Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Córka polskiego muzyka walczyła z groźnym nowotworem. ”Tato, no to najwyżej umrę”
Marta Kulik
Marta Kulik 23.10.2019 10:55

Córka polskiego muzyka walczyła z groźnym nowotworem. ”Tato, no to najwyżej umrę”

choroba
fot. Parentingupstream, pixabay.com

Córka polskiego muzyka jako nastolatka cierpiała na nowotwór. Jej stan był bardzo poważny, rodzice bali się najgorszego. W trudnych chwilach dziewczynie pomagała wiara. Tato, no to najwyżej umrę – mówiła, przebywając w szpitalu, cytuje pomponik.pl.

Najstarsza córka Roberta Friedricha, Maria, 13 lat temu zachorowała na nowotwór. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Jej stan pogarszał się z dnia na dzień, rodzice byli załamani i szykowali się na najgorsze. Nie byli jednak w stanie pogodzić się ze stanem zdrowia ukochanej córki.

Robert Friedrich: córka muzyka chorowała na nowotwór

Gdy Maria miała zaledwie 17 lat, zaczęła się gorzej czuć. Na jej szyi pojawił się guz, który powiększał się w zastraszającym tempie. Lekarze postawili diagnozę: ziarnica złośliwa. Od razu po rozpoznaniu choroby dziewczyna trafiła na oddział onkologiczny, tam przeszła chemioterapię. Robert Friedrich był załamany, bał się, że córka nie wyzdrowieje. Jednak to ona dała mu siłę.

Tato, no to najwyżej umrę. Co niedzielę modliliśmy się z dziećmi, mówiłeś, że po to się urodziliśmy, żeby iść do nieba, a teraz mam się bać? Weź, tato, nie odbieraj mi wiary – mówiła, cytuje pomponik.pl.

córka

Muzyk był w szoku. Jego córka była wykończona, nie mogła spać, w nocy krzyczała, a mimo to wciąż miała nadzieję. Wszystko dzięki modlitwie i głębokiej wierze. Dzięki jej słowom Robert Friedrich zrozumiał, że nie może wątpić. Stan Marii poprawił się w Wielkanoc, wkrótce udało jej się wygrać z chorobą.

Kim jest Robert Friedrich?

Robert Friedrich jest wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, gitarzystą i producentem muzycznym. Od 1986 do 1998 roku należał do zespołu Acid Drinkers. W 1999 roku założył Arkę Noego, gdzie występowała jego córka. Należał też do zespołów takich jak Turbo, Creation of Death, Flapjack, 2Tm2,3, występował w zespole Kazika Staszewskiego, od 2010 roku należy do Luxtorpedy.

córka

Żoną Roberta Friedricha od 1988 roku jest Dobrochna, mają razem siódemkę dzieci. Wiele lat temu muzyk sam walczył o swoje życie. Musiał przejść operację serca i wstawienie zastawek. Operacja nie udała się ze względu na wrodzoną niekrzepliwość krwi. Lekarze sugerowali, aby pożegnał się z rodziną. Jego stan poprawił się po kolejnym zabiegu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Uważaj podczas zakupów. W popularnych sieciówkach bezczelnie cię oszukają
  2. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  3. Agata Duda zachwyciła w Tokio. Pierwsza Dama nigdy nie wyglądała tak modnie i stylowo ZDJĘCIA
  4. Kobieta ciągnie psa na smyczy tak, że prawie go dusi. To, jak zareagował przechodzień zasługuje na oklaski
  5. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
  6. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił