Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Pieniądze, jakie zarabiają gwiazdy disco polo nie mieszczą się w głowie. Kwoty są ogromne
Karina Sulich
Karina Sulich 09.03.2020 10:40

Pieniądze, jakie zarabiają gwiazdy disco polo nie mieszczą się w głowie. Kwoty są ogromne

Zenek Martyniuk
Fot. TOMASZ RADZIK/East News.pl
ZOBACZ TEŻ:
pieniądze
@weekend_zespol, Instagram

Weekend to jednej z najpopularniejszych zespołów, na ich występy przychodzą całe tłumy.

Artyści disco polo
Czyżby Zenek Martyniuk musiał podzielić się swoim tronem?
źródło: fakt.pl
Artyści disco polo mają ręce pełne roboty, a zainteresowanie tą popularną muzyką wpływa na ogrom ich pracy i styl życia. Walizki, długie trasy, koncerty w różnych miastach. Robert Kiełczewski, dyrektor muzyczny Green Star Music, który opiekuje się jednymi z najsławniejszych zespołów disco polo, w rozmowie z Faktem przyznał, że w ubiegłym roku Top Girls z hitem Wesele zagrało 278 koncertów.
Pieniądze w disco polo
Ceny koncertów kształtują się od 20 do 30 tysięcy, nawet czasami więcej. Są różne ceny. Np. koncert plenerowy Boysów kosztuje 33 tysiące. Top Girls to 23 tysiące. Eventy np. firmowe są liczone troszeczkę inaczej. To wszystko jest kwestia negocjacji – zdradził Faktowi Robert Kiełczewski z Green Star.
Jakiś czas temu poruszyliśmy temat zarobków Zenka Martyniuka, który grywa nawet 300 koncertów rocznie, a na scenie pojawia się często więcej niż raz dziennie. Okazało się, że pojedynczy występ gwiazdora wiąże się z minimalną kwotą 25 tysięcy złotych, łatwo więc obliczyć, że mężczyzna może zarobić nawet 7,5 miliona złotych rocznie. Skoro to jest prawdziwy król disco polo, jak wyglądają zarobki jego kolegów i koleżanek z branży?
pieniądze
@zespolboys, Instagram

Marcin Miller to frontman zespołu Boys, ich występ to niemałe pieniądze. Za plenerowy popis talentów zapłacimy 33 tysiące.

pieniądze
FOTO ARTUR HOJNY / SE / WARSZAWA ROZTANCZONY NARODOWY KONCERT MUZYKI TANECZNEJ DISCO POLO ZORGANIZOWANY PRZEZ TVP NA STADIONIE NARODOWYM

Koncerty disco polo cieszą się ogromną popularnością.

Pieniądze, jakie zarabia się w branży muzycznej, do najmniejszych nie należą – wiadomo. Okazuje się jednak, że prawdziwy bank rozbijają gwiazdy disco polo. Horrendalne stawki i zawrotna ilość koncertów rocznie sprawia, że discopolowcy to prawdziwi królowie życia!
Nikt nie słucha, każdy zna. Fenomen muzyki tanecznej, znanej również jako muzyka chodnikowa, która powstała w Polsce w latach 80., w latach 90. rozrósł się na ogromną skalę. Choć przez chwilę mogłoby się wydawać, że taneczne, dyskotekowe i przaśne kawałki w pewnym momencie odeszły do lamusa, okazuje się, że disco polo wciąż ma się świetnie. Muzycy najpopularniejszych grup awansowali do rangi największych gwiazd, a Fakt dowiedział się, jak wyglądają stawki królów disco. W grę wchodzą spore pieniądze!
Popularność disco polo jest na tyle ogromna, że już teraz, najbardziej popularne zespoły mają zarezerwowane całe kalendarze na 2020 rok. Fakt postanowił porozmawiać również z menadżerem zespołu Weekend.
Jednak to wszystko przekłada się na wyżej wspomniane pieniądze. Ile należy zapłacić, by doświadczyć tej przyjemności i usłyszeć gwiazdy na żywo?
ZOBACZ ZDJĘCIA:
– Ja mam w tej chwili dziennie 40 telefonów. Cały rok już generalnie zamknąłem w styczniu – powiedział Tomasz Jakubowski – jeżeli jestem w Szczecinie i ktoś zadzwoni np. 50-60 km od Szczecina i będzie pasowała godzina, bo powiedzmy, w Szczecinie jestem o 20:00, więc mogę około 17:00 zagrać gdzieś w okolicy. Wcześniej albo później, kwestia dopasowania godziny – dodał menadżer.
Pieniądze w disco polo to nie tylko dość częsty temat utworów muzycznych – tuż obok miłości i romansów – ale przede wszystkim piękna rzeczywistość. Zespoły, których piosenki lecą na niemal wszystkich weselach, potańcówkach czy prywatkach, zapewniły sobie wygodne i dostatnie życie. Ile zarabiają największe gwiazdy?