Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 3 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 03.05.2024 09:37

3 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek

Pismo Święte
fot. Canva/pixelshot ; Canva/Boonyachoat

Biblia, jako najważniejsza księga wszystkich chrześcijan, pomaga odnaleźć właściwą drogę w życiu, wskazuje zasady, którymi powinni się kierować ludzie, by osiągnąć życie wieczne, pełne miłości i szczęścia. Przekaz Pisma Świętego to coś, co powinno towarzyszyć wiernym każdego dnia. Sprawdź, jaki cytat przygotowaliśmy dla ciebie na dzisiaj.
 

Pismo Święte na 3 maja 2024. Patron dnia

Dziś piątek, 3 maja 2024 roku. Trwa V tydzień Okresu Wielkanocnego i I tydzień psałterza. Świętujemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej i głównej patronki Polski.

Patronami dnia są: Najświętsza Maryja Panna, święci męczennicy Aleksandr, Ewencjusz i Teodul, święci męczennicy Aleksandr i Antonina, święci męczennicy Didor i Rodopian, św. Juwenalis z Narni, św. Piotraa, św. Teodozy Peczerski, święci męczennicy małżonkowie Tymoteusz i Maura.

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Księgi Wyjścia.


 

63-letni ksiądz ożenił się z dzieckiem! Wybrał ją, gdy miała sześć lat "Nigdy nie wzięłam ślubu. Mam szóstkę dzieci". Ksiądz komentuje

Cytat z Biblii dla ciebie na 3 maja 2024

Dzień ten będzie dla was dniem pamiętnym 
i obchodzić go będziecie jako święto dla uczczenia Pana. 
Po wszystkie pokolenia, na zawsze w tym dniu świętować będziecie.
(Wj 12,14)
 

Wspominamy świętych: 3 maja

Dziś wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, główną Patronkę Polski, matkę Jezusa Chrystusa. Kult maryjny od zawsze był mocno zakorzeniony w polskich tradycjach. Dobitnie podkreślił to król Jan Kazimierz, który w 1656 roku w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej obrał Maryję za Królową swoich państw, a Królestwo Polskie polecił jej szczególnej obronie. 

W roku 1945 Episkopat Polski odnowił na Jasnej Górze akt poświęcenia się i oddania Bożej Matce, oraz złożone przez króla Jana Kazimierza śluby. Najświętsza Maryja Panna jest też główną patronką archidiecezji częstochowskiej i przemyskiej.  

biblia.png
fot. Canva