Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 15 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 15.05.2024 09:38

15 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę

Wiara w Boga
fot. Canva/Natali_Mis ; Canva/ StockSnap

Biblia to najważniejsza księga dla wszystkich chrześcijan. To właśnie w niej zapisano drogę do szczęścia i wiecznego życia. Osoby, którym na co dzień towarzyszy zawarty tam przekaz mają szansę zbliżyć się do Boga i wręcz namacalnie poczuć jego obecność. Jeśli i ty w swojej codzienności kierujesz się Pismem Świętym sprawdź, jaki jego fragment może prowadzić cię dzisiaj. 
 

Pismo Święte na 15 maja 2024. Patron dnia

Dziś środa, 15 maja 2024 roku. Jest VII tydzień Okresu Wielkanocnego i III tydzień psałterza. Trwa nowenna do Ducha Świętego, dziś dzień szósty.

Patronami dnia są: św. Zofia, św. Izydor Oracz, św. Małgorzata z Kortony. bł. Zofia Maciejowska Czeska, św. Dympna, święci męczennicy Kasjusz, Wiktoryn i Maksym, święci męczennicy Piotr, Andrzej, Paweł i Dionizy, św. Retyk i św. Symplicjusz. 

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Księgi Jeremiasza.
 

79-latka zaginęła na pielgrzymce. Trudno uwierzyć, co zrobił ksiądz Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia

Cytat z Biblii dla ciebie na 15 maja 2024

Uzdrów mnie, Panie, bym stał się zdrowym;
ratuj mnie, bym doznał ratunku.
Ty bowiem jesteś moją chlubą.
(Jr 17,14)

Znaczenie fragmentu Pisma Świętego: Powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, że Bóg czeka, abyśmy poprosili go o wsparcie, a wtedy On przyjdzie nam z pomocą. Dzięki wierze, zaufaniu i wytrwałości możemy być szczęśliwi.
 

Wspominamy świętych: 15 maja

Dziś wspominamy świętą Zofię, wdowę i męczennicę, która żyła prawdopodobnie w II wieku w Rzymie. Zofia, której imię oznaczało "mądrość" miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiarę, Nadzieję i Miłość). Pewnego dnia namiestnik rzymskich rozkazał Zofii złożyć ofiarę kadzidła na ołtarzu pogańskiej bogini.

Wyznająca wiarę chrześcijańską Zofia nie ugięła się pod tym rozkazem, w zamian za co wyprowadzono jej nieletnie dzieci i na jej oczach poddano licznym torturom. Jednak nawet to nie skłoniło Zofii do wyrzeczenia się swojej wiary. Według jednych przekazów Zofia zmarła z boleści nad grobem córek, natomiast inne wersje mówią o tym, że zginęła na skutek tortur razem z dziećmi. 

Bóg
fot. Canva/ shuang paul wang