Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Magda Gessler reaguje na inflację? Podała cennik na święta, 6 pierogów kosztuje 55 zł, inne dania jeszcze więcej
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 29.11.2022 20:51

Magda Gessler reaguje na inflację? Podała cennik na święta, 6 pierogów kosztuje 55 zł, inne dania jeszcze więcej

Magda Gessler
fot. Magda Gessler „Kuchenne rewolucje”, 2020/03/06, KAPiF

Magda Gessler oprócz telewizyjnej kariery świetnie rozwija swoją gastronomiczną pasję, prowadząc kilka restauracji w całej Polsce. Niedawno przedstawiła cennik świątecznego cateringu. Niektórzy obejdą się smakiem.

Restauratorka jest jedną z najsłynniejszych ekspertek kulinarnych w Polsce. Jej przepisy cieszą się ogromną popularnością, a restauracje od lat gromadzą setki klientów. Niedawno po raz kolejny wyszła z inicjatywą dla świątecznych smakoszy.

Magda Gessler zaskoczyła bożonarodzeniowym cennikiem

Świąteczne przygotowania mogą być koszmarem dla niejednego miłośnika kulinariów. Długie godziny przy garnkach i sprostanie oczekiwaniom bliskich, którzy chcą skosztować tradycyjnych potraw może przerosnąć niejednego kucharza.

W tej kwestii z pomocą przychodzi Magda Gessler. Restauratorka po raz kolejny przedstawiła klientom cennik cateringu ze świątecznymi przysmakami. Choć wszystkim znane są „uroki” inflacji przy spisie tych potraw niejedni złapią się za głowę.

Wśród tradycyjnych 12. propozycji na świątecznym stole nie może zabraknąć pierogów z kapustą i grzybami. W wydaniu Magdy Gessler taki smakołyk kosztuje 55 złotych za 6 sztuk. To dopiero początek.

Litr barszczu czerwonego będzie wynosił nas 60 złotych, a śledzie to już koszt 70 złotych. Wyjątkiem nieobjęta jest nawet tradycyjna sałatka jarzynowa, która przecież króluje na polskich stołach co roku. Według cennika będziemy musieli za nią zapłacić 65 złotych.

Magda Gessler najwyżej jednak ceni syte potrawy wigilijne. Za bigos z prawdziwkami, czy rybę po grecku będzie trzeba zapłacić 90 złotych.

Przyda się coś na osłodę?

Klienci mogą przeżyć niemałe zaskoczenie po zobaczeniu pierwszych pozycji świątecznego cateringu, a przecież Boże Narodzenie to nie tylko słone potrawy. Na stołach królują również ciasta.

Magda Gessler śpieszy z pomocą i przy tym temacie. Za tort w jej restauracji zapłacimy 300 złotych. Na niższych pozycjach plasują się tradycyjne ciasta jak makowiec, czy rolada sezamowo-chałwowa. Tutaj koszt sięga od 150 do 160 złotych.

Za świąteczny sernik czy piernik zapłacimy jedynie 95 złotych, a niewybredni smakosze słodyczy mogą zakupić ciasto drożdżowe za 65 złotych. Przy takich propozycjach konsumenci z pewnością będą celebrować każdy kęs przygotowanych potraw.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Magda Gessler

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku? „Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”

Źródło: Plotek