Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Robert Janowski wróci do "Jaka to melodia"? Fani zacierają ręce
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 07.06.2024 11:35

Robert Janowski wróci do "Jaka to melodia"? Fani zacierają ręce

Robert Janowski
fot. Kurnikowski/AKPA

Wszystko wskazuje na to, że ponownie dojdzie do zmian na stanowisku prowadzącego popularny program telewizyjny pt. "Jaka to melodia". Fani Roberta Janowskiego, który przez wiele lat pełnił tę funkcję, mogą się cieszyć, bo wygląda na to, że ponownie poprowadzi on muzyczną zabawę.
 

Janowski, Norbi i Brzozowski - twarze "Jaka to melodia"

"Jaka to melodia" to jeden z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych programów muzycznych, w którym uczestnicy muszą rozpoznać puszczany im utwór na podstawie zaledwie kilkunastu sekund dźwięku. W Polsce teleturniej emitowany jest na antenie TVP1 od 4 września 1997 roku. Od początku emisji jego gospodarzem był Robert Janowski, polski piosenkarz, kompozytor, a nawet aktor, który pełnił tę funkcję aż do 2018 roku. Nie da się ukryć, że był on twarzą programu i świetnie sprawdzał się w tej roli.

Niestety, w 2018 roku Janowski zrezygnował z prowadzenia "Jaka to melodia", o czym miały zdecydować przekształcenia telewizji na gruncie politycznym i niekorzystne warunki przedłużenia umowy. Janowski przyznał nawet, że dostał tzw. czarną listę, a na niej nazwiska osób, które nie mogą być zapraszane do zabawy. Jego odejście wywołało falę krytyki ze strony widzów, a część z nich zrezygnowała nawet z dalszego oglądania teleturnieju. Miejsce Janowskiego zajął Norbert "Norbi" Dudziuk, który pełnił funkcję prowadzącego zaledwie przez rok. Po nim pałeczkę przejął Rafał Brzozowski, który do maja 2024 roku rozkręcał muzyczną grę. 
 

Córka Roberta Janowskiego idzie w ślady ojca. Nastolatka właśnie pochwaliła się pierwszym sukcesem Maria z Sanatorium miłości jest bogata? Takiego wyznania się nikt nie spodziewał

Robert Janowski chce wrócić do programu? Od przyszłego sezonu prowadzący może się zmienić

W mediach pojawiły się informacje na temat możliwego powrotu Roberta Janowskiego do teleturnieju. Jak ustalił Pudelek, już w najbliższym sezonie w rolę prowadzącego "Jaka to melodia" ponownie wcieli się Robert Janowski, któremu wkrótce kończy się umowa z Polsatem (był członkiem jury w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"). 

Po zmianie władzy, a tym samym zmianach w telewizji publicznej, Janowski ponownie mógłby spróbować poprowadzić znane, muzyczne show. Według ustaleń miałby się pojawić już w jesiennej ramówce, ale informacje te nie zostały na razie potwierdzone ani przez TVP, ani przez samego zainteresowanego. Pewne jednak jest, że dojdzie do zmian na stanowisku prowadzącego, bo już przed końcem tego sezonu TVP poinformowała o odejściu Rafała Brzozowskiego.
 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
fot. AKPA/Piętka Mieszko

Czytaj też: Janowski ujawnił, dlaczego Krzysztof Cugowski odszedł z „TTBZ”. Powód jest ważny

Disco polo zniknie z programu? Janowski może być bezlitosny

Jeśli Robert Janowski ponownie zostanie prowadzącym "Jaka to melodia" to w programie mogą zajść kolejne zmiany. Wszystko dlatego, że po odejściu Janowskiego formuła teleturnieju mocno przestawiła się na muzykę disco polo, a to nie do końca pasuje piosenkarzowi. Co więcej, jak podkreśliła swego czasu żona, a zarazem managerka Janowskiego: Robert chce, by do programu wróciła publiczność, z której zrezygnowano w trakcie pandemii. 

O tym, czy rzeczywiście Janowski wróci do programu, powinniśmy dowiedzieć się w najbliższym czasie. Sam teleturniej "Jaka to melodia" emitowany jest na antenie TVP1. Obecnie, w związku z przerwą wakacyjną, emisja została wstrzymana, ale muzyczne show powróci na ekrany we wrześniu.