Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Katarzyna Figura przeżyła przez męża piekło: „Plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie” Opowiedziała o scenach jak z horroru
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 31.01.2021 08:21

Katarzyna Figura przeżyła przez męża piekło: „Plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie” Opowiedziała o scenach jak z horroru

Katarzyna Figura
fot. youtube.com/Uwaga! TVN

Katarzyna Figura przez swojego męża przeżyła prawdziwe piekło. Przez cztery lata zmagała się z toksycznym partnerem, który notorycznie ją bił, poniżał i pluł na nią. Dopiero niedawno postanowiła wrócić pamięcią do tamtych okropnych chwil, o wszystkim opowiedziała.

Katarzyna Figura jest znaną polską aktorką, której chyba nie trzeba przedstawiać. O artystce słyszało wielu zarówno młodych, jak i nieco starszych kinomaniaków, a o jej charakterystycznym głosie trudno zapomnieć.

Katarzyna Figura była ofiarą przemocy domowej

Pomimo świetnej kariery, Katarzyna Figura nie miała szczęścia w miłości. W 1986 roku wyszła za Jana Chmielnickiego, z którym była trzy lata. Mają razem syna Aleksandra.

W 2000 roku poślubiła amerykańskiego przedsiębiorcę, producenta filmowego Kaia Schoenhalsa. To właśnie wtedy rozpoczął się jej koszmar. Dopiero kilkanaście lat później na łamach Vivy! opowiedziała, że przez lata była ofiarą przemocy domowej.

Przez czternaście lat ukrywałam, jak wygląda moje prywatne życie. Dlaczego? Która kobieta chce się przyznać, że tkwi w toksycznym związku? Że jest poniżana, upokarzana, bita? I co najgorsze pozwala na to! W końcu postanowiłam się wyzwolić. Przede wszystkim dlatego, by ratować dzieci – przyznała dla magazynu kilka lat temu.

W tej samej rozmowie opowiedziała, jak wyglądało jej życie w mieszkaniu na Saskiej Kępie na warszawskiej Pradze-Południe.

To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? Dziś największą pretensję mam do siebie, że pozwoliłam mu się upokarzać. Przez tyle lat, często myślałam: Na co czekam? By mnie pobił tak strasznie, żebym była kaleką? – pytała samą siebie.

O swoich trudnych przeżyciach opowiadała również w jednym z reportaży w programie Uwaga! TVN-u. Odcinek jest dostępny na ich kanale na YouTubie.

Katarzyna Figura marzy o rozwodzie

Aktorka od blisko ośmiu lat próbuje rozwieść się z Schoenhalsem. Proces rozwleka się w czasie, ponieważ para toczy w sądzie walkę m.in. o przyznanie praw do opieki nad dwiema córkami: Koko i Kaszmir.

Jej mąż wnioskował nawet o badania psychiatryczne dla aktorki i zmianę sędziego w sprawie, jednak ostatecznie jego wnioski zostały oddalone. Figura i Schoenhalsem wciąż pozostają małżeństwem. Tygodnik Na żywo podaje, że już niedługo może się to zmienić.

Poprzednio zaplanowana na kwiecień rozprawa rozwodowa nie odbyła się ze względu na pandemię koronawirusa. Kolejna, tym razem już online, miała się odbyć 29 stycznia.

Myślicie, że aktorce w końcu uda się rozwieść? Katarzyna Figura z pewnością oczekuje tego dnia, aby móc w pełni cieszyć się wolnością. Prawdopodobnie pragnie ułożyć sobie życie na nowo.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Viva!, Na żywo