Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Zginął w styczniu 2003 roku. Waldemar Goszcz podróżował z Pazurą, gdy doszło do wypadku
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 31.12.2021 11:37

Zginął w styczniu 2003 roku. Waldemar Goszcz podróżował z Pazurą, gdy doszło do wypadku

Waldemar Goszcz
TRICOLORS/East News

Waldemar Goszcz zginął w tragicznym wypadku gdy miał niespełna 30 lat. Był u szczytu kariery. Największą sławę przyniosła mu główna rola w serialu Adam i Ewa. Zginął w styczniu 2003 roku.

Przyjechałem do Warszawy, aby bić się o swoje. Osiągnąłem wiele, ale nie jestem zepsuty. Może to naiwne, ale wierzę w uczciwość. Jestem ambitny i pazerny na życie – mówił Goszcz w jednym z pierwszych wywiadów, których udzielił na początku kariery.

Waldemar Goszcz podróżował z Pazurą

Waldemar Goszcz w serialu Adam i Ewa razem z Katarzyną Chrzanowską stworzył genialny duet, który zapoczątkował jego karierę w show-biznesie, ale warto wspomnieć, że gwiazdor był nie tylko aktorem.

Zaczynał karierę jako model w wieku zaledwie 20 lat. Brał udział w kampaniach reklamowych, pojawiał się na wybiegach w trakcie pokazów mody, pasjonował się muzyką. W 1997 roku wraz z Markiem Sośnickim założył zespół Hi Street.

W styczniowy dzień 2003 roku Waldemar wsiadł za kierownicę Lancii Lybry. Towarzyszyli mu aktor Radosław Pazura i Filip Siejka, producent muzyczny. Do wypadku doszło na wysokości Ostródy, przed Miłomłynem. Aktor zaczął wyprzedzać i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fordem. Zginął na miejscu.

Media spekulują, że to właśnie to tragicznie zdarzenie na zawsze odmieniło Radosława Pazurę, która wkrótce po wypadku nawrócił się i wziął ślub z długoletnią partnerką, Dorotą Chotecką.

Waldek nie był zbyt dobrym kierowcą. Z reguły, kiedy razem jeździliśmy, to ja prowadziłem. Ale wtedy akurat tak się niefortunnie złożyło, że to on zasiadł za kierownicą. Kilka minut przed wypadkiem ustaliliśmy, że go zaraz zmienię i z tego właśnie względu odpiąłem pasy. Uratowało mi to życie, bo gdybym był zapięty, prawdopodobnie nie miałbym szansy przeżyć – mówił w wywiadzie z Onetem Filip Siejka.

Zobacz zdjęcie:

Waldemar Goszcz

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”

Źródło: Viva