To "najtrudniejszy" kolor włosów. Dwa razy zastanów się przed farbowaniem
W zależności od typu urody, karnacji i własnych preferencji, każdemu pasują różne odcienie włosów. Istnieje jednak jeden kolor, który dobrze wygląda tylko na nielicznych. Ponadto trudno go utrzymać, a także przykryć innym.
Jak dopasować odcień włosów do typu urody?
Podczas wyboru koloru włosów warto wziąć pod uwagę nie tylko typ urody, oprawę oczu i karnację, ale także naturalne włosy. W wielu przypadkach wystarczy pogłębić naturalny odcień, delikatnie go przyciemnić lub rozświetlić refleksami, by poczuć się świeżo i promiennie.
Jeżeli jednak marzysz o widocznej i radykalnej metamorfozie, warto kierować się własnym typem urody. Osoby o typie urody wiosny korzystnie wyglądają w ciepłych blondach. Jeśli jesteś latem postaw na chłodny blond. Z kolei osoby o typie urody jesieni śmiało mogą farbować się na ciepłe odcienie brązów, blondów, a nawet rudo. Zimy zaś lubują się w ciemnych i chłodnych odcieniach, a także czerwieni i bordzie.
Tragiczna śmierć gwiazdy polskiego "Top Model" i jej męża. Ciała znaleziono w domu Kto ominie kolejkę do lekarza i w aptece? Ważne nie tylko dla seniorówTo "najtrudniejszy" kolor włosów
Ten odcień w przypadku wielu osób wygląda niekorzystnie, a ponadto postarza. Żeby tego było mało, jest trudny w utrzymaniu, odrosty szybko stają się widoczne, a pokrycie go innym kolor jest bardzo trudne i wymaga kilkuetapowego procesu.
W wielu przypadkach kruczoczarne, intensywne i głębokie czernie kontrastują z urodą, odbierając jej blask, witalność i świeżość. Dodają również lat i sprawiają, że aparycja staje się ponura.
Komu pasują czarne włosy?
Czarne włosy podkreślają oliwkową urodę, a także ciemniejszą karnację. Świetnie współgrają z ciemnymi brwiami i czarną oprawą oczu, a także ciepłym kolorem skóry. Kruczoczarne kosmyki podkreślają łagodne rysy twarzy. Wbrew pozorom czarne włosy mogą świetnie wyglądać do bardzo jasnej, wręcz porcelanowej karnacji.
Warto również zwrócić uwagę na typ włosów. Czarne włosy lepiej się prezentują na bujnych czuprynach, zaś w przypadku cienkich i rzadkich, podkreślają ich ilość i odznaczają się od skóry głowy, dając wrażenie przerzedzeń.