Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Gwiazda TVN pokonała chorobę 4 lata temu. Niebezpieczny nowotwór został wykryty przypadkiem
Marta Kulik
Marta Kulik 01.09.2019 14:01

Gwiazda TVN pokonała chorobę 4 lata temu. Niebezpieczny nowotwór został wykryty przypadkiem

nowotwór
filmpolski.pl

Rak zaatakował gwiazdę TVN w najmniej spodziewanym momencie. Wtedy na kilka lat zniknęła z ekranu, aby stoczyć walkę o życie, którą wygrała w 2015 roku. Koszmar, który przeżyła, sprawił, że dziś inaczej patrzy na świat. Kim jest Monika Krzywkowska, która przeżyła tak ciężką batalię?

Gdy gwiazda stacji TVN oglądała program poświęcony chorobom skóry, postanowiła przebadać znamię, które zauważyła na swoim ciele. Diagnoza była druzgocąca: rak skóry. Monika Krzywkowska musiała zrezygnować z pracy i skupić się na zdrowiu. Gdy doszła do siebie, na zawsze zmieniła podejście do życia.

Monika Krzywskowska: rak

W 2011 roku Monika Krzywkowska dowiedziała się, że choruje na raka skóry. Diagnoza była niespodziewana i paraliżująca, a choroba na tyle poważna, że gwiazda traciła nadzieję na powrót do zdrowia. Po długiej walce udało jej się jednak wygrać z czerniakiem.

– Zanim znalazłam się na stole operacyjnym, przeszłam wszystkie etapy: niedowierzania, przerażenia, złości, rozpaczy, kalkulowania, ile się ma jeszcze życia, bo wtedy snułam wyłącznie czarne scenariusze — mówiła w wywiadzie dla miesięcznika Pani.

Gdy odzyskała zdrowie, zaczęła inaczej patrzeć na życie. Czerpie z niego pełnymi garściami i spędza więcej czasu z rodziną.

Kim jest Monika Krzywkowska? Monika Krzywkowska jest aktorką znaną z seriali takich jak Druga szansa, M jak Miłość, Pierwsza miłość, Samo Życie. Wkrótce pojawi się w serialu TVN 39 i pół tygodnia, kontynuacji 39 i pół. W 1997 roku ukończyła studia aktorskie w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Czerniak – jakie są objawy?

Objawami czerniaka są zmiany, które pojawiają się na skórze. Należy zwrócić uwagę na wszystkie nowe zmiany barwnikowe, pieprzyki. Choroba może objawiać się również poprzez zmianę istniejącego już pieprzyka. Każde znamię, które ma asymetryczny kształt, nierówne brzegi, niejednorodne zabarwienie i średnicę przekraczającą pięć milimetrów powinno jak najszybciej zostać obejrzane przez lekarza.

Jak czytamy na stronie raknroll.pl, jeśli czerniak zostanie wykryty wcześnie, to znaczy, zanim wrośnie w skórę głębiej niż na jeden milimetr, zwykle można go wyleczyć prostym zabiegiem chirurgicznym. Nieleczona choroba spowoduje, że guz wrośnie głęboko, do naczyń krwionośnych i rozprzestrzeni się po całym organizmie. Światowa Organizacja Zdrowia, w celu uniknięcia czerniaka, zaleca używanie kremów z filtrem, unikanie słońca w godzinach 11-16 i niekorzystanie z solariów.

ZOBACZ ZDJĘCIA MONIKI KRZYWKOWSKIEJ:

RAK

Monika Krzywkowska w 2011 roku dowiedziała się, że ma czerniaka.

rak

Aktorce po kilku latach udało się odzyskać zdrowie. Dziś żyje pełnią życia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  2. Barbara Kurdej-Szatan na intymnym zdjęciu z łóżka. Towarzyszy jej dwóch mężczyzn, nie ma tam jej męża
  3. Dorota Szelągowska w nowej fryzurze. Odmieniona gwiazda pozuje na Instagramie
  4. Piotr Woźniak-Starak miał wielkie serce. Joanna Kos-Krauze opowiedziała, jak pomógł jej umierającemu mężowi
  5. Maryla Rodowicz od kilku lat cierpi na samotność. Lada dzień sąd zdecyduje o końcu jej małżeństwa
  6. Wyciekły informacje z sypialni królowej Elżbiety II. Dotyczą życia intymnego z jej 98-letnim mężem

Źródła: se.pl, raknroll.pl