Sfingowała własny zgon, po czym przyszła na pogrzeb. Gwiazda kultowego serialu TVP "widziała swoją śmierć"
Okres PRL-u zasłynął wieloma kultowymi produkcjami. Choć dziś największą popularnością cieszą się ówczesne komedie takie jak choćby „Nie lubię poniedziałku”, „Rejs”, „Miś” czy „Nie ma mocnych”. W tamtych czasach nie brakowało także świetnych seriali. Wśród nich można by wymienić takie produkcje jak choćby „Czterej pancerni i pies”, „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek” czy „Janosik”.
Także młodsi widzowie mogli jednak znaleźć coś dla siebie na ekranach telewizorów w czasie PRL-u. Co wtedy oglądali nastolatkowie?
PRL-owskie seriale TVP dla młodzieży
Sławomir Koper w najnowszym odcinku vloga „Historia z Koprem” opowiedział o serialach dla młodzieży, które święciły triumfy w czasie PRL-u. Historyk wskazał, że większość ówczesnych produkcji dla młodzieży była ekranizacją powieści Zbigniewa Nienackiego, Adama Bahdaja oraz Edmunda Niziurskiego.
Wśród najpopularniejszych seriali dla młodego widza autor vloga wymienił między innymi: „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Samochodzik i templariusze”, „Stawiam na Tolka Banana” czy „Szaleństwo Majki Skowron”.
„Szaleństwo Majki Skowron” – Zuzanna Antosiewicz sfingowała własną śmierć
W główną bohaterkę w serialu „Szaleństwo Majki Skowron” wcieliła się Zuzanna Antoszkiewicz. Po tym występie zagrała jeszcze tylko w jednym filmie fabularnym, a następnie zniknęła z życia publicznego. Głośno zrobiło się o niej w 2003 roku, kiedy zdecydowała się sfingować własna śmierć. Wszystko po to, by wybrać się na własne ostatnie pożegnanie w przebraniu staruszki. Wideo z pogrzebu nazwała po jakimś czasie „Widziałam własna śmierć” i przyznała, że cała sytuacja była eksperymentem.
Serial „Szaleństwo Majki Skowron” został cyfrowo zrekonstruowany i można go obejrzeć na platformie TVP VOD.
Artystka sfingowała swoją śmierć. Kim jest Zuzanna Antosiewicz?
Zuzanna Antoszkiewicz urodziła się w 1961 roku. W wieku 15 lat wystąpiła w serialu „Szaleństwo Majki Skowron”, gdzie wcieliła się w tytułową bohaterkę. Swojej kariery nie związała jednak z filmem, ale ze sztuką. Artystka w 1987 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i jest autorką wielu wystaw i happeningów, które tworzy pod nazwiskiem Zuzanna Janin/Janina. Jej prace można zobaczyć na jej profilu na Instagramie, który można znaleźć pod nazwą @zuzannajanin.
Źródło: se.pl, FilmPolski