Alicja Węgorzewska pogrążona w smutku. Pożegnała wybitnego artystę
Alicja Węgorzewska pogrążyła się w smutku. Bardzo krótko, lecz wymownie pożegnała wybitnego artystę. Poruszający wpis pojawił się również na stronie Warszawskiej Opery Kameralnej. Śmierć artysty to ogromna strata dla całej branży muzycznej.
Alicja Węgorzewska utalentowaną artystką
Alicja Węgorzewska jest jedną z najpopularniejszych śpiewaczek operowych w kraju. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko, ucząc się gry na fortepianie. Dopiero z czasem odkryła swój talent wokalny, co miało miejsce w liceum na obowiązkowych zajęciach z chóru. Ostatecznie Alicja ukończyła studia muzyczne, a jej debiut na scenie miał miejsce na początku lat 90.
Z biegiem lat Węgorzewska wspinała się na kolejne szczeble muzycznej kariery, występując na operowych scenach na całym świecie. Szerzej dała się również poznać dzięki udziałowi w programie “The Voice Senior” , gdzie występowała jako jurorka.
Alicja Węgorzewska pogrążona w smutku
Branża operowa pogrążyła się w żałobie . 24 lipca do mediów dotarła przykra informacja o śmierci cenionego i utalentowanego artysty. Przykre wieści ukazały się na stronie Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
22 lipca 2024 roku w wieku 74 lat zmarł Wiesław Bednarek, zasłużony śpiewak Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie - czytamy.
Zaś na stronie Warszawskiej Opery Kameralnej napisano:
Dotarła do nas smutna wiadomość, że zmarł profesor Wiesław Bednarek, wybitny baryton, ceniony pedagog, niezapomniany Makbet, Rigoletto, Lord Ashton, Kniaź Igor, Nabucco, Malatesta, Stolnik, Escamillo, Doktor Bartolo, Oniegin jak i moniuszkowski Stolnik.
W smutku pogrążyła się również związana z branżą Alicja Węgorzewska, która pożegnała Wiesława Bednarka krótko, aczkolwiek bardzo wymownie:
Wspaniały Człowiek, wybitny Artysta. Smutek - napisała.
Kim był Wiesław Bednarek?
Wiesław Bednarek przyszedł na świat 25 stycznia 1950 roku w Sieradzu. Dzieciństwo i młodość spędził w Zduńskiej Woli, natomiast na studia udał się do stolicy, gdzie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną. Początki muzycznej przygody sięgają liceum, gdzie śpiewał amatorsko, natomiast później związał się z zespołem Pro publico bono, a następnie z zespołem Miejskiego Domu Kultury.
Po licznych sukcesach został solistą Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Teatru Wielkiego w Warszawie , gdzie do 2000 roku był pierwszoplanowym barytonem. Związany był również z teatrem w Łodzi. Na przestrzeni swojej artystycznej działalności wystąpił w ponad tysiącu przedstawień , zarówno na polskich jak i zagranicznych deskach teatrów. Został wielokrotnie nagrodzony państwowymi odznaczeniami za liczne zasługi w polskiej kulturze. Zmarł 22 lipca 2024 rok w wieku 74 lat.