Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Przerażająca choroba Adama Ferency'ego. Fani byli już w rozpaczy
Anna Borkowska
Anna Borkowska 20.02.2024 13:54

Przerażająca choroba Adama Ferency'ego. Fani byli już w rozpaczy

Przerażająca choroba Adama Ferency'ego. Fani byli już w rozpaczy
Przerażająca choroba Adama Ferency'ego. Fani byli już w rozpaczy. Fot. Kapif

Znany aktor filmowy i teatralny Adam Ferency, znalazł się w centrum uwagi nie tylko ze względu na swoje liczne osiągnięcia artystyczne, lecz również z powodu tajemniczej i przerażającej choroby, która wstrząsnęła jego życiem oraz sercami jego wiernych fanów. Problemy ze zdrowiem, którym musiał stawić czoła sprawiły, że kulisy jego walki przyprawiają o dreszcze. Z czym dokładnie zmagał się wybitny aktor? 

Adam Ferency to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów

Adam Ferency to niezwykle utalentowany polski aktor. Rozpoczął swoją niezwykłą podróż po świecie sztuki już w młodym wieku. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie w 1976 roku, zadebiutował na ekranie w roli milicjanta w kultowym serialu "07 zgłoś się". Jego talent szybko zwrócił uwagę widzów i krytyków.

Przez wiele lat doskonalił swoje umiejętności na deskach różnych teatrów w Warszawie, w tym Teatru na Woli i Teatru Współczesnego, gdzie odgrywał różnorodne i wymagające role. Stał się nie tylko uznawanym aktorem, ale także asystentem wybitnej Aleksandry Śląskiej, zdobywając cenne doświadczenie pod jej skrzydłami.

Jednak to nie tylko aktorstwo definiuje jego karierę. W 1993 roku Ferency podjął się wyzwania reżyserskiego, debiutując sztuką "Hollywood, Hollywood" Davida Mameta w Teatrze Współczesnym. Ten krok udowodnił, że jego talent i pasja nie znają granic, otwierając nowe horyzonty w jego karierze artystycznej. Od 1994 roku jest związany z Teatrem Dramatycznym, gdzie nadal zachwyca publiczność swoimi niezrównanymi interpretacjami.

Niestety, jego imponujące osiągnięcia artystyczne zostały nagle przyćmione przez jego ciężkie problemy ze zdrowiem. W obliczu przerażającej choroby, z którą musiał zmierzyć się w ostatnich latach, jego życie przekształciło się w dramatyczny spektakl, którego kulisy przyprawiają o dreszcze.

Adam Ferency gorzko o swoim nałogu. Po głośnym skandalu walczy o normalne życie Adam Ferency wdał się w romans ze znaną aktorką. Zostawił ją samą z dzieckiem

Życie prywatne Adama Ferency'ego

Adam Ferency nie tylko jest wybitnym aktorem, ale także pełnoprawnym uczestnikiem życia rodzinnego. Z Małgorzatą Dziewulską, dzieli się radościami i troskami rodzicielstwa, wychowując wspólnie syna oraz córkę. Z kolei, z aktorką Patrycją Soliman ma córkę Franciszkę. Mimo zdrady, Małgorzata wybaczyła aktorowi jego słabość i dziś są szczęśliwą i zgodną parą.

Adam Ferency
Adam Ferency

Jednak to nie tylko rodzina definiuje tożsamość Adama Ferency'ego. Jako osoba o wyrazistych przekonaniach, deklaruje się jako ateista, wyznając swój światopogląd otwarcie i bezkompromisowo. Nie wszyscy wiedzą, że aktor przed laty zmagał się z bardzo poważną chorobą.

Adam Ferency był uzależniony od alkoholu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że aktor Adam Ferency, pomimo swojej niezachwianej determinacji i niezwykłego talentu, musiał stawić czoła jednej z najpoważniejszych prób w swoim życiu - alkoholizmowi. 

Aktor, mimo trudności, nie tylko kontynuował swoją działalność artystyczną, ale także stał się symbolem walki i nadziei dla wielu osób, które mogą znajdować się w podobnych sytuacjach.

Adam Ferency
Adam Ferency

Ferency nie ukrywa, że przez wiele lat był uzależniony od alkoholu, do czego przyznał się w rozmowie z portalem Onet.pl.

(…) Kiepsko sobie z nim radziłem. Ale czasami człowiek jest już tak znękany, że to z niego eksploduje. Jest to choroba, którą można by nazwać dipsomanią. Zdarza się raz na jakiś czas. To tak jakbyśmy złapali grypę. W Polsce strasznie ciężko jest ludzi przekonać, że (...) to choroba" - przyznał bez ogródek w rozmowie z Onetem. 

Po wielu trudach i niezliczonych wysiłkach, Adam Ferency pokonał chorobę i powrócił na scenę życia w doskonałej formie. Jego determinacja i nieustępliwość pozwoliły mu przezwyciężyć najtrudniejsze chwile, stając się symbolem siły i nadziei.

Pojawienie się aktora na premierze filmu "Sami swoi. Początek" wywołało ogromne poruszenie wśród jego fanów. Ich radość i wzruszenie były nie do opisania, widząc swojego ulubionego artystę na czerwonym dywanie, emanującego energią i pewnością siebie. 

To wydarzenie było nie tylko triumfem dla samego Adama Ferency'ego, ale także inspiracją dla wszystkich tych, którzy zmagają się z podobnymi trudnościami życiowymi.

Gdzie się zgłosić po pomoc?

Gdy mamy problem z alkoholem, istnieje wiele miejsc, gdzie możemy szukać pomocy i wsparcia. Jednym z najbardziej znanych i dostępnych rozwiązań są Grupy Anonimowych Alkoholików (AA). W tych grupach spotykają się osoby z podobnymi problemami, aby dzielić się doświadczeniami, wzajemnie wspierać i wspólnie pracować nad zachowaniem trzeźwości. Spotkania AA są prowadzone anonimowo i bezpłatnie, co daje uczestnikom poczucie bezpieczeństwa i swobody w wyrażaniu swoich myśli i uczuć.

Inną opcją jest skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą ds. uzależnień. Lekarz może zaoferować wsparcie medyczne oraz skierować do odpowiednich specjalistów, terapeutów lub programów leczenia uzależnień. Przy pomocy profesjonalistów można opracować spersonalizowany plan leczenia, który uwzględni indywidualne potrzeby pacjenta.

Ostatecznie, jeśli sytuacja wymaga intensywnego leczenia i rehabilitacji, warto rozważyć skorzystanie z ośrodka leczenia uzależnień. W takich placówkach specjaliści oferują kompleksową opiekę medyczną, terapeutyczną i psychologiczną, pomagając osobom z problemami alkoholowymi w powrocie do zdrowego życia i trzeźwości.