Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Pola Raksa oczarowała znanego amerykańskiego aktora. Był nią zachwycony
Katarzyna  Kowalska
Katarzyna Kowalska 07.02.2019 13:53

Pola Raksa oczarowała znanego amerykańskiego aktora. Był nią zachwycony

Pola Raksa
youtube.com/ dawniejvsdzis

Pola Raksa to legenda polskiego kina. Przepiękna aktorka o niezwykłym talencie była wzorem dla wielu kobiet i obiektem westchnień mężczyzn. Jak się okazuje, wzbudzała zachwyt również wśród gwiazd światowego formatu – znana jest historia o legendarnym hollywoodzkim aktorze, który zachwycił się Raksą.

Pola Raksa w wielu filmach wcielała się w role atrakcyjnych, acz bardzo silnych i stanowczych kobiet. Jak przyznaje sam Daniel Olbrychski, gra u jej boku w filmie Popioły, była wielkim przeżyciem, które na długo pozostało w jego pamięci. Który amerykański aktor również uległ urokowi gwiazdy? Był nią zachwycony!

Pola Raksa – talent, piękno, klasa

Artystka zadebiutowała w 1960 roku w filmie Szatan z siódmej klasy. Pięć lat później, w Popiołach Andrzeja Wajdy, wcieliła się w rolę Heleny. Grający u jej boku, wówczas 19-letni Olbrychski, nie krył zachwytu, otwarcie mówiąc, że żywił do niej dość silne uczucia…:

– Weszła dziewczyna, w której od dawna się podkochiwałem. Zresztą któż z nas się w niej nie podkochiwał? Pamiętna Wanda z Szatana z siódmej klasy. Niesłychanej piękności, pierwsza gwiazda młodego pokolenia – wspominał.

Debiutujący aktor był ogromnie rozżalony, gdy dowiedział się, że praca na planie ma odbywać się w towarzystwie operatora Andrzeja Kostenki, ówczesnego męża Raksy. To jednak wcale nie osłabiło jego uczuć:

– Dalej się w Poli kochałem. Śniła mi się po nocach. Zadurzyłem się po uszy.

Debiut na czerwonym dywanie

W 1966 roku dzieło Andrzeja Wajdy zostało zaprezentowane na festiwalu w Cannes. Raksa i jej filmowy partner dumnie kroczyli wśród blasku reflektorów, przyjmując gratulacje od największych światowych gwiazd.

Zagraniczni aktorzy nie mogli napatrzeć się na młodziutką artystkę, podziwiając jej delikatną urodę. Wśród tłumu największych talentów, znalazł się sam… Kirk Douglas, który osobiście pogratulował Poli Raksie występu w filmie Wajdy. Podobno hollywoodzki aktor był oczarowany polską aktorką. Wcale się mu nie dziwimy!

Nietrudno dostrzec, iż Pola podobała się wielu mężczyznom. Mieszanka ogromnego talentu z kobiecymi, słowiańskimi rysami, wzbudzała szeroki podziw i ogromny szacunek.

Pola Raksa. Piękno i klasa. Zobacz zdjęcia:

Pola Raksa

Pola Raksa szerokiej publiczności znana jest jako Marusia w serialu „Czterej pancerni i pies”.

Pola Raksa

Jej w rola w filmie „Popioły” przyniosła jej ogromną popularność. Grający obok Daniel Olbrychski nie krył zachwytu debiutującą aktorką.

pola raksa: bogusław linda

Raksa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wzorujących się na niej kobiet i doceniających jej niezwykłe piękno mężczyzn. Ta jednak pozostawała wierna swojemu ukochanemu, Andrzejowi Kostence.

Pola Raksa

W 1966 roku film „Popioły” zadebiutował na festiwalu w Cannes. Krocząca po czerwonym dywanie Raksa wzbudziła zachwyt wśród czołowych zagranicznych gwiazd. Sam Kirk Douglas (widoczny na zdjęciu po prawej stronie) był nią zachwycony!

Pola Raksa mąż

Polska aktorka zakończyła jednak karierę. 77- letnia gwiazda prowadzi spokojne życie w jednym z podwarszawskich miast.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Pola Raksa? Gwiazda mieszka w zaskakującym miejscu
  2. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  3. Ile dzieci ma Pola Raksa? Wiele osób nie zna prawdy…
  4. Piękna Pola Raksa miała romans z 11 lat młodszym, znanym aktorem. Gorąca historia!

Źródło: pomponik.pl, facebook.pl