Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Tak Maciej Damięcki był traktowany na planie. Teresa Lipowska dopiero teraz wyznała całą prawdę
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 22.11.2023 21:45

Tak Maciej Damięcki był traktowany na planie. Teresa Lipowska dopiero teraz wyznała całą prawdę

Maciej Damięcki
Teresa Lipowska wspomina Macieja Damięckiego. Fot. KAPiF

Wiadomość o śmierci Macieja Damięckiego wstrząsnęła mediami 17 listopada 2023 roku. Odejście aktora to wielki cios nie tylko dla jego bliskich, ale również milionów fanów, którzy wiernie śledzi jego dokonania na polskiej scenie artystycznej. Damięckiego postanowiło wspomnieć wiele gwiazd, w tym również Teresa Lipowska. Aktorka zdradziła, że miała okazję współpracować z artystą w jego ostatniej produkcji. Wyznała również, jak Damięcki był traktowany na planie.

Gwiazdy wspominają Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Widzowie doskonale kojarzyli go z takich produkcji jak “M jak Miłość”, “Plebania”, “Chłopi”, “Szatan z siódmej klasy” czy “Stawka większa niż życie”. 17 listopada jego dzieci, Mateusz i Matylda, poinformowały o jego odejściu. 

Od tego czasu Macieja Damięckiego pożegnało mnóstwo fanów, ale również i gwiazd, które miały okazję współpracować z aktorem. Katarzyna Cichopek opublikowała w mediach społecznościowych poruszający post, w którym bezpośrednio zwróciła się do artysty. Tymczasem Ewa Szykulska opowiedziała o swoim ostatnim spotkaniu z Damięckim, które miało miejsce w szpitalu. Teraz do grona osób, które wypowiedziały się o aktorze, dołączyła także Teresa Lipowska. Aktorka współpracowała z Damięckim na planie serialu “M jak Miłość”, choć ostatni raz zobaczyli się za kulisami zupełnie innej produkcji.

Właśnie podano, że Maciej Damięcki nie żyje. Mało kto wie, kim była jego żona Żona Damięckiego ujawniła prawdę o małżeństwie z Maciejem. Joanna wzruszająco o wszystkim opowiedziała

Ostatnia produkcja, w której zagrał Maciej Damięcki

Maciej Damięcki był aktywnym zawodowo aktorem aż do swojej śmierci. Ostatnią produkcją, w której wystąpił, była komedia romantyczna “Uwierz w Mikołaja”, która miała swoją premierę 10 listopada. To właśnie tam Teresa Lipowska po raz ostatni spotkała artystę, z którym wcześniej spędziła wiele godzin na planie “M jak Miłość”. Aktorka właśnie udzieliła wywiadu portalowi “Złota Scena”, w którym opowiedziała, jak wyglądały ostatnie chwile Damięckiego przy pracy. Wyznała, że aktor ciężko pracował i nie wyglądał, jakby jego zdrowie miało mu to utrudniać.

 Do ostatniej chwili był aktywny na planie. Razem zagraliśmy w filmie „Uwierz w świętego Mikołaja” 

Teresa Lipowska dodała, że praca z Maciejem Damięckim była dla niej przyjemnością, natomiast wieść o jego śmierci wprawiła ją w wielkie zaskoczenie.

Projekt bez nazwy - 2023-11-22T213700.325.png
Teresa Lipowska wspomina Macieja Damięckiego. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-22T213645.406.png
Teresa Lipowska wspomina Macieja Damięckiego. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Damięcki usłyszał tragiczną diagnozę. Mało kto wiedział, co przechodził za życia. „Pilna operacja”

Jak Maciej Damięcki był traktowany na planie?

Ścieżki Teresy Lipowskiej i Macieja Damięckiego nie raz się przecięły przez zawód, jaki pełnili. W wywiadzie aktorka wyznała, że poznała go ponad pół wieku temu i wyjątkowo dobrze wspomina współpracę. Dodała również, że Damięcki był nie tylko bardzo dobry w swojej profesji, ale przede wszystkim był ciepłym człowiekiem z poczuciem humoru. Teresa Lipowska opisała również, na jakie traktowanie na planie mógł liczyć Damięcki:

Cudowny, dowcipny kolega, którego wszyscy na planie uwielbiali. Przyszedł do nas 15 lat temu i wspaniale nam się grało ze sobą. Z Maćkiem poznałam się na planie filmu „Rzeczpospolita babska”, gdzie razem z bratem grali bliźniaków. To było 54 lata temu. Straszna strata. Tyle osób z naszego pokolenia odchodzi. Przesyłam kondolencje dla rodziny 

Projekt bez nazwy - 2023-11-22T213714.052.png
Teresa Lipowska wspomina Macieja Damięckiego. Fot. KAPiF

źródło: jastrzabpost.pl