Polski aktor nie żyje. Adam Błoniarz miał 62 lata. „Wrażliwy, zawsze pomocny, wszystkim życzliwy”
Do mediów dotarła kolejna przykra informacja. Polski aktor nie żyje. Smutne wieści przekazał Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Potwierdzono, że w wieku 62 lat zmarł Adam Błoniarz.
Branża aktorska pogrążyła się w rozpaczy. W sieci mnożą się komentarze przepełnione wspomnieniami oraz kondolencjami dla najbliższych.
Polski aktor nie żyje. Adam Błoniarz zmarł w wieku 62 lat
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego jako pierwszy przekazał przykre informacje. Na oficjalnym profilu na Facebooku pojawił się post, z którego dowiadujemy się o śmierci Adama Błoniarza.
Przekazano, że aktor odszedł 19 listopada, mając zaledwie 62 lata. W sobotę 26 listopada w Kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Kielcach odbędzie się msza pożegnalna. Po ceremonii artysta spocznie na cmentarzu w Leszczynach.
— Z głębokim żalem zawiadamiamy, że Adam Błoniarz, aktor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, zmarł 19 listopada 2022, w wieku 62 lat. Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie 26 listopada 2022 (sobota) o godz. 12.00 w Kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Kielcach, po czym nastąpi wyprowadzenie Drogiej Nam Osoby na Cmentarz w Leszczynach. Rodzinie Adama składamy wyrazy współczucia — czytamy w poście.
Kim był Adam Błoniarz?
Adam Błoniarz od 16 lat pracował dla kieleckiego teatru. Wystąpił w ponad 45 sztukach, a na deskach teatru czuł się jak ryba w wodzie.
Na swoim koncie ma również współprace z wieloma reżyserami, którzy mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami. Mowa o takich nazwiskach jak: Joanna Piekarska, Krzysztof Niesiołowski, Waldemar Śmigasiewicz, Ewa Marcinkówna czy Leszek Śmigielski.
Współpracownicy Adama zdobyli się również na post wspominkowy. W pięknych słowach opisali, jaki był aktor.
— Teatr nie był jedyną jego pasją. Miał wiele zainteresowań, którymi zarażał innych. W ostatnim czasie zaangażował się w pracę w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Prowadził muzykoterapię, również dla chorych na Parkinsona, kącik komputerowy, modelarski, fotograficzny. Wybudował jacht, którym przewoził niepełnosprawne dzieci i seniorów. Był wrażliwy, zawsze pomocny i wszystkim życzliwy — napisali o Adamie koledzy z teatru.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
Źródło: rmf.fm