Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz wypowiedział się na temat energetyków. Czy ich picie to grzech? Zdębiejecie
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.01.2024 17:25

Ksiądz wypowiedział się na temat energetyków. Czy ich picie to grzech? Zdębiejecie

ksiądz Sebastian Picur
TikTok, CanvaPro

Ksiądz Sebastian Picur jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd TikToka. Duchowny postanowił oddać się tak niespodziewanemu sposobowi na spędzanie wolnego czasu i przybliża młodym ludziom wiarę katolicką. Chętnie odpowiada na liczne pytania internautów i nie boi się żadnego z nich. Ostatnio wypowiedział się w temacie niezwykle frapującym osoby poniżej 18. roku życia.

Ksiądz z TikToka robi karierę

Ksiądz Sebastian Picur to duchowny pochodzący z Podkarpacia, który postanowił oddać się niecodziennej dla kapłanów rozrywce. Od dłuższego czasu publikuje filmy na platformie TikTok, mające zbliżyć przede wszystkim młodych ludzi do wiary. Osiąga tam olbrzymią popularność, a liczba jego obserwatorów oscyluje wokół liczby 750 tysięcy. Tak dużej widowni nie powstydziłby się żaden influencer!

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, z których korzystają młodzi ludzie. Niekończące się krótkie filmiki potrafią ich zaabsorbować na naprawdę długi czas i zdaje się, że nie istnieje dziedzina życia czy zainteresowanie, które nie stanowiłoby pewnego rodzaju niszy na tej aplikacji.

Ksiądz nie wytrzymał awantury o koperty. “Jakoś trzeba mu się odwdzięczyć”. Wierni rozpętali burzę w komentarzach Ksiądz zdradza, do kiedy powinna stać choinka. Internauci w szoku. Posypały się ostre komentarze

Ksiądz Sebastian Picur udziela się w temacie wiary

Ksiądz Picur zajmuje się przede wszystkim tematyką związaną z religią katolicką, ale żadne pytanie internautów nie jest mu straszne. Rozwiewa wątpliwości młodzieży w każdym możliwym zakresie. Nic więc dziwnego, że dość często wypowiadał się w dość kontrowersyjnym dla Polaków temacie, jakim są finanse. Udzielał się również w wątkach dotyczących rozwodów, czy przyjmowania komunii po ślubie cywilnym.

Jego działalność opiera się również na innej aktywności. Każdego dnia na profilu księdza Sebastiana Picura pojawia się filmik z odczytaniem Słowa Bożego. Wykorzystuje również trendujące w danym czasie utwory muzyczne do przekazywania swoim widzom humorystycznych ciekawostek na temat życia duchownego.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz bez ogródek o Polakach: „Idiocieją i poganieją”. Wskazał, czyja to wina

Ksiądz Picur zdradził, czy można pić energetyki

Jednym z ostatnich tematów, jakie postanowił poruszyć ksiądz Sebastian Picur na swoich platformach społecznościowych, to picie energetyków. Ma to związek z wprowadzonym niedawno prawem, według którego osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować tego typu wyrobów w sklepie. Zakaz obejmuje również umieszczania napojów energetycznych w specjalnych automatach.

Użytkownik TikToka postanowił spytać księdza Picura, czy jeśli wypije energetyka, mając mniej niż 18 lat, to czy powinien pójść do spowiedzi

“Jeśli ogólnie prowadzisz zdrowy tryb życia i raz na jakiś czas wypijesz energetyka, to nie masz grzechu.”

- odpowiedział ksiądz Sebastian Picur na pytanie swojego obserwatora.

Co myślicie o zakazie sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 18 roku życia?

Źródło: se.pl

Tagi: Ksiądz