Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 5 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na niedzielę
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 05.05.2024 09:27

5 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na niedzielę

Cytat z Biblii na dziś
Fot. Canva/VladaKaropovich

Każdego dnia wybieramy dla ciebie inspirujący cytat z Pisma Świętego. Dziś dzielimy się kolejną wyjątkową myślą. Niech lektura Biblii wniesie w twoje życie wsparcie i mądrość w trudnych chwilach.

Cytat z Biblii dla ciebie na 5 maja 2024

Dziś 5 maja 2024 r., Szósta Niedziela Wielkanocna. Ten dzień to rocznica publikacji encykliki papieża Leona XIII “In Plurimis" o niewolnictwie. Jarzmo poddaństwa opisane zostało w dokumencie jako jedna z "różnorodnych niedoli, które, jako owoce zepsutego drzewa, wypłynęły z grzechu pierwszego rodzica".

Projekt bez nazwy - 2024-05-05T091634.325.jpg
Fot. Canva/Geralt

Fragment Pisma Świętego na dziś to cytat z Listu do Tesaloniczan na temat budowania dobra na co dzień.

Czy listy z ZUS trzeba zachować? Nie wyrzucaj ich do kosza Masz w domu "jamnika"? Stół z PRL robi furorę, ceny są zawrotne

Pismo Święte na 5 maja 2024

Prosimy was, bracia, upominajcie niekarnych, pocieszajcie małodusznych, przygarniajcie słabych, a dla wszystkich bądźcie cierpliwi! Uważajcie, aby nikt nie odpłacał złem za złe, zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wobec wszystkich! Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! (1 Tes 5, 12-22)

List do Tesaloniczan wyraża zasady ładu społecznego chrześcijan. W tym fragmencie podkreślona jest rola każdej i każdego z nas w budowaniu przyjaznego świata i najbliższego otoczenia. Fundamentem jest wzajemna troska oraz wdzięczność za to, co otrzymujemy.

Wspominamy Świętych: 5 maja 2024

Dziś, 5 maja 2024 r., Kościół katolicki wspomina św. Marię Caterinę Troiani, założycielkę zgromadzenia franciszkanek Sióstr Misjonarek Niepokalanego Serca Maryi.

Projekt bez nazwy - 2024-05-05T091446.079.jpg
Fot. Wikimedia Commons

Maria Caterina Troiani urodziła się 13 stycznia 1813 r. w Giuliano di Roma jako trzecie z czwórki dzieci Thomasa i Teresy Troiani. Gdy miała 6 lat zmarła jej matka. Maria Caterina początkowo wstąpiła do zakonu klarysek. Potem założyła zgromadzenie franciszkanek Sióstr Misjonarek Niepokalanego Serca Maryi. Wyjechała do Kairu, gdzie pracowała z ubogimi dziewczętami, niezależnie od wyznawanej przez nie wiary. Nazywana była "matką ubogich" lub “białą mamą”

Zmarła mając 74 lata w opinii świętości. Została pochowana na cmentarzu w Kairze.