Silver.Lelum.pl > Śmierć

Śmierć

Benji Gregory
11.07.2024 08:18 Benji Gregory nie żyje. Gwiazdor "Alfa" miał 46 lat

Nie żyje Benji Gregory, amerykański aktor. Znany był m.in. z roli Briana Tannera, chłopca z serialu komediowego “Alf”. Aktor miał 46 lat. Jego ciało odnaleziono w zaparkowanym samochodzie razem z Hansem - jego psem.

Jerzy Stuhr
09.07.2024 11:34 Jerzy Stuhr miał specjalne życzenie. Chciał, by zapamiętano go w jeden sposób

Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat. Smutną informację o śmierci aktora przekazał Maciej Stuhr, jego syn. O tym, jak Jerzy Stuhr oswajał się z przemijaniem, i jak chciał, by go zapamiętano, szczerze opowiedział w jednej ze swoich książek.

Tadeusz Woźniak
08.07.2024 11:34 Tak powstał "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Był atakowany za tekst

Tadeusz Woźniak, muzyk, kompozytor i piosenkarz, zmarł w wieku 77 lat. W pamięci słuchaczy na zawsze pozostanie jego ponadczasowa piosenka, “Zegarmistrz światła”. Z jej powstaniem wiąże się poruszająca historia. Opowiedział o niej niegdyś sam autor.

Marzena Kipiel-Sztuka
25.06.2024 14:15 Gdy przyjęli ją do "Kiepskich", poszła na cmentarz. "Zastukałam w nagrobek"

Marzena Kipiel-Sztuka do obsady serialu "Świat według Kiepskich" dostała się w 1998 roku. Jak sama mówiła, pojechała na casting, bo twórcy szukali "kobiety po 40-tce z niewygasłym seksem". Nie liczyła jednak na angaż. Myliła się, bo niemal z miejsca dostała rolę słynnej Halinki. O tym, co zrobiła później, opowiedziała przed śmiercią w szczerej rozmowie.

Krzysztof Zanussi
18.06.2024 14:52 Krzysztof Zanussi o życiu po wypadku. "Jestem rozczarowany, chociaż to zuchwalstwo"

Wybitny polski reżyser, scenarzysta, a zarazem filozof świętował właśnie 85. urodziny. Z tej okazji wrócił wspomnieniami do okresu sprzed kilku miesięcy kiedy to uległ poważnemu wypadkowi, na skutek którego prawie pożegnał się ze światem. Jak sam przyznał: liczył, że to doświadczenie pomoże mu znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. Teraz jednak nie kryje swojego rozczarowania.  

Wdowa
13.06.2024 10:06 Gdy odszedł mój mąż, koleżanka powiedziała dwa słowa. "Nie mogłam w to uwierzyć"

Mówi się, że prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu. Gdy ukochana osoba odchodzi, wtedy wsparcie bliskich jest nieocenione. I właśnie na taką pomoc liczyła nasza czytelniczka Ewa, która postanowiła podzielić się z nami swoją historią. Niestety, nie wszystko wyszło tak, jak się spodziewała.  

Marzena Kipiel-Sztuka
10.06.2024 10:28 Zapomniany występ Marzeny Kipiel-Sztuki. "Nabiera nowego znaczenia"

Wieść o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki poruszyła cały kraj. Sympatycy artystki wspominają nie tylko jej aktorskie dokonania. Popularność w internecie zdobywa zapomniane dotąd nagranie z 2007 roku. To wtedy Marzena Kipiel-Sztuka pojawiła się w programie Polsatu i zaśpiewała piosenkę, która zdaniem fanów nabiera dziś nowego znaczenia.

Janusz Rewiński
04.06.2024 13:14 Takie życie wybrał Janusz Rewiński. "Jem zsiadłe mleko, śpię o 22:00"

Zmarł Janusz Rewiński, popularny aktor i satyryk. O jego odejściu poinformował syn, Jonasz. "Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło" - napisał. Aktor miał 74 lata. W ostatnich latach odciął się od życia publicznego. O tym, jak wyglądała jego codzienność, opowiadał w nielicznych wywiadach, jakich zgodził się udzielić.

spisywanie testamentu
26.05.2024 16:15 Testament nagrany na płycie? Nowy pomysł rządu budzi kontrowersje

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzenie zmian w prawie, które miałyby objąć między innymi kwestie testamentów i sprzecznych orzeczeń spadkowych. Najwięcej kontrowersji budzi jednak perspektywa wprowadzenia testamentu audiowizualnego. Co to takiego?

Jan A.P. Kaczmarek
21.05.2024 12:43 Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Wybitny kompozytor miał 71 lat

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek, wybitny kompozytor muzyki filmowej i zdobywca Oscara za film "Marzyciel". Informację o jego śmierci przekazała żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek. Kompozytor miał 71 lat. 

