Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Przyjaciółka Anny Jantar opowiedziała o dniu katastrofy. „W aurze było coś dziwnego i niepokojącego”
Marta Kulik
Marta Kulik 09.02.2020 09:51

Przyjaciółka Anny Jantar opowiedziała o dniu katastrofy. „W aurze było coś dziwnego i niepokojącego”

anna jantar
instagram.com @annajantar_kjp

Przyjaciółka Anny Jantar szczerze opowiedziała o dniu katastrofy lotniczej z 1980 roku, w której zginęła słynna piosenkarka. Przeczuwała, że wydarzy się coś złego? W aurze było coś dziwnego i niepokojącego – mówiła Halina Frąckowiak, cytuje fakt.pl.

Halina Frąckowiak, bliska przyjaciółka tragicznie zmarłej Anny Jantar nie mogła pogodzić się z jej śmiercią. W dniu katastrofy nie było jej w Warszawie, ale długo myślała o piosenkarce i jej locie. Po jej śmierci napisała wyjątkową piosenkę.

Przyjaciółka Anny Jantar o dniu katastrofy

Halina Frąckowiak przyjaźniła się z Anną Jantar. Zawsze doskonale się rozumiały i świetnie czuły się w swoim towarzystwie. 14 marca 1980 roku kobieta była nad Zalewem Szczecińskim, czekała na powrót piosenkarki ze Stanów Zjednoczonych. Niestety, do kolejnego spotkania przyjaciółek nigdy nie doszło.

W aurze było coś dziwnego i niepokojącego zarazem. […] Patrząc w niebo, pomyślałam, że Ania już leci ze Stanów. Bo bardzo na nią czekałam. Później mi ktoś powiedział, że w Warszawie rozbił się samolot. Wieczorem dowiedziałam się, że to ten, którym leciała Ania – mówiła Halina Frąckowiak, cytuje Fakt.

W rozmowie z Polskim Radiem Halina Frąckowiak wyznała, że trudno jej mówić o najlepszej przyjaciółce w czasie przeszłym. Wspomina ją jako niezwykle życzliwą osobę, a jej śmierć sprawiła jej ogromny ból. Do dziś robi wszystko, aby świat nie zapomniał o Annie Jantar.

  1. Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie nieziemsko piękna. Wystarczy dodać jeden składnik
  2. Kultowe babeczki z budyniem. Pamiętacie przysmak PRL?

Kim jest Halina Frąckowiak?

Halina Frąckowiak jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Urodziła się w Poznaniu, na scenie debiutowała w 1963 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Udało jej się znaleźć w Złotej Dziesiątce. Była wielokrotnie nagradzana podczas licznych festiwali, zdobyła kilka nagród w Opolu.

Halina Frąckowiak pracowała z zespołami takimi jak Tony, Takty, Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową zaczynała w 1972 roku. Nagrała ponad 20 płyt i kaset, koncertowała w wielu miejscach na świecie. Po śmierci Anny Jantar napisała piosenkę Anna już tu nie mieszka, dedykowaną zmarłej wokalistce. Do dziś chętnie wspiera konkursy i nagrody jej imienia. Śpiewała utwory takie jak Tam, gdzie lekki wieje wiatr, Papierowy księżyc, Julio nie bądź zła czy Panno pszeniczna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przyjaciółka

Halina Frąckowiak opowiedziała o dniu katastrofy.

przyjaciółka

Niestety, do kolejnego spotkania przyjaciółek nigdy nie doszło.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Przybylska pracowała dla Zenona Martyniuka. Nieznane zdjęcie i poruszające słowa muzyka
  2. Znaki zodiaku największych zazdrośników. Trzeba przy nich uważać na każde słowo
  3. Anna Mucha i Kuba Wojewódzki zaskoczyli fanów. W końcu wiadomo, co ukrywali przed wszystkimi