Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > 22-letnia piosenkarka miała u stóp cały świat. Karierę przerwał tragiczny wypadek, po nim jej mąż uciekł z Polski
Marta Kulik
Marta Kulik 25.10.2019 17:04

22-letnia piosenkarka miała u stóp cały świat. Karierę przerwał tragiczny wypadek, po nim jej mąż uciekł z Polski

Wypadek 22-letniej piosenkarki przerwał jej karierę. Miała u stóp cały świat, do dziś jest uważana za jedną z najpopularniejszych piosenkarek okresu powojennego. Po tragedii jej mąż uciekł z Polski, już zawsze obwiniał się o śmierć ukochanej żony.

Ludmiła Jakubczak i jej mąż Jerzy Abratowski tworzyli niezwykle zgrany duet. Ona była utalentowaną piosenkarką, on był cenionym kompozytorem i odpowiadał za jej repertuar. Niestety, pasmo sukcesów przerwał tragiczny wypadek. Po nim mężczyzna wyemigrował, chciał odciąć się od poczucia winy. Lata później sam zginął w trakcie napadu.

Ludmiła Jakubczak: wypadek

Do wypadku doszło 5 listopada 1961 roku. Piosenkarka wraz z mężem i Ireną Santor wracała z nagrań do programu Muzyka lekka, łatwa i przyjemna. Na drodze było ślisko, a widoczność ograniczała gęsta mgła. Samochód prowadzony przez Jerzego Abratowskiego wpadł w poślizg i uderzył drzewo. Muzyk i Irena Santor nie odnieśli poważniejszych obrażeń, Ludmiła Jakubczak zmarła w drodze do szpitala. Przyczyną śmierci było złamanie podstawy czaszki.

wypadek

Po śmierci ukochanej żony Jerzy Abratowski obwiniał się o wypadek. Pojawiły się nawet krzywdzące plotki, jakoby mężczyzna miał romans z Ireną Santor i celowo doprowadził do wypadku, aby zabić żonę. Muzyk nie mógł pozbierać się po dramacie, postanowił na stałe wyjechać do Stanów. Zginął 28 stycznia 1989 roku, został zastrzelony podczas napadu na bank w Los Angeles.

Kim była Ludmiła Jakubczak?

Ludmiła Jakubczak była gwiazdą przełomu lat 50. i 60. Urodziła się w Tokio, później mieszkała na terenach Ukraińskiej SRR. Na początku lat 50. przeniosła się do Polski, gdzie rozpoczęła naukę tańca i śpiewu. Debiutowała w konkursie dla amatorów organizowanym przez Polskie Radio.

wypadek

Jej piosenka Alabama, którą wykonała podczas konkursu zorganizowanego przez Teatr Piosenki w Warszawie, podbiła serca jurorów. W 1960 czytelnicy Expressu Wieczornego wybrali utwór Gdy mi ciebie zabraknie w jej wykonaniu za najpopularniejszą polską piosenkę powojenną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologii
  2. Legendarna aktorka przyznała, że się głodzi, by dobrze wyglądać na scenie. ”Nie jem nic przez 16 godzin”
  3. Prokuratura ujawniła badania na obecność narkotyków u Piotra Woźniak-Staraka. Jaka jest prawda?
  4. Polska piosenkarka i jej coming out: . ”Kiedy mój związek wyszedł na jaw, rodzice zabrali mnie do psychiatry”
  5. Najlepsi mężowie mają jeden z tych 4 znaków zodiaku. Ślub z nimi to gwarancja wielkiego szczęścia
  6. Zostawił 5-miesięczne bliźniaczki z opiekunką, wszystko nagrywała ukryta kamera. Gdy zobaczył, co zrobiła kobieta, natychmiast wezwał policję