Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Magda Gessler z prawomocnym wyrokiem sądu. Spotka ją kara, a przecież chciała dobrze
Michał Fitz
Michał Fitz 10.11.2023 14:49

Magda Gessler z prawomocnym wyrokiem sądu. Spotka ją kara, a przecież chciała dobrze

Magda Gessler
fot. KAPiF; Magda Gessler skazana przez sąd

Magda Gessler znana jest ze swojego wybuchowego temperamentu, którym nie raz już chwaliła się w “Kuchennych rewolucjach”, ale nikt raczej nie posądziłby jej o łamanie prawa. A tak się jednak stało, bo restauratorka właśnie usłyszała prawomocny wyrok sądu. Trochę ją to będzie kosztowało.

Magda Gessler usłyszała wyrok

Co w takim razie przeskrobała Magda Gessler? Nie mówimy tu absolutnie o jakichś oszustwach podatkowych czy naprawdę poważnych przewinieniach. Sprawa jest niestety dosyć błaha, ale jej konsekwencje trzeba będzie ponieść, bo sąd wyrok już wydał.

Restauratorka została uznana winną bezprawnego użycia fotografii oraz naruszenia jej integralności. Autorka wspomnianego zdjęcia upomniała się o swoje, nie zważając na status Gessler i wywalczyła godne zadośćuczynienie. O jakie zdjęcie poszło?

Kucharz zaczął jeść tort z podłogi. Zdumiewająca reakcja młodych. Takiego wesela jeszcze nie widzieliście

Magda Gessler chciała dobrze

Jabłkiem niezgody w tej sprawie okazała się fotografia Mariusza Waltera, który zmarł pod koniec ubiegłego roku. Restauratorka chciała upamiętnić swojego szefa i prywatnie także przyjaciela, dlatego wrzuciła do sieci pożegnalny post wraz z czarno-białym zdjęciem.

Gessler nie oznaczyła jednak w żaden sposób autorki fotografii, czym naruszyła jej prawa autorskie. Sama w rozmowie z portalem “Wirtualne media” przyznała, że nie chciała nikogo okraść czy oszukać, a po prostu działała pod wpływem chwili i potrzeby serca.

Wspomniane czarno-białe zdjęcie dodałam emocjonalnie, pogrążona w bólu po niespodziewanej stracie Wielkiego Człowieka i Przyjaciela. Sprawa ma dla mnie wymiar osobistej straty, a nie świadomego działania na czyjąś niekorzyść czy chęć zysku

Mariusz Walter.jpg
Mariusz Walter zmarł w ubiegłym roku
fot. KAPiF

Magda Gessler będzie musiała zapłacić karę

Jakie konsekwencje poniesie Magda Gessler? Przede wszystkim musiała usunąć wspomnianą fotkę, co faktycznie zrobiła, bo nie ma jej już w sieci. Dodatkowo została także zobligowana do zapłacenia zadośćuczynienia dla autorki zdjęcia. To wcale nie są małe pieniądze.

Restauratorka musi zapłacić wspomnianej kobiecie aż 16 tysięcy złotych! Co prawda sama zarabia krocie, ale taka kwota nawet dla niej może być odczuwalna. Na przyszłość będzie na pewno bardziej uważała, korzystając ze znalezionych w sieci zdjęć. 

Źródło: Fakt/ Wirtualne Media