Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Wnuczka gwiazdora „Klanu” ma zespół Downa. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
Robert Głowacki
Robert Głowacki 04.08.2019 16:30

Wnuczka gwiazdora „Klanu” ma zespół Downa. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”

klan
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Klan: wnuczka jednego z aktorów kultowego serialu TVP ma zespół Downa. Aktor stroniący od życia medialnego zdecydował się opowiedzieć o chorobie swojej wnuczki, a także o życiu u boku osoby, dotkniętej tą nieuleczalną chorobą. Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie – wyznaje aktor.

Aktor serialu Klan zdecydował się opowiedzieć po raz pierwszy o nieuleczalnej chorobie swojej wnuczki. 12-letnia Lena choruje na zespół Downa. Andrzej Grabarczyk nigdy do tej pory nie opowiadał o swoim życiu prywatnym w mediach, zdecydowanie wolał skupiać się na rodzinie niż na medialnym blichtrze. Teraz zrobił wyjątek i zdobył się na wyjątkowe wyznanie.

Klan: wnuczka gwiazdora serialu ma zespół Downa

Andrzej Grabarczyk jest znany telewidzom dzięki roli w serialu Klan. Aktor stroni od celebryckiego życia, zdecydowanie woli czas wolny spędzać w gronie najbliżej rodziny, w tym swojej trójki wnucząt: 12-letniej Leny; 10-letniej Mai i 2-letniego Maksa. Okazuje się, że właśnie najstarsza wnuczka gwiazdora wymaga szczególnej opieki, ponieważ choruje na zespół Downa.

Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie. Taka osoba ma swój własny świat i trzeba jej bardzo pomóc odnaleźć się w rzeczywistości – wyznał aktor na łamach tygodnika Świat&Ludzie.

Jak sam aktor przyznaje, rola serialowego Maćka z Klanu pomogła mu się oswoić z chorobą wnuczki.

– Kiedy Piotr zaczął grać w Klanie, nie miałem jeszcze wnuczki, ale od razu się polubiliśmy. Myślę, że to mnie oswoiło z tym schorzeniem. Dla Piotra z kolei Klan okazał się niesamowitą terapią. Wcześniej był takim zamkniętym dzieckiem- wyznał w rozmowie z Pomponik.

Ośrodek dla chorych na zespół Downa

Aktor serialu Klan bardzo przejmuje się przyszłością swojej wnuczki, jak również innych dzieci dotkniętych tą nieuleczalną chorobą. Andrzej Grabarczyk jest świadomy, że dzieci chore na zespół Downa będą potrzebować opieki do końca życia i zastanawia się, się z nimi stanie, gdy zabraknie ich rodziców. Dlatego też marzy o otworzeniu placówki, która będzie pomagać osobom chorującym na zespół Downa.

– Ten projekt to jest moje marzenie. Chciałbym je zrealizować. Wierzę, że się uda – mówił aktor swego czasu w rozmowie z Świat&Ludzie.

Wszystko było na dobrej drodze, aby ośrodek powstał, jednak najważniejsza osoba z organizatorów nagle zachorowała i tym samym projekt upadł. Aktor nie daje za wygraną i ma zamiar kolejny raz podjąć próbę stworzenia ośrodka. Trzymamy kciuki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Klan

Aktor serialu Klan ma chorą wnuczkę.

Klan

Wnuczka aktora jest chora na zespół Downa.

Klan

OD 1997 roku występuje w serialu Klan.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda opowiedziała o swoich wymaganiach koncertowych. Niełatwo ją zadowolić
  2. Agnieszka Sienkiewicz nie pojawi się w nowym sezonie „Przyjaciółek”. Ma ważny powód
  3. Roksana Węgiel swoją karierę zawdzięcza Majce Jeżowskiej? Gwiazda doceniła ją przed laty
  4. Jedna z najbardziej zjawiskowych Polek PRL-u rozebrała się tylko raz. Wokół artystki narosło wiele tajemnic
  5. Gwiazda TVN opluta i popchnięta na ulicy. Powód? Jedna rzecz, którą miała przy sobie

źródło: pomponik.pl