Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Nie żyje uczestniczka "Kuchennych rewolucji'. Renata Kowalczyk miała zaledwie 51 lat
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 20.02.2023 16:22

Nie żyje uczestniczka "Kuchennych rewolucji'. Renata Kowalczyk miała zaledwie 51 lat

Kuchenne rewolucje
for. KAPiF

Media obiegła zasmucająca informacja. Nie żyje uczestnik programu "Kuchenne rewolucje". Właścicielka odwiedzonej przez Magdę Gessler restauracji, pani Renata Kowalczyk miała zaledwie 51 lat. To kolejny raz w tym roku, kiedy żegnamy bohatera uwielbianej serii TVN. 

Właścicielka restauracji w Zakopanem dołączyła do grona nieżyjących już niestety uczestników programu Magdy Gessler. Zaledwie kilka tygodni temu opisywaliśmy tragiczną historię mieszkańca Inowrocławia. 

Nie żyje kolejny uczestnik programu "Kuchenne rewolucje"

Karczma Obrochtówka w Zakopanem była jedną z pierwszych, które za sprawą najsłynniejszej polskiej restauratorki przeszły rewolucję. “Kuchenne rewolucje” zawitały tam w październiku 2010 roku, odcinek z jej udziałem został wyemitowany jako inauguracja 3. sezonu.

Działania Magdy Gessler przyniosły wówczas fantastyczne efekty, a Obrochtówka od tego momentu wprost nie mogła opędzić się od klientów. Niestety, po niemal 3 latach nadszedł koniec pewnej epoki. Pracownicy i bliscy ze smutkiem przekazali wiadomość o śmierci właścicielki lokalu. Pani Renata Kowalczyk odeszła 18 lutego w wieku zaledwie 51 lat. 

- Nasze serca rozpadły się na kawałki, była dla nas ostoją spokoju, szefową, ale i mamą. Każdy, kto miał okazje poznać Renatę wiedział jakim cudownym i pogodnym człowiekiem była - czytamy na profilu społecznościowym karczmy. 

Maryla Rodowicz zostanie w show TVP? Nie pozostawiono złudzeń

Kolejna smutna wiadomość, w tle "Kuchenne rewolucje"

- Obrochtówkę, którą każdy z nas zna, stworzyła właśnie ona. Jest nam bardzo ciężko, ale będziemy kontynuować jej spuściznę. To również dzięki wam to miejsce było jej skarbem. Dziękujemy wam, że jesteście! I mamy nadzieje, że będziecie z nami w tym ciężkim okresie - deklarowali we wzruszającym, pożegnalnym wpisie osoby związane z lokalem.

Wiadomość wydaje się tym smutniejsza, że Pani Renata dołączyła do już i tak obfitego grona uczestników “Kuchennych rewolucji”, których nie ma już wśród nas. Przed miesiącem opisywaliśmy tragiczną historię innego bohatera. 

Aleksander M. dał się poznać na ekranie, jako impulsywny właściciel inowrocławskiej pizzerii. 21 stycznia media poinformowały, że 52-letni mężczyzna wyskoczył z okna po tym, jak zadał kilka śmiertelnych ciosów swojej 10-letniej córce. Mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, zmarł w szpitalu. 

Tych uczestników "Kuchennych rewolucji" nie ma już z nami

To kolejna uczestniczka “Kuchennych rewolucji”, która odeszła w druzgocąco młodym wieku. Szefowa odwiedzonego przez Gessler gorzowskiego Baru Agata odeszła 20 września 2022 roku mając zaledwie 59 lat. 

Wiele emocji wywoływała także sprawa Mirosława Bema, którego Łebską Chatę zobaczyliśmy na ekranie w 2014 roku. Ekscentryczny właściciel lokalu przegrał w sądzie ze znaną restauratorką po tym, jak promował swoją jadłodajnię jej nazwiskiem, mimo iż przez spadek jakości potraw ta cofnęła rekomendację. Mężczyzna zmarł w 2022 roku, kilka miesięcy po tym, jak Łebska Chata spłonęła doszczętnie w pożarze. 

Śmierć pani Renaty, podobnie jak w przypadku innych uczestników, odbiła się szerokim echem w mediach. Nam pozostaje już tylko złożyć kondolencje bliskim i rodzinie oraz wyrazić nadzieję, że jej dzieło będzie kontynuowane z podobną pasją. 

karczma.jpg
fot. Facebook

 

Powiązane
Karol Starsburger
Czy dobrze znasz Familiadę? Quiz trudny jak druga runda w finale!