Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Kalina Jędrusik odbiła męża koleżance po fachu. Przez wiele lat mieszkali pod jednym dachem
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 30.10.2019 15:06

Kalina Jędrusik odbiła męża koleżance po fachu. Przez wiele lat mieszkali pod jednym dachem

zdrada
fot. Jerzy Bielak instagram.com @fototeka_fina

Zdrada poróżniła dwie polskie aktorki. Legenda polskiego wdała się w romans z mężem koleżanki. Detale skandalu zostały zdradzone w książce przez córkę porzuconej artystki. Szczegóły trójkąta miłosnego są zaskakujące. Przez pewien czas mieszkali razem pod jednym dachem!

Skandale kiedyś bywały większe i bardziej emocjonujące. Taką z pewnością była zdrada męża aktorki, który wdał się w romans z koleżanką po fachu swojej żony. Wszystko dopiero teraz opowiedziała córka zdradzonej gwiazdy.

Zdrada męża aktorki

Kalina Jędrusik była jedną z największych gwiazd lat sześćdziesiątych w Polsce. Jednak zanim piękna aktorka stała się tak rozpoznawalna już wdała się w skandal. Kalina Jędrusik zadebiutowała w gdańskim Teatrze Wybrzeże i tam poznała starszą koleżankę po fachu Władysławę Nawrocką. Przyjaźń pań jednak nie trwała długo. Okazało się, że młodsza aktorka spodobała się mężowi Nawrockiej pisarzowi Stanisławowi Dygatowi. Pomiędzy nimi zaczął się w 1953 roku romans.

Kalina Jędrusik była aż 17 lat młodsza od pisarza, ale to nie powstrzymało go jednak przed zdradą. Sama Kalina Jędrusik również nie kryła się ze swoimi zamiarami.

Kiedy mama była na scenie, ona zajmowała się uwodzeniem jego i mnie — opowiedziała po latach Magda Dygat, córka Nawrockiej i Dygata.

Kalina Jędrusik zdrada

Kalina Jędrusik i Władysława Nawrocka

Stanisław Dygat właśnie dla młodszej Jędrusik rozwiódł się z Władysławą Nawrocką. Następnie jednak okazało się, że para kochanków nie mogła znaleźć nowego lokum, więc… zamieszkali wszyscy pod jednym dachem. Po powrocie Dygata z Kaliną Jędrusik w jednym mieszkaniu znajdowali się mąż i żona po rozwodzie, kochanka męża, dziecko i była teściowa Dygata.

Długo jednak to nie trwało, a Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat wyprowadzili się do Warszawy, gdzie aktorka odnalazła ogromną sławę. Związek nie wytrzymał próby czasu, a piękna aktorka sama poddała się pokusie zdrady. Magda Dygat do dziś ma żal do macochy, z którą nigdy się nie polubiły.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Stanisław Dygat zdrada
fot. Władysław Miernicki [Public domain] via Wikimedia Commons
Zdrada Stanisława Dygata była szokująca.

Kalina Jędrusik zdrada

Kalina Jędrusik była wielką gwiazdą lat sześćdziesiątych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  2. Mama powiedziała, że jej synek spadł w przepaść. Prawda okazała się niewyobrażalnie gorsza
  3. Edyta Herbuś podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina się powiększyła
  4. Test ciążowy powtarzała 7 razy. Dopiero potem lekarze odkryli prawdę, która okazała się straszna
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno