Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > WOŚP zebrał już astronomiczną kwotę. Miliony napływają na konto fundacji z całej Polski
Michał Włoch
Michał Włoch 12.01.2020 13:29

WOŚP zebrał już astronomiczną kwotę. Miliony napływają na konto fundacji z całej Polski

Iberion: wydawca Lelum
eastnews.pl

WOŚP każdego roku zbliża do siebie nasze społeczeństwo. Orkiestra od rana prężnie działa, a efekty zbiórek już przechodzą wszelkie oczekiwania! Jurek Owsiak na bieżąco informuje, jak wygląda stan konta organizacji.

To już 28. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która co roku wlewa w serca chorych tak wiele nadziei. Tegoroczna edycja może nie jest jubileuszowa, ale na pewno będzie rekordowa. Jurek Owsiak poinformował media na temat ilości pieniędzy, jaką już teraz udało się zebrać na koncie WOŚP. Kwota robi wrażenie!

WOŚP gra po raz 28.

Tegoroczny WOŚP będzie kwestował, by zdobyć pieniądze na nowy sprzęt medyczny dla dzieciaków, które bardzo tego potrzebują. Głos w sprawie zabrał Riad Haidar, poseł, który przez lata był ordynatorem szpitala w Białej Podlaskiej.

– Dzisiejszy 28. finał WOŚP z Jerzym Owsiakiem jest szczególnie bliski mojemu sercu, ponieważ zbieramy środki dla dziecięcej medycyny zabiegowej – powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej.

Środki, które co roku zbiera Orkiestra, zawsze przeznaczane są na cel, który jest z góry ustalony. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak przekazał szereg informacji, które są bardzo ważne w kontekście sukcesu dorocznej imprezy.

Kolejny rekord WOŚP

Ogólnonarodowe szaleństwo, które raz na rok opanowuje całą Polskę to moment, w którym wszyscy czujemy, że jesteśmy blisko siebie. Jurek Owsiak przedstawił wymierne dowody na solidarność Polaków.

Szef WOŚP poinformował, że padł nowy rekord – na chwilę obecną udało się zebrać aż o milion złotych więcej niż rok temu. To dobry prognostyk przed całym dniem kwestowania – miejmy nadzieję, że tendencja się utrzyma!

Jurek Owsiak podczas konferencji przypomniał, jakie ciekawe przedmioty trafiły na aukcję organizowaną przez WOŚP. Lista przedmiotów robi wrażenie.

Rękopis Ildefonsa Gałczyńskiego, partytura Wodeckiego, buława generała Różańskiego, kopia medalu Olgi Tokarczuk – to tylko początek długiej listy interesujących przedmiotów na aukcjach.

Wiele znanych osób, w tym polityków na aukcję wystawiła… swoje towarzystwo. Szczęśliwi zwycięzcy aukcji będą mogli zjeść kolacje z Julią Wieniawą, przejechać się zabytkowym samochodem z prezydentem Szczecina, odwiedzić Kasię Tusk lub wybrać się na mecz z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wośp

Szef WOŚP zwołał konferencję prasową, podczas której udzielił wiele wartościowych informacji.

wośp

Jurek Owsiak ma dobrą wiadomość – padł kolejny rekord.

olga tokarczuk: syn

Olga Tokarczuk przekazała na aukcję WOŚP replikę noblowskiego medalu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Anna Mucha i jej tata nie zawsze mieli dobre relacje. Wszystko zmieniło się w dniu jej 18. urodzin
  4. Mąż od dłuższego czasu planował rozwód. Gdy przypadkiem znalazł dokumenty żony, aż przeszły go ciarki
  5. „Wielkie zmiany w domu Borysa Szyca. Aktor nie posiada się z radości
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

Źródło: Onet.pl