Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Awantura w „Dzień Dobry TVN”. Kinga Rusin nie wytrzymała, odpowiedziała na zarzuty
Michał Włoch
Michał Włoch 13.01.2020 20:56

Awantura w „Dzień Dobry TVN”. Kinga Rusin nie wytrzymała, odpowiedziała na zarzuty

katarzyna dowbor
fot. screen z youtube.comMagazyn Gala

W Dzień Dobry TVN przez moment zrobiło się prawie tak gorąco, jak w objętej pożarami Australii. To właśnie płonący kontynent stał się kością niezgody pomiędzy prowadzącą program Kingą Rusin, a jej gościem. Dziennikarka wyjaśniła, o co chodzi.

Gdy chodzi o ekologię i ochronę środowiska Kindze Rusin ciężko zachować obojętność. Prezenterka Dzień Dobry TVN gościła w studio Agnieszkę Fitkau-Perepeczko, która od lat związana jest zawodowo z Australią. Panie poróżniły opracowane przez naukowców zdjęcia płonących Antypodów. Dziennikarka postanowiła odnieść się do słów, które powiedziała o niej żona zmarłego Marka Perepeczki.

Dzień Dobry TVN: w studio było gorąco

W studio mowa była o pożarach trawiących Australię. Stanowisko zajęła obecna w studio Agnieszka Fitkau-Perepeczko.

– Pożary, które mamy od kilku miesięcy, pochłonęły 1,2 procent lądu Australijskiego. Czyli 98 procent zostało nieruszone. Oczywiście Sydney i okolice bardzo ucierpiały, ale trzeba wiedzieć, że ja przeżyłam już dwa pożary i mam porównanie. Mieszkam w Australii już 40 lat – stwierdziła, powołując się na swoje doświadczenie życiowe.

Powodem do niezgody między prowadzącą Dzień Dobry TVN Kingą Rusin a jej gościem była interpretacja mapy Australii, na którą nałożona była siatka pożarów, które trawią to państwo.

Uważam, że pokazywanie takiej animacji, która pokazuje, że cały kontynent płonie jest niezdrowe, niedobre i jestem przeciwko temu – zakończył gość programu.

Kinga Rusin prostuje i tłumaczy

Prowadzącej Dzień Dobry TVN nie spodobały się słowa Agnieszki Fitkau-Perepeczko, które zostały użyte w wywiadzie dla gazety Fakt.

– Przedstawiłam fakty i statystyki. No i że moi przyjaciele w Melbourne mają się dobrze i mój dom stoi, i nic mu nie grozi, więc furia była coraz większa (…) Nie mają pojęcia, a mówią i wiedzą najlepiej – stwierdziła żona zmarłego legendarnego aktora.

Kinga Rusin odniosła się do jej wypowiedzi zarówno na polu merytorycznym, jak i też faktograficznym. Prezenterka zamieściła na Instagramie solidne sprostowanie.

– Rozmowa trwa nieco ponad 7 minut i jest wyjątkowo spokojna. Żadna ze stron nie podnosi głosu. Gdzieś w okolicach 6-tej minuty musiałam jedynie zaprotestować wobec zarzutu o manipulacje – napisała gwiazda.

Ocenę temperatury dyskusji należy zostawić indywidualnej opinii każdego oglądającego program. Nie da się jednak dyskutować z nauką.

– Wbrew temu, co pani Agnieszka powiedziała, to nie są ‚telewizyjne animacje’, ale zdjęcia/wizualizacje na podstawie danych NASA (dane NASA pochodzą z ich zdjęć zrobionych z kosmosu) – argumentowała prowadząca Dzień Dobry TVN.

Po czyjej jesteście stronie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Kinga Rusin sprostowała całą sprawę.

Dzień dobry TVN

Agnieszka Fitkau-Perepeczko od lat mieszka na ziemi Australijskiej.

Dzień Dobry TVN

Kinga Rusin wskazała aktorce to, co widoczne jest jedynie z góry, dzięki amerykańskim satelitom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. JuliaWieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  4. Gość ”Pytania na śniadanie” wyproszony ze studia. Wszystko przez serduszko WOŚP
  5. Rocznica ślubu, którą zapamiętają na zawsze. Kobieta zaskoczyła męża niespodziewanym wyznaniem
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło: Radio Zet, Dzień Dobry TVN