Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 25 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dziś
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 25.04.2024 09:20

25 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dziś

Cytat z Biblii dla mnie na dziś
Fot. Canva/Sidsel Clement

Jeśli lektura Biblii daje ci wsparcie, jest drogowskazem w życiowych rozterkach, szukasz w niej ukojenia lub tematu do rozmyślań, codziennie sięgnij choćby po po fragment Pisma Świętego. Każdego dnia wybieramy inspirujący cytat z Biblii specjalnie dla ciebie.

Cytat z Biblii dla ciebie na 25 kwietnia 2024

Dziś czwartek, 25 kwietnia 2024 r. Trwa IV tydzień wielkanocny. Tego dnia obchodzimy rocznicę wejścia w życie Konkordatu między Polską a Stolicą Apostolską (2005 r.).

Fragment Biblii na dziś to inspirujący cytat z Listu do Rzymian.

Projekt bez nazwy - 2024-04-25T081711.541.jpg
Fot. Canva/Kotoka

Pismo Święte na 25 kwietnia 2024

„W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy” (Rz 8:24-25).

Nadzieja jest przekonaniem, że to, o czym myślimy, mówimy, i to, co planujemy, urzeczywistni się w przyszłości. To wielka siła, która nadaje życiu sens. To też ważny element zbawienia. Dlatego nie warto wyzbywać się nadziei, trzeba żyć nią na co dzień. A nadzieją, która nie zawodzi, jest relacja z Bogiem.

Wspominamy Świętych: 26 kwietnia 2024

Dziś wierni wspominają św. Marka Ewangelistę. Jest patronem pisarzy, notariuszy i murarzy

834px-Frans_Hals_085.jpg
Fot. Wikimedia Commons

Jest autorem ewangelii uważanej za najstarszą spośród wszystkich. Wiernie spisał głoszone przez Piotra nauki. W ikonografii św. Marek ukazywany jest w stroju arcybiskupa, w paliuszu, albo jako biskup wschodniego rytu. Symbolizują go m.in. lew ze skrzydłami, drzewo figowe i zwój. Według tradycji św. Marek zginął około 68 roku. 

Uznawany jest przez Kościół koptyjski za pierwszego patriarchę Aleksandrii i świętego. Jest świętym Kościołów katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego.