Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Anna Przybylska pracowała z Zenkiem Martyniukiem. Muzyk żałuje jednej rzeczy, wyjawił wspomnienia sprzed lat
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 05.10.2022 20:40

Anna Przybylska pracowała z Zenkiem Martyniukiem. Muzyk żałuje jednej rzeczy, wyjawił wspomnienia sprzed lat

Anna Przybylska, Zenek Martyniuk
fot. Pawel Wodzynski/East News, East News

Minęło 8 lat od śmierci uwielbianej przez Polaków aktorki. Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. Wiele gwiazd zdobyło się na wspomnienia związane z artystką. Wśród nich znalazł się Zenek Martyniuk, który miał możliwość pracy z Anią.

Zanim Anna Przybylska stała się sławną aktorką, dorabiała na planach zdjęciowych. Pracowała m.in. nad teledyskiem jednego z utworów Zenka Martyniuk. Król disco polo zatrzymał pamiątkę po owocnej współpracy.

Zenek Martyniuk czule o Annie Przybylskiej

Anna Przybylska niegdyś spełniała się w roli modelki. Z czasem zajęła się aktorstwem i otrzymała angaż w serialu „Złotopolscy”. Na początku swojej kariery nie mogła liczyć na zadowalającą pensję, dlatego dorabiała jako wizażystka.

Zenek Martyniuk w swojej książce opisał historię współpracy z Anią. Otóż okazuje się, że Przybylska pracowała na planie zdjęciowym do jednego z teledysków zespołu Akcent. Muzyk sięgnął pamięcią do tych chwil i napisał:

Była już popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrzeczytamy w książce Martyniuka.

Wokalista dodał, że Anna Przybylska była również bardzo pomocną osobą. Kiedy Zenek nie mógł znaleźć swoich butów, aktorka pospieszyła z pomocą i faktycznie, w szybkim tempie udało jej się znaleźć zastępcze, bardzo podobne obuwie.

Ania bardzo przejęła się zaistniałą sytuacją i zaangażowała się w poszukiwanie zastępczego obuwia. Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy szukać nowych. Udało się znaleźć całkiem podobne — napisał Zenek Martyniuk w swojej książce.

Po współpracy z Anią muzykowi zostało pamiątkowe zdjęcie. Fotografię zamieścił również w swojej książce.

Anna Przybylska 8 lat temu przegrała walkę z chorobą

Anna Przybylska rozpoczęła swoją karierę od pracy w modelingu. Nawiązała wówczas współpracę z agencją modelek Perfect Studio, by następnie wkroczyć do branży aktorskiej. Widzowie z pewnością kojarzą Anię z takich produkcji jak „Złotopolscy” czy „13 posterunek”.

Z czasem aktorka zaczęła miewać problemy zdrowotne. Zdiagnozowano u niej nowotwór, a w 2013 roku Anna poddała się operacji usunięcia trzustki.

Rok później Anna Przybylska przegrała nierówną walkę z rakiem. 5 października 2014 roku zmarła w swoim domu w Gdyni, zostawiając swojego męże Jarosława Bieniuka oraz trójkę dzieci: Oliwię, Szymona i Jana.

Pamięć po aktorce wciąż jest żywa. Gwiazdę po dziś dzień wspominają nie tylko fani, ale również znane osoby medialne, które miały przyjemność pracować z uzdolnioną i piękną artystką.

Anna Przybylska
Zenek Martyniuk

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
  2. Siostra Anny Przybylskiej zdążyła się z nią pożegnać. Ze łzami ujawniła, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  3. Rodowicz wyjawiła rodzinną tajemnicę. Nieliczni o tym wiedzieli, jeden gest uratował całą rodzinę

Źródło: fakt.pl