Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Kalina Jędrusik przeżyła osobistą tragedię. Pocieszenia szukała w ramionach mężczyzn
Marta Kulik
Marta Kulik 23.11.2019 15:37

Kalina Jędrusik przeżyła osobistą tragedię. Pocieszenia szukała w ramionach mężczyzn

ROMANS
filmpolski.pl

Romans Kaliny Jędrusik wywołał skandal obyczajowy. Wielka gwiazda PRL-u, znana z zamiłowania do przelotnych relacji, przez jakiś czas mieszkała w jednym mieszkaniu z kochankiem, jego żoną i córką. To, co działo się później, było powodem, dla którego kobiety jej nie znosiły.

Postać aktorki zawsze była kontrowersyjna. Uwielbiała flirtować, odważnie się ubierać, a wierność nie była jej mocną stroną. Kiedy wdała się w romans z żonatym pisarzem i wciąż nie przestała kokietować innych, kobiety dałyby wiele za koniec jej kariery. Ona jednak nie zamierzała przejmować się opinią innych.

Kalina Jędrusik: romans ze Stanisławem Dygatem

Pisarz Stanisław Dygat nie mógł przestać myśleć o aktorce, odkąd tylko zobaczył ją na ekranie. Piękna gwiazda od razu wpadła mu w oko, a gdy poznał ją osobiście, szybko zapomniał o tym, co ślubował żonie. Z nieznanych przyczyn przez jakiś czas wszyscy mieszkali razem. Po wyprowadzce zakochani wzięli ślub.

-Nie znałem bardziej kochającej, dbającej o siebie pary niż Staś i Kalina. Jeśli Kalina poskarżyła się na kochanka, Staś też miał mu za złe – mówił Janusz Morgenstern, cytuje film.wp.pl.

romans

Nawet po ślubie gwiazda szukała uciech w ramionach innych, czego nie ukrywała przed mężem. On sam również miał nie stronić od towarzystwa kobiet. Ich znajomi później wspominali, że rozwiązłość pomagała zapomnieć aktorce o stracie dziecka. Przez zabieg nie mogła znowu zajść w ciążę.

Kalina Jędrusik miała źle znosić stratę dziecka

Aktorka straciła własne dziecko, ale uwielbiała towarzystwo innych. Chętnie pomagała bezdomnym maluchom, nie miała jednak najlepszego kontaktu z córką męża. Magda czuła, że młodsza żona ojca nie jest dla niego najlepszą partnerką.

-Znów ożeniony był z aktorką. Oczywiście młodszą od siebie dziewczyną, co na ogół źle się kończy, bo dużo młodsze dziewczyny czasami zaczynają tęsknić za dużo młodszymi chłopakami. Nie winię ojca za to, że rozszedł się z moją matką. Chyba do siebie nie pasowali. Nie wydaje mi się jednak, żeby był naprawdę szczęśliwy w swoim drugim małżeństwie – pisała córka Stanisława Dygata w książce Rozstanie.

Magda Dygat miała kiedyś usłyszeć od ojca, że jego druga żona jej nienawidzi i robi wszystko, aby go od niej odciągnąć. Po śmierci męża Kalina Jędrusik mieszkała z kotami, co było przyczyną jej śmierci. Aktorka zmarła 7 sierpnia 1991 roku wskutek reakcji alergicznej na kocią sierść.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ROMANS

Kalina Jędrusik nie stroniła od romansów.

ROMANS

Jej związek z żonatym mężczyzną wywołał skandal.

ZOBACZ TEŻ: