Ewa Krawczyk podjęła kontrowersyjną decyzję dot. męża. Syn muzyka jest załamany
Ewa Krawczyk postanowiła zastrzec imię i nazwisko zmarłego Krzysztofa Krawczyka jako znak towarowy. Syn muzyka, Krzysztof Krawczyk Junior, złożył odwołanie. Jak przebiega batalia o spadek po kultowym muzyku?
Niedawno pisaliśmy o poważnych problemach, jakie Krzysztof Igor Krawczyk ma w związku z testamentem swojego znanego ojca (do przeczytania TUTAJ ). Jak się okazuje, walka o spadek to nie wszystko, co zaprząta głowę młodemu muzykowi.
Ewa Krawczyk, wdowa po Krzysztofie Krawczyku , trzy miesiące temu złożyła wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie danych osobowych swojego męża jako znaku towarowego . Jak się można domyślać, bardzo to komplikuje życie Juniorowi.
Żona i syn Krzysztofa Krawczyka walczą w sądzie o spuściznę po muzyku
Krzysztof Igor Krawczyk złożył odwołanie do wniosku swojej macochy. Uzasadnił je tym, że zastrzeżenie nazwiska jego ojca może godzić w jego prawa osobiste i majątkowe, ponieważ nosi on to samo imię i nazwisko.
Urząd Patentowy ma miesiąc na rozpatrzenie obu wniosków. Dziennikarze Faktu próbowali skontaktować się z Ewą Krawczyk , ale odmówiła komentarza.
Jakiś czas temu dzieliliśmy się radosną nowiną o koncertach, na których syn kultowego artysty wykonywał jego przeboje ( TUTAJ ). Czy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Ewy Krawczyk nie będzie to już możliwe?
Syn Krzysztofa Krawczyka nie zaśpiewa już przebojów swojego ojca?
Dziennikarze Faktu rozmawiali z radcą prawnym, Adamem Barańskim , który wyjaśnił, jak wygląda kwestia praw autorskich do utworów kultowego muzyka.
Okazuje się, że dopóki utwory Krzysztofa Krawczyka podlegają pod ZAiKS, może je wykonywać każdy – także Trubadurzy albo syn artysty – jeśli oczywiście załatwi „odpowiednie formalności w ZAiKS-ie”.
Fakt zapytał też Barańskiego , co się stanie, jeśli dojdzie do zastrzeżenia znaku towarowego. Wyjaśnił, że „Ewentualna rejestracja znaku towarowego nie ma wpływu na możliwość wykonywania piosenek na koncertach”. Radca prawny dodał też:
– Warto też podkreślić, że prawo do znaku towarowego nie może służyć zakazaniu posługiwania się przez kogokolwiek jego imieniem i nazwiskiem.
A co Wy myślicie o tym całym sądowym zamieszaniu?
Źródła: Fakt, Plejada.pl
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
- Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
- Paweł Kukiz dogadał się z PiS. Ogłoszono, co stanie się we wrześniu