Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > "Nigdy nie wzięłam ślubu. Mam szóstkę dzieci". Ksiądz komentuje
Julia Bogucka
Julia Bogucka 03.02.2024 15:46

"Nigdy nie wzięłam ślubu. Mam szóstkę dzieci". Ksiądz komentuje

ksiądz Piotr Jaroszewicz
TikTok

Można by zaryzykować stwierdzenie, że TikTok to platforma absolutnie dla każdego. Świadczy o tym fakt, że odnajdziemy na niej treści związane z niemal wszystkimi możliwymi do wyobrażenia dziedzinami życia. Udziela się tam między innymi ksiądz Piotr Jaroszewicz, który zgromadził prawie 300 tysięcy obserwatorów. Duchowny odpowiada na pytania swoich odbiorców, a jedna z jego ostatnich wypowiedzi może zaskoczyć.

Ksiądz Piotr Jaroszewicz podbija TikToka

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, na których przebywają młodzi ludzie. Choć wydawałoby się to nieprawdopodobne, jest miejscem, w którym swoją niszę odnajdzie niemal każda dziedzina życia i zainteresowanie. W gąszczu krótkich filmików odnajdziemy treści dotyczące wędkarstwa, psychologii, a nawet religii. Częścią tej ostatniej kategorii jest ksiądz Piotr Jaroszewicz.

Jest zaangażowany przede wszystkim w duszpasterstwo młodzieży. Pracuje jako katecheta oraz rekolekcjonista. Napisał trzy książki: „Siedem”, "Modlitwa + Post + Jałmużna+” oraz „Jezus is cool”. Pełni funkcję Dyrektora Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i prowadzi profil na platformie TikTok. Zgromadził na nim widownię liczącą niecałe 300 tysięcy obserwatorów.

Ksiądz miał mnóstwo kochanków. Aż nie chce się wierzyć, jak ich znajdywał. Więcej już nie zgrzeszy Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP. "Moje sumienie nie pozwala mi..." Posypały się komentarze

Ksiądz Jaroszewicz odpowiada na pytania widzów

Ksiądz Piotr Jaroszewicz publikuje filmy na TikToku o przeróżnej tematyce obracającej się wokół wiary katolickiej. Jednym z typów treści, które pojawiają się na jego profilu, są odpowiedzi na pytania obserwatorów. Dotyczą one wielu zagadnień. Możemy się dowiedzieć między innymi, czy jeśli dziecko płacze na mszy, to jest to grzech, albo czy można przyjąć Komunię po rozwodzie.

Duchowny z przyjemnością rozwiewa wszystkie wątpliwości swoich odbiorców. Jego filmy z odpowiedziami na pytania osiągają kilkadziesiąt tysięcy odtworzeń, co świadczy o wysokiej popularności tej tematyki na TikToku. Niedawno ksiądz Jaroszewicz udzielił się w jednej z kwestii trapiących jego obserwatorkę.

ZOBACZ TEŻ: Wierni pobledli, gdy ksiądz się im przyznał. Prosto z ambony opowiedział o swoim drugim życiu. Sam zgłosił się do władz Kościoła

Ksiądz komentuje życie bez ślubu

Pytanie dotyczyło losu jednej z kobiet obserwujących duchownego na platformie TikTok. Opowiedziała ona o historii, która ją spotkała, a która sprawiła, że zaczęła wątpić w to, że Bóg jeszcze się nią interesuje.

"Nigdy nie wzięłam ślubu kościelnego. Mam szóstkę dzieci i męża cywilnego. Czyli dobrze rozumiem, że teraz dla Boga nie jestem już ważna?"

- zapytała odbiorczyni.

Odpowiedź księdza Piotra Jaroszewicza była jednoznaczna. Swój film opatrzył cytatami z Pisma Świętego: “Drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” oraz “Oto wyryłem cię na moich dłoniach”, które pochodzą z Księgi Izajasza.

"Jest Pani dla Boga najważniejsza na świecie. Tak Panią kocha, że jak mówi Pismo Święte "wyrył Pani imię na obu swoich dłoniach""

- odpowiedział ksiądz Piotr Jaroszewicz.

Co myślicie o tej odpowiedzi?

Tagi: Ksiądz