Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktora żegna tłum gwiazd
Karina Sulich
Karina Sulich 05.03.2020 13:52

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktora żegna tłum gwiazd

pogrzeb pawła królikowskiego
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 05.03.2020 Pogrzeb Pawla Krolikowskiego n/z: KROLIKOWSKI PAWEL

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w dniu dzisiejszym, 5 marca 2020 roku. Wybitny i zasłużony aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Artystę żegnają bliscy, przyjaciele, fani i cała plejada gwiazd.

Informacja o śmierci aktora, który zmarł po długiej chorobie neurologicznej, wstrząsnęła polskim światem artystycznym. Dziś, w słoneczny marcowy czwartek, odbył się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Jego ostatnia droga miała wyjątkowy charakter. Artystę żegnają setki osób, w tym, wyjątkowe osobistości.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się 5 marca. Msza święta została odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Świętego Józefa w Warszawie. Artysta zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych.

Ostatnia droga zasłużonego aktora, który w 2018 roku został uhonorowany Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, miała wyjątkowy charakter pogrzebu państwowego.

Pogrążona w smutku i żałobie rodzina, w zamieszczonym nekrologu poprosiła, by zgromadzeni goście zamiast kwiatów dokonali wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba, która ma zostać przeznaczona na leczenie Kamila Ziółkowskiego – młodego mężczyznę walczącego z nowotworem od 12 lat.

-Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Pan Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuje ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci twoich małych Królików za wszystko. Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być ten świat i że warto być jego dobrą częściąmówił Antek Królikowski podczas mszy, podaje se.pl.

Na żałobnej ceremonii nie zabrakło największych polskich nazwisk. Kto pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego? Byli to między innymi Artur Żmijewski, Ilona Ostrowska, Olgierd Łukaszewicz, Małgorzata Potocka, Artur Barciś, Krzysztof Ibisz, Agnieszka Włodarczyk, Monika Zamachowska, Małgorzata Kożuchowska, Radosław Majdan, Radosław Pazura i Dorota Chotecka.

  1. Barbara Kurdej-Szatan znów przefarbowała włosy? „Myślałam, że to Ewa Drzyzga”
  2. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem
  3. Nowa dziennikarka TVP opluta jadem przez widzów. Dodała poruszający wpis, daje do myślenia

Paweł Królikowski uhonorowany

Podczas mszy Paweł Królikowski został pośmiertnie uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który przyjęła Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

-Drogi Panie Pawle, będzie nam brakować pana serdecznego uśmiechu i pana wielkiego serca, otwartego dla wszystkich potrzebujących. Będzie nam brakować artysty hojnie dzielącego się swoim talentem i zaangażowaniem – mówił minister Piotr Gliński, podaje se.pl.

Joanna Kurowska, która przyjaźniła się z Paweł Królikowskim, odczytała Czytanie z Księgi Mądrości.

-Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola. Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi jak tworzyć rodzinę, dom – mówił Rafał Królikowski, cytuje se.pl.

Paweł Królikowski nie żyje

Ostatnie dni Pawła Królikowskiego były niezwykle trudne. Mąż Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, tata Antka, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana, zmarł tydzień temu, 27 lutego. Uwielbiany aktor w 2015 roku przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Niestety tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w grudniu 2019 roku, artysta ponownie trafił do szpitala, w którym został do swoich ostatnich dni. Stan Pawła Królikowskiego uległ nagłemu pogorszeniu, a po kilku dobach od wybudzenia ze śpiączki mężczyzna zmarł.

Paweł Królikowski zapisał się w naszej pamięci wspaniałą rolą w serialu Ranczo, a także wybitnymi kreacjami w takich produkcjach jak Pitbull, Trzy Minuty, Belfer czy Ki. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Ci, którzy mieli zaszczyt go poznać, wspominają aktora jako niezwykłego człowieka o niesamowitym charakterze i głosie. Nic więc dziwnego, że na pogrzeb Pawła Królikowskiego przybyło tyle gwiazd, jak i fanów. Aktor został pochowany w tzw. nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, tuż obok Jerzego Gruzy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Śp. Paweł #Królikowski, za wybitne zasługi dla kultury polskiej, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP @AndrzejDuda Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski pic.twitter.com/f5JqbF7xXb

— Ministerstwo Kultury (@MKiDN_GOV_PL) March 5, 2020

pogrzeb Pawła Królikowskiego

Bliscy pożegnali Pawła Królikowskiego.

pogrzeb pawła królikowskiego

Aktor spocznie na Powązkach.

Na mszy pojawiła się między innymi Monika Zamachowska.

Nina Terentiew wspominała aktora na ramówce Polsatu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rak piersi dotyka nie tylko kobiety. Pacjent zmaga się z ogromną dyskryminacją
  2. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
  3. Sałatka z brokułami, która posmakuje nawet niejadkom. Wystarczy 20 minut i gotowe
  4. Uczestnik ”Tańca z Gwiazdami” odważył się na występ po zawale. ”Zanim przyjąłem propozycję, przeszedłem badania”
  5. Doda jest w ciąży? Po jej ostatnim oświadczeniu nie brakuje spekulacji
  6. Po zjedzeniu hitowego produktu nowotwór rośnie jak na drożdżach. Lepiej wyrzucić go do śmieci

Źródło: se.pl