Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Pochodzenie Braci Golec napawa ich dumą! Gdzie dorastali?
Marta Kulik
Marta Kulik 03.08.2019 13:22

Pochodzenie Braci Golec napawa ich dumą! Gdzie dorastali?

Bracia Golec
instagram.com/golecuorkiestra

Bracia Golec: pochodzenie słynnych bliźniaków sprawia, że czują dumę. Dzięki ich działalności bliskie im strony wszystkim Polakom znane są ze wspaniałej kultury. Bracia Golec koncertują na całym świecie, ale gdzie teraz mieszkają? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Bracia Golec: pochodzenie Łukasza i Pawła Golców nigdy nie było tajemnicą. Obaj są dumni ze swoich korzeni. Beskid Żywiecki to ich miejsce na ziemi, którego za nic nie chcieliby opuścić. Zaproponowano im nawet… napisanie doktoratu na temat folkloru tego miejsca! Jak im poszło? Sprawdziliśmy u źródła!

Bracia Golec: pochodzenie

Bracia Golec pochodzą z niewielkiej wsi w powiecie żywieckim, Milówki. Urodzili się w Żywcu. Wychowywali się w duchu góralskich tradycji. W trakcie edukacji mieszkali w Bielsku-Białej. Nawet w dorosłym życiu trudno im rozstać się z rodzinnymi stronami. Od Łukasza Golca wiemy, że wciąż zamieszkują Beskid Żywiecki. Czy bracia Golec chcieliby, aby ich dzieci zostały na stałe w Beskidzie?

Oczywiście! Dzisiaj świat się tak skurczył, że można prowadzić biznes, siedząc na totalnym bezludziu, ale to życie napisze scenariusz, zobaczymy, co pokaże. Na razie uczą się grać, chodzą do szkoły muzycznej, a co będzie dalej, to zależy od nich — mówił Łukasz Golec dla lelum.pl.

Odpowiedź nie mogła być inna. Każdy rodzic chce mieć swoje pociechy przy sobie. Choć Beskid nie leży w centrum kraju, to współczesny świat daje możliwość mieszkania w ukochanym miejscu i jednoczesnym działaniu na szeroką skalę. Przykład Braci Golec pokazuje, że jest to w pełni możliwe!

Jubileusz Golec uOrkiestry

Od lat bracia nie tylko koncertują, ale też promują rodzinne strony. Kilka lat temu media żyły informacją, że Bracia Golec robią doktorat z folkloru żywieckiego. Jak udało nam się dowiedzieć od Łukasza Golca, bracia, tak jak kilku innych muzyków, otrzymali od akademii muzycznej propozycję zrobienia doktoratu, jednak pomimo ambicji nie znaleźli czasu na karierę naukową.

– Nam po prostu brakuje czasu, zajmujemy się innymi tematami i nie weszliśmy w to, ale była taka historia — powiedział Łukasz Golec w rozmowie z lelum.pl.

W tym roku zespół świętuje 20-lecie istnienia! W 1999 muzycy wydali swój debiutancki album, zatytułowany po prostu Golec uOrkiestra 1. Płyta została uznana za Debiut roku. Z tej okazji 7 lipca odbył się jubileuszowy koncert Golec uOrkiestry w ich rodzinnej Milówce. Było to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla muzyków, ale także dla mieszkańców niewielkiej miejscowości.

– Trzeba podziękować przede wszystkim Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, który przyczynił się do tego, że mogliśmy zagrać w rodzinnej Milówce. Jesteśmy bardzo zadowoleni, było sporo ludzi, dużo przyjezdnych z całej Polski i ze świata!

Publiczność dopisała, a atmosfera była niesamowita. Jak powiedział nam Łukasz Golec, zespół pobił kolejny rekord frekwencji! Życzymy sukcesów na kolejne dwadzieścia lat!

ZOBACZ ZDJĘCIA BRACI GOLEC:

Bracia Golec: pochodzenie

Bracia Golec wychowywali się w niewielkiej miejscowości w Beskidzie Żywieckim.

Bracia Golec: pochodzenie

Pomimo ogólnopolskiej kariery nadal zamieszkują rodzinne strony.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach poznali się dzięki Dorocie Szelągowskiej! ”Wszystko zaczęło się na balkonie”
  2. Gwiazda „Klanu” spodziewa się dziecka? Jej wpis nie pozostawia wątpliwości
  3. Maciej Zakościelny miał być jednym z jurorów „The Voice”! Dlaczego zrezygnował z takiej szansy?
  4. Edyta Górniak jest na detoksie sokowym. Efekty tej diety są powalające
  5. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce