Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.02.2024 11:18

Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia

kobieta z dzieckiem, ksiądz
Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz, Canva

Usypianie dziecka nie jest łatwym zadaniem. Niektóre mamy decydują się, aby zaśpiewać maluszkowi kołysankę, po cichu licząc na to, że spokojna piosenka w końcu nakłoni niemowlę do snu. Niektóre wierzące osoby zamiast tego decydują się na odśpiewanie dziecku do snu pieśni religijnych. Co na ten temat sądzi słynny ksiądz, który podbija TikToka? 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz chętnie odpowiada na pytania wiernych

Wraz z postępem technologicznym, wiele tematów dotyczących religii przeniosło się do internetu. Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest katolickim duchownym, który podbija TikToka, jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. Jego profil obserwuje niemal 300 tys. użytkowników, którym ksiądz ze spokojem tłumaczy wszelkie wątpliwości związane z wiarą oraz odpowiada na ich pytania.

Wiele osób, nawet tych niewierzących, zwraca się do ks. Jarosiewicza z prośbą o komentarz. W ostatnim czasie duchowny tłumaczył chociażby, co sądzi o kobiecie, która bez ślubu kościelnego doczekała się szóstki dzieci. Kapłan rozwiał również wszelkie wątpliwości odnośnie tego, czy można korzystać z sakramentów, będąc w separacji. Teraz ksiądz ponownie zabrał głos, gdy pewna internautka zadała mu zaskakujące pytanie.

Czy można korzystać z sakramentów, będąc w separacji? Ksiądz tłumaczy Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny. Apeluje do Trzaskowskiego

Ksiądz otrzymał nietypowe pytanie od internautki

Usypianie dziecka to nie lada wyczyn, dlatego rodzice malucha uciekają się do wszelkich sposobów, które tylko pomogą im wykonać to zadanie. Niektórzy decydują się na śpiewanie kołysanek, inni preferują pieśni religijne. Ich spokojne i łagodne brzmienie na pewno jest sporym ułatwieniem przy usypianiu dziecka. Czy jednak Kościół katolicki dopuszcza takie zachowanie? A może jest ono grzechem? Pewna internautka postanowiła się o tym przekonać, więc zwróciła się do ks. Jarosiewicza.

Mam pytanie: czy jak właśnie wykonuję domowe obowiązki, albo usypiam dziecko i nucę bądź śpiewam pieśni religijne, to źle? – napisała komentarz.

Duchowny rozwiał wszelkie wątpliwości w filmiku na swoim profilu na TikToku.

ZOBACZ TEŻ: Czy ksiądz może nie udzielić dziecku pierwszej komunii? Wskazał 3 sytuacje

Ksiądz wytłumaczył, czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko

Ksiądz Piotr Jarosiewicz podbił serca internautów swoim łagodnym usposobieniem, humorem, ale również zawziętością. Duchowny nie boi się nawet tych najtrudniejszych, zadawanych mu przez widzów pytań, a jeśli nie zna na któreś odpowiedzi, szuka jej u innych kapłanów. Tym razem, gdy internautka zapytała, czy śpiewanie pieśni religijnych podczas usypiania dziecka jest złe, ksiądz nie musiał się wahać. Od razu pośpieszył z odpowiedzią:

To bardzo pięknie, bardzo pięknie. Pismo święte wielokrotnie mówi, żeby chwalić Boga w psalmach, hymnach, pieśniach pełnych mocy, pieśniach uwielbienia, więc jeśli w czynnościach wykonanych uwielbiamy Chrystusa, to jest coś przewspaniałego. To jest coś przewspaniałego. Zachęcam, zapraszam, by wykonując czynności codzienne ,ten czas ofiarować (Bogu - przyp.red.), np. modlić się śpiewając, słuchając muzyki oblubieniowej, słuchając jakiegoś podcastu, czy książki. Wszystko może być uwielbieniem. Pozdrawiam i piękna to może być modlitwa – wyjaśnił ks. Jarosiewicz.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @JaMajka ♬ Tomorrow - Adrian Berenguer
Tagi: ksiądz