Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Iwona Petry zachwyca równie mocno, co w „Szamance”. Kochało się w niej tysiące Polaków
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 27.10.2019 21:20

Iwona Petry zachwyca równie mocno, co w „Szamance”. Kochało się w niej tysiące Polaków

iwona petry dziś
kadr z filmu ”Szamanka”

Iwona Petry dziś dalej zachwyca. W latach dziewięćdziesiątych tysiące Polaków pokochało ją w Szamance, jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów tej dekady. Potem aktorka zniknęła z mediów. Czym zajmuje się teraz?

Iwona Petry dziś nie pojawia się już w nowych rolach. Po roli w Szamance Andrzeja Żuławskiego zapowiadała się na nowe głośne nazwisko w polskim show-biznesie. Iwona Petry wybrała jednak inną drogę.

Iwona Petry: aktorka. Kim jest Iwona Petry?

Iwona Petry jest niezawodową aktorką i modelką najbardziej znaną z roli w filmie Szamanka. Została odkryta jako aktorka przez Andrzeja Żuławskiego w warszawskiej kawiarni.

– Podszedł do mnie i od razu zaproponował zdjęcia próbne. Potem zadzwonił z potwierdzeniem. Tak to się zaczęło — wspominała aktorka w rozmowie z Aleksandrą Szarłat.

Iwona Petry była ledwo po maturze, kiedy dostała propozycję współpracy z reżyserem. Andrzej Żuławski był nią zachwycony i chętnie zapowiadał narodziny gwiazdy.

W każdym filmie byłaby świetna. Iwona śmieje się niesamowicie, jest młoda, ma 20 lat, jej twarz może być bardzo piękna albo wręcz obrzydliwa — opowiadał publicznie. – Całe życie chciała być aktorką. Jest osobliwością i dzikusem. Jest olśniewająca, wolna, inteligentna. Reżyserowi poddaje się całkowicie.

iwona petry dziś

Co robi Iwona Petry dziś?

Iwona Petry nie była jednak zachwycona współpracą z reżyserem. Widzom za to nie spodobały się niesmaczne sceny erotyczne w Szamance, które młoda dziewczyna musiała odgrywać z Bogusławem Lindą.

Amatorka przepłaciła swoją rolę depresją i rozstrojeniem nerwowym, które mogły uniemożliwić jej dalszą karierę.

To była psychicznie bardzo trudna rola. Zdarzały się spięcia, nawet konflikty na planie, ale starałam się robić, co do mnie należało — Iwona Petry powiedziała Newsweekowi.

Aktorka zniknęła po premierze filmu. Krążyły na ten temat plotki. Według niektórych wyjechała za granicę i imała się najróżniejszych prac. Miała pracować jako kelnerka, modelka i opiekunka do dzieci.

Iwona Petry dziś jednak przeszła przez terapię i radzi sobie z traumą spowodowaną przez wystąpienie w filmie. Od tego czasu skończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Wciąż chodzi na castingi, ale nie wiąże przyszłości z wielką karierą aktorską.

Zobacz jak Iwona Petry wygląda dziś TUTAJ

ZOBACZ ZDJĘCIA:

iwona petry dziś

Film Szamanka był negatywnie przyjęty przez krytykę.

iwona petry dziś

Iwona Petry dziś nie pojawia się zbyt często w mediach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Biedronka oferuje produkt, który może pomóc wielu Polakom. Niestety tylko przez kilka dni
  2. Czesław Niemen miał psychofankę. Uroiła sobie, że jest jego żoną i przesiadywała pod jego domem
  3. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność. 18-latka to kopia mamy
  4. Zdzisława Sośnicka dziś ma 74 lata i wciąż zachwyca urodą. Piosenkarka zdradziła, że jest zakochana
  5. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz
  6. Suczka Polki urodziła niesamowitego szczeniaka. Teraz mówią o nim media na całym świecie, jest jedyny w swoim rodzaju