Telesfor Wieraszka
08.05.2024 13:07 Tak pożegnali 96-letniego tatę. Niezwykły nekrolog wzrusza do łez

Takie pożegnania na długo zapadają w pamięć. “Cudowne słowa, bo to musiał być cudowny człowiek. Żałuję, że go nie poznałam” - to jeden z komentarzy na temat niezwykłego nekrologu, który ukazał się w codziennej prasie.

Jan Ptaszyn Wróblewski
07.05.2024 13:40 Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski. Ogromna świata dla świata muzyki

Świata muzyki obiegła smutna wiadomość o śmierci sławnego polskiego jazzmana. Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski. Miał 88 lat.

Agnieszka Romanek-Wdowicz
25.04.2024 11:36 "Mówią mi, że muszę być silna". Na żałobę nie ma cudownej pigułki [ROZMOWA]

“Czasami żałoba uderza nas najmocniej w banalny sposób. Możemy nagle pomyśleć sobie: kurczę, wśród tylu ludzi na świecie tylko on wiedział, jakie cukierki lubię. A już go nie ma. Trudno jest, zwłaszcza w dojrzałym wieku, odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości” - mówi w rozmowie z nami Agnieszka Romanek-Wdowicz, psychoterapeutka, która w fundacji Nagle Sami pracuje na co dzień z osobami w żałobie.

Filip Łobodziński
23.04.2024 10:41 Poruszające wyznanie Filipa Łobodzińskiego. Opowiedział o stracie córki

Filip Łobodziński zapisał się w pamięci widzów jako aktor dziecięcy, uwielbiany choćby za rolę w serialu “Stawiam na Tolka Banana”. Choć później zniknął ze świata filmu, to na stałe związał się ze sztuką jako autor tekstów, tłumacz i dziennikarz. W życiu prywatnym los go nie oszczędzał. Jednym ze szczególnie trudnych wspomnień Filip Łobodziński podzielił się w wydanej właśnie autobiografii.

Katarzyna Dowbor
08.04.2024 12:05 Katarzyna Dowbor pokazała, co zrobił dla niej tata. Znalazła to po jego śmierci

Katarzyna Dowbor cieszy się niesłabnącą popularnością. Choć nie prowadzi już znanego programu “Nasz nowy dom”, to nadal jako dziennikarka zajmuje się tematyką domu i wnętrz. Niedawno prowadząca “Pytanie na śniadanie” udzieliła obszernego wywiadu na temat własnego domu i swojej rodziny. Przy okazji podzieliła się wzruszającym wspomnieniem o tacie.

Stanisława Ryster
04.04.2024 15:43 Niezwykłe przesłanie Stanisławy Ryster. Te słowa zapamiętamy na zawsze

Stanisława Ryster nie żyje. Prowadząca "Wielką grę" miała 82 lata. Dziś pani Stanisława jest we wspomnieniach wszystkich, którzy choć raz widzieli ją na ekranie. Przed laty w szczerej rozmowie pozwoliła sobie na chwilę refleksji o życiu i przemijaniu. Dziś jej słowa przybrały jeszcze bardziej na sile.

Krystyna Janda
30.03.2024 14:45 Smutny wpis Krystyny Jandy na Wielkanoc. Wystarczyły trzy słowa

Mówiło się o nich, że są nierozłączni. Byli ze sobą niezwykle blisko i towarzyszyli sobie we wszystkich najważniejszych momentach życia. Wspólne szczęście Krystyny Jandy i Edwarda Kłosińskiego przerwała jego śmierć w 2008 roku. Uczucie jednak nie minęło. Aktorka do dziś wspomina swojego ukochanego męża.

Grażyna Szapołowska
20.03.2024 17:40 Grażyna Szapołowska wyjawiła, jak żegnała się z mamą. Coś zmieniło ją na zawsze

Grażyna Szapołowska, jedna z największych gwiazd polskiego kina i teatru, wróciła pamięcią do smutnych wydarzeń sprzed lat. Aktorka w najnowszej szczerej rozmowie podzieliła się wspomnieniami o tym, jak żegnała się ze swoją mamą. Jej relacja jest poruszająca.

Nina Świerczewska
20.03.2024 08:51 Polska aktorka zmarła przy narodzinach córki. Rozpaczliwe kulisy

Nina Świerczewska była utalentowaną polską aktorką, której karierę przerwała wojna. Artystka niestety nie dożyła jej końca, ponieważ zmarła przy narodzinach córki. Jej historia porusza, choć nie można tego samego powiedzieć o jej rodzonym bracie, Ludwiku Kalksteinie, znanym konfidencie Gestapo. Jego niechlubne czyny zapisały się na kartach historii tak samo jak wspaniała kariera aktorska siostry.

