Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 16 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na czwartek
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 16.05.2024 09:37

16 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na czwartek

Radość i Bóg
fot. Canva/Mladen Zivkovic ; Canva/ jeffjacobs1990

Każdy z nas, niezależnie od wyznania może znaleźć ukojenie i otuchę w słowach zawartych w Piśmie Świętym. Jej ponadczasowy przekaz może pomóc odnaleźć właściwą drogę w życiu prowadząc do szczęścia i życia wiecznego. Sprawdź, jaki jego fragment Biblii przygotowaliśmy dla ciebie na dzisiaj. Niech wspiera cię w codziennych trudach.
 

Pismo Święte na 16 maja 2024. Patron dnia

Dziś czwartek, 16 maja 2024 roku. Trwa VII tydzień Okresu Wielkanocnego i III tydzień psałterza. 

Patronami dnia są: św. Andrzej Bobola, św. Szymon Stock, św. Brendan, św. Domnol, św. Fidol, św. Honorata, św. Peregryn, św. Posydiusz i św. Ubald. 

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Ewangelii wg. św. Mateusza.
 

Chcesz pracować u papieża? Watykan wystawił oferty pracy Jestem wściekły na babcię. Tylko ten kościół i kościół. Ugięły mi się kolana, jak dowiedziałem się, na kogo przepisała dom

Cytat z Biblii dla ciebie na 16 maja 2024

Jezus więc zdjęty litością dotknął ich oczu,
a natychmiast przejrzeli i poszli za Nim.
(Mt 20,34)

Znaczenie fragmentu z Biblii: Powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, że ludzie często nie widzą prawdy, jaka ich otacza, nawet jeśli próbują ją zobaczyć. Wierzą i ufają, ale wciąż na ślepo. Dopiero łaska Pana, dzięki modlitwom zanoszone do Niego pozwoli nam dostrzec całą miłość i przesłanie, które ze sobą niesie. 
 

Wspominamy świętych: 16 maja

Dziś wspominamy świętego Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski, który urodził się 30 listopada 1591 r. w Strachocinie koło Sanoka. W wieku 20 lat, po wcześniejszym zdobyciu humanistycznego wykształcenia, wstąpił do jezuitów. Później zajął się nauczaniem młodzieży, był rektorem kościoła, kaznodzieją, spowiednikiem, misjonarzem ludowym i prefektem bursy dla ubogiej młodzieży w Nieświeżu. Odwiedzał zaniedbane wioski, nawracając prawosławnych i grzeszników. 

W roku 1657 podczas najazdu Kozaków na Polskę, został poddany licznym torturom, by wyrzec się wiary. Najpierw półnagiego kapłana przywiązano do słupa i bito nahajami. Później założono mu na głowę cierniową koronę ze świeżych gałęzi wierzbowych - oprawcy założyli ją mocno, ale nie na tyle, by pękła czaszka. Policzkowano go, wybito zęby, wyrwano paznokcie i zdarto skórę z górnej części ręki. Przypalano go ogniem, a na plecach wycięto skórę w formie ornatu - rany posypywano sieczką, odcięto mu nos, wargi, wykuto mu jedno oko. W karku zrobiono otwór i wyrwano mu język u nasady. Wreszcie, został zabity uderzeniem szabli w głowę.

Krzyż
fot. Canva/analogicus