Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Tragedia w Papa D. Stasiak wyzywa o pomoc. Skutki mogą być OPŁAKANE
Sara Karmańska
Sara Karmańska 17.02.2024 08:16

Tragedia w Papa D. Stasiak wyzywa o pomoc. Skutki mogą być OPŁAKANE

Tragedia w Papa D. Stasiak wyzywa o pomoc. Skutki mogą być OPŁAKANE, fot. PRZEMYSLAW SZYSZKASEEAST NEWSTRICOLORSEast News
Tragedia w Papa D. Stasiak wyzywa o pomoc. Skutki mogą być OPŁAKANE, fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS/TRICOLORS/East News

Zespół Papa Dance powstał w połowie lat 80. i szybko wspiął się na szczyty popularności, grając nawet 50 koncertów tygodniowo. Upadek był jednak równie szybki, bo zespół rozpadł się już w 1990 roku. Po dziesięcioletniej przerwie nastąpiła reaktywacja zespołu. Teraz jeden z jego członków potrzebuje pomocy.

Paweł Stasiak rzucił nieco światła na sytuację Tadeusza Łyskawy

Jednym z członków zespołu Para Dance był Tadeusz Łyskawa. Perkusista działał w pierwszym składzie zespołu, a po jego rozpadzie był jednym ze współzałożycieli zespołu Ex-Dance. Jak ujawnił wokalista grupy Papa Dance, Paweł Stasiak, muzyk już od dłuższego czasu nie jeździł z nimi na koncerty. Od czasu jego odejścia z zespołu, jego członkowie mieli sporadyczny kontakt z dawnym kolegą.

Tadeusz nie jeździł z nami na koncerty od 2007 r. i mieliśmy sporadyczny kontakt, jak już odszedł z zespołu – cytuje jego słowa „Fakt”. 

Jak zdradził „Faktowi” Paweł Stasiak, Tadeusz Łyskawa już wtedy miał borykać się z problemami zdrowotnymi. Mimo to pojawił się na nagraniach teledysków do płyty „1000000 fanek nie mogło się mylić”, wydanej w 2007 roku.

Od 2005 r. Tadek był tylko w naszych teledyskach, które dotyczyły płyty „1000000 fanek nie mogło się mylić”, ale na koncertach grał z nami już nowy perkusista. Tadeusz już wtedy był trochę chory.

76-letni Strasburger powiedział wprost, czy planuje kolejne dziecko Monika Olejnik zaszalała z kreacją. Teraz widać, jaka jest szczupła

Członek Papa D jest w ciężkim stanie

Jak przekazał Paweł Łysiak, stan Tadeusza Łyskawy nie jest najlepszy. Perkusista przeszedł ciężki udar i z tego powodu potrzebuje pomocy. Muzyk potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. W sprawę zbierania funduszy zaangażowała się Polska Fundacja Muzyczna, przez którą można oddać 1,5 procent swojego podatku przy rozliczaniu PIT na rzecz wsparcia Tadeusza Łyskawy.

Tadeusz cały czas przechodzi rehabilitację i potrzebuje pomocy, bo wszystko jest bardzo kosztowne, a my chcemy mu w jakiś sposób mu pomóc. Dlatego Polska Fundacja Muzyczna w jakiś sposób się to zaangażowała, bo nie chcieliśmy robić tego prywatnie, tylko, żeby była fundacja, która będzie mogła zbierać pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Woś przekazał druzgocące wieści o stanie Ziobry. Serce pęka

Paweł Stasiak z apelem w sprawie członka zespołu Papa D

Dramatyczną wiadomość od Tadeusza Łyskawy przekazał Paweł Stasiak. Wokalista papa D zaapelował o wsparcie kolegi z zespołu, przekazując za pośrednictwem mediów społecznościowych jego słowa. Jak ujawnił perkusista, udar, który przeszedł w ubiegłym roku, sprawił, że jego organizm bardzo podupadł na zdrowiu. Doszło do niedowładu kończyn i afazji, w wyniku której mężczyzna stracił zdolność porozumiewania się. Muzyk stara się jednak walczyć o powrót do zdrowia, co niestety jest dość kosztowne. 

Bardzo ważna wiadomość od Tadeusza Łyskawy: Będę wdzięczny za każdą formę wsparcia. W styczniu 2023 r. przeszedłem rozległy udar mózgu. Mam prawostronny niedowład kończyn i głęboką afazję (nie mówię). Nie jestem samodzielny. Walczę od roku o poprawę sprawności, co wiąże się z korzystaniem z kosztownej rehabilitacji i terapii logopedycznej. Chciałbym w przyszłości porozmawiać z moim synem i podziękować Wam za wsparcie.

Papa Dance, fot. YouTube Papa Dance 1.png
Zespół Papa Dance, fot. KAPiF
Papa Dance, fot. YouTube Papa Dance 2.png
Zespół Papa Dance, fot. KAPiF

Źródło: Fakt

Tagi: papa dance