Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Absurdalna scena podczas chrztu. Ksiądz zapytał rodziców o co proszą Kościół dla córki? Odpowiedź wyprowadziła go z równowagi
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.04.2023 13:26

Absurdalna scena podczas chrztu. Ksiądz zapytał rodziców o co proszą Kościół dla córki? Odpowiedź wyprowadziła go z równowagi

Chrzest
fot. Pixabay/HollyGirl18; TikTok/@margareta_gie

Niecodzienna sytuacja podczas chrztu w jednej z parafii w Polsce. Gdy ksiądz zapytał, o co proszą rodzice dla swojej córki, padła zaskakująca odpowiedź. Kapłan nie krył oburzenia.

Zabawne nagranie bije rekordy popularności na Tiktoku. Już sekundę po udzieleniu odpowiedzi ojciec dziecka wiedział, że coś jest nie tak. Co odpowiedział księdzu?

Nagranie z chrztu bije rekordy popularności

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że chrzest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka oraz jego rodziców. Wiele rodzin bardzo długo przygotowuje się do tej uroczystości i dba o to, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Niestety, podczas tak istotnych i stresujących ceremonii każdego z nas może złapać trema, która sprawi, że popełnimy jakąś wpadkę. Podobnie było podczas chrztu, którego fragment mogliśmy zobaczyć na platformie TikTok. W pewnym momencie ojciec dziecka popełnił zabawny błąd.

Nie będzie baranka, święconki i obrzędów. Edyta Golec spędzi święta inaczej niż miliony Polaków

Niewiarygodne, co ojciec odpowiedział księdzu w czasie chrztu

Na krótkim nagraniu możemy zobaczyć stojących przy ołtarzu rodziców, którzy na rękach trzymają swoją córkę i proszą księdza o udzielenie jej sakramentu chrztu. Podczas ceremonii istnieje kilka dialogów, które muszą przeprowadzić ze sobą rodzice i kapłan, aby zachować dostojność i powagę tego wydarzenia.

Jedną z takich rozmów jest ta, podczas której ksiądz pyta ojca i matkę w obecności świadków, o co proszą dla swojego dziecka. Oczywistą odpowiedzią jest krótkie: “o chrzest”. Jak widać, nie dla każdego jest to prosta odpowiedź.

Ojciec małej Zosi był tak zaskoczony pytaniem duchownego, że kompletnie nie wiedział, co powinien mu odpowiedzieć. W popłochu zaczął się zastanawiać, aż w końcu poprosił kapłana “o dom i schronienie”.

Kapłan zaskoczony odpowiedzią ojca podczas chrztu

Gdy ojciec wypowiedział swoją prośbę, ksiądz nie był w stanie ukryć zaskoczenia. Natychmiast poprawił mężczyznę i w jego imieniu podał poprawną odpowiedź.  Sam tata Zosi nie potrafił ukryć rozbawienia i zażenowania swoim zachowaniem.

Na całą sytuację nie pozostała obojętna również jego żona, czyli mama dziewczynki. Kobieta nie była w stanie powstrzymać śmiechu, gdy usłyszała słowa ukochanego i zobaczyła jego skonsternowaną minę.

Zobacz nagranie:

Tagi: Ksiądz