Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Urodziła, mając 60 lat. W końcu zdradziła prawdę o ojcu dzieci
Sara Karmańska
Sara Karmańska 04.02.2024 22:09

Urodziła, mając 60 lat. W końcu zdradziła prawdę o ojcu dzieci

Barbara Sienkiewicz w końcu zdradziła prawdę o ojcu dzieci, fot. kadr z programu „Dzień Dobry TVN” prod. TVN, Canva/NadyaSabeva, Getty Images Signature
Barbara Sienkiewicz w końcu zdradziła prawdę o ojcu dzieci, fot. kadr z programu „Dzień Dobry TVN” prod. TVN, Canva/NadyaSabeva, Getty Images Signature

Przed laty nazwisko Barbary Sienkiewicz było na ustach całej Polski. Wszystko przez to, że osiem lat temu media obiegła informacja o 60-letniej aktorce, która urodziła zdrowe bliźniaki. Jest to o tyle nietypowe, że większość kobiet traci zdolności reprodukcyjne już po 50. roku życia. Z biegiem czasu coraz trudniej też o ciążę bez komplikacji, nie mówiąc już o ciąży bliźniaczej, która zawsze jest większym wyzwaniem dla organizmu. 

Barbara Sienkiewicz nazywana najstarsza matką w Polsce

Barbara Sienkiewicz miała 60 lat, gdy na świat przyszły jej bliźnięta – Ania i Piotruś. Dziś mają już 9 lat i same stawiają pierwsze kroki w świecie show-biznesu. Każde z nich jest bowiem zarejestrowane w agencji aktorskiej. Piotr przez dwa lata występował w „Madame Butterfly” wystawianym na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Jego siostra Anna z kolei chodzi do szkoły tanecznej. 

Niedługo po porodzie Barbara Sienkiewicz pojawiła się w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiedziała o początkach macierzyństwa. Aktorka wypowiadała się o tym czasie bardzo pozytywnie:

Mam tyle energii, tyle siły, tyle zapału, tyle chęci. Dzieci są zdrowe, szczęśliwe, zadowolone. To jest czar mojego życia, chciałabym żeby to były dzieci dobrze wychowane, żeby znały prawidłowe wartości ludzkie, żeby wniosły coś w wartość tego narodu. 

Anna Grodzka była adoptowana. O tym fakcie dowiedziała się w nieoczekiwanym momencie Niedawno podawała się za zaginioną Madeleine McCann. Teraz wyznaje zatrważającą prawdę

Barbara Sienkiewicz opowiedziała o swoim późnym rodzicielstwie

Jakiś czas temu Barbara Sienkiewicz zdecydowała się wystąpić w programie „Wieczorny Express”, gdzie opowiedziała o swoim późnym rodzicielstwie. Aktorka znana z popularnych seriali zdecydowała się opowiedzieć, dlaczego zdecydowała się na dzieci w tak późnym wieku. W przeszłości Barbara Sienkiewicz była wielokrotnie krytykowana za to, że zdecydowała się na ciążę, mając 60 lat. Niektórzy byli zdania, że w ten sposób naraziła siebie i dzieci na niebezpieczeństwo, a także wykazała się samolubnością.

Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: „Pani ma młody wiek biologiczny”. Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów.

ZOBACZ TEŻ: Kamila Łapicka związała się z 60 lat starszym aktorem. Ciężko uwierzyć, co robi po jego śmierci. Jest nie do poznania

Barbara Sienkiewicz otworzyła sie na temat ojca swoich dzieci

Gdy na jaw wyszło, że Barbara Sienkiewicz jest w bliźniaczej ciąży, wiele osób zaczęło podejrzewać, że aktorka zdecydowała się skorzystać z metody in vitro. Jak się jednak okazało, nie jest to prawdą. W rozmowie z „Super Expressem” aktorka wyznała, że jej dzieci pytają o ojca. Aktorka jest zdania, że z dziećmi trzeba rozmawiać także na trudniejsze tematy, choć informacje przekazywane dzieciom powinny być dostosowane do ich wieku.

Moje dzieci wiedzą, że był tata. Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci. Był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie.

Barbara Sienkiewicz otworzyła sie na temat ojca swoich dzieci, fot. YouTube Super Express 1.png
Barbara Sienkiewicz otworzyła sie na temat ojca swoich dzieci, fot. YouTube/Super Express
Barbara Sienkiewicz otworzyła sie na temat ojca swoich dzieci, fot. YouTube Super Express 2.png
Barbara Sienkiewicz otworzyła sie na temat ojca swoich dzieci, fot. YouTube/Super Express

Źródło: Super Express