Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 16 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dzisiaj
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 16.04.2024 09:40

16 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dzisiaj

Pismo Święte
fot. Canva/ kieferpix ; Canva/Dangben

Szukając ukojenia, wsparcia i kierunku dalszej drogi, warto sięgnąć po Pismo Święte — najważniejszą księgę wszystkich chrześcijan. To właśnie tam znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań o życie, a mądrości zawarte na stronach Biblii pomogą poradzić sobie z codziennością. Sprawdź, jaki fragment znaleźliśmy dla ciebie na dzisiaj. 
 

Pismo Święte na 15 kwietnia 2024. Patron dnia

Dzisiaj wtorek, 16 kwietnia 2024 roku. Trwa III tydzień psałterza i III tydzień Okresu Wielkanocnego.

Patronami dnia są: święta Maria Bernadetta Soubirous, święta Benedykta Józefa Labre, św. Drogona św. Enkratyda, św. Fruktuozab, błogosławiona Joachima, święci męczennicy Kajus i Kremensjusz, święci męczennicy Kaliksta i Charyzjusz, święci męczennicy z Saragossy: Optata, Luperk, Sukces, Marcjalis, Urban, Julia, Kwinktilian, Publiusz, Fronton, Feliks, Cecylian, Ewencjusz, Prymityw i Apodemiusza, św. Paternus oraz św. Turybiusz. 

Na dziś Ewangelia Według Świętego Jana: Ja jestem chlebem życia.
 

Bóg
fot. Canva/joshblake
“Czy mogę sama ochrzcić córkę?”. Takiej reakcji księdza mało kto się spodziewał Ksiądz wypowiedział się na temat energetyków. Czy ich picie to grzech? Zdębiejecie

Cytat z Biblii dla ciebie na 15 kwietnia 2024

Biblijny cytat na dzisiaj to fragment Ewangelii wg Świętego Mateusza. 

Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy:
Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary.
Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

(Mt 9,13)
 

O czym mówi dzisiejsze przesłanie?

Wskazany fragment Pisma Świętego mówi o tym, by zaakceptować swój grzech, zrozumieć, że jesteśmy istotami grzesznymi. Powinniśmy odrzucić przekonanie, że błogosławieństwo Boże jest czymś, co nam się należy za nasz wysiłek i składane ofiary, ponieważ wówczas stawiamy się niejako wyżej niż Bóg, oczekując, że spełni on nasze plany. 

Ważne, by zrozumieć, że Bóg pragnie, by miłość i dobro wypływały z ludzkich serc z własnej woli, nie ze strachu czy obawy. 

Biblia
fot. Canva/sachbearbeitung