Ewa Szykulska
19.03.2024 12:13 Bolesne wyznanie Ewy Szykulskiej. "Czuję się stara i mało potrzebna"

Kto raz ją zobaczył i usłyszał, nie zapomni jej nigdy. Ewa Szykulska już ponad pół wieku towarzyszy nam w kinie, telewizji i teatrze. Jej kariera to szereg charakterystycznych ról i wybitnych filmów, ale w życiu prywatnym los nie był łaskawy dla aktorki. W osobistej rozmowie 74-letnia Ewa Szykulska opowiedziała o swoich trudnych życiowych doświadczeniach. Jej słowa są poruszające.

Agata Młynarska
15.03.2024 17:44 Agata Młynarska pokazała nieznane zdjęcia z tatą. "Otworzyły drzwi do wspomnień"

Mija 7 lat od śmierci Wojciecha Młynarskiego: niezastąpionego autora piosenek, poety i satyryka. Swojego tatę wspomina dziś Agata Młynarska. Dziennikarka kilka dni temu otrzymała niezwykłe fotografie, których nigdy dotąd nie widziała. Postanowiła pokazać je wszystkim.

Zofia Czerwińska
15.03.2024 14:18 "Zofia Czerwińska zdecydowała, że umrze". Miała gotowy plan

Pamiętamy ją jako Irenę z "Misia" czy Zofię Balcerkową z "Alternatyw 4". Od śmierci Zofii Czerwińskiej mija pięć lat. Jej przyjaciel, reporter Mariusz Szczygieł, opowiedział o swojej niezwykłej relacji z aktorką. Także o tym, że zdecydowała się odejść na własnych warunkach.

Anna Jantar
14.03.2024 12:49 Anna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list od męża. Treść porusza

Życie Anny Jantar przerwała katastrofa lotnicza. Piosenkarka odeszła, gdy wszystko było jeszcze przed nią. Miała zaledwie 29 lat. Oprócz milionów fanów pozostawiła męża, Jarosława Kukulskiego oraz córkę, dziś znaną i lubianą piosenkarkę. To właśnie Natalia Kukulska po latach ujawniła poruszający list, jaki jej mama miała przy sobie w chwili śmierci.

Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz
13.03.2024 11:08 Teresa Lipowska zaskakująco o Witoldzie Pyrkoszu. Fani "M jak miłość" nie zauważyli

Nieznany fakt z filmowej kariery Witolda Pyrkosza zdradziła Teresa Lipowska. Wielka aktorka była gościnią Andrzeja Sołtysika w jego autorskim programie Świata Gwiazd -  „Gwiazdy Sołtysika”. Teresa Lipowska ujawniła coś, co bardzo zaskoczy nawet największych fanów "M jak miłość". Przez lata nikt się tego nie domyślił!

Grób Andrzeja Korzyńskiego
11.03.2024 11:02 Pisał piosenki dla Rodowicz i Niemena. Fani są zdumieni wyglądem jego nagrobka

Był autorem "Żółtych kalendarzy", "Do łezki łezka" czy "Motylem jestem". Napisał muzykę do m.in. "Nie ma mocnych", "Akademii Pana Kleksa" i "Opętania". Nazywano go też "ojcem Franka Kimono", bo pamiętny przebój Piotra Fronczewskiego to również jego piosenka. Andrzej Korzyński zmarł w 2022 roku, a jego żona odeszła rok później. Dziś fani odwiedzający ich grób na Powązkach są zdumieni.

Agnieszka Osiecka
07.03.2024 11:34 Jej śmierć była szokiem. "Spalcie w kominie moje buty i płaszcz"

Znali ją wszyscy, ale mało kto wiedział o jej chorobie. Utrzymywała to w tajemnicy. Nawet nie wszyscy z rodziny zdawali sobie sprawę, że usłyszała diagnozę o nowotworze. Bliscy i fani długo nie mogli pogodzić się z jej śmiercią. 27 lat temu odeszła poetka Agnieszka Osiecka.

Izabela Zeiske
07.03.2024 10:40 Izabela Zeiske dostała niezwykły list. Chodzi o jej zmarłą mamę

Program “Gogglebox. Przed telewizorem” nie traci na popularności, a Izabela Zeiske i jej syn Joachim to jedni z jego ulubionych uczestników. Do niedawna towarzyszyła im mama pani Izy, nazywana czule “Bunią”. Po jej niedawnej śmierci widzowie o niej nie zapomnieli. Dowodem na to jest wzruszający list, który trafił do pani Izy.

Witold Pyrkosz
27.02.2024 18:20 Witold Pyrkosz odszedł nieoczekiwanie. Choroba postąpiła za szybko

Witold Pyrkosz odszedł z tego świata nieoczekiwanie. Nic nie wskazywało na to, że aktor nie zagra więcej swojej kultowej roli. Wieść o śmierci słynnego polskiego aktora wstrząsnęła całym medialnym światem. Czy można było zapobiec tej tragedii?