Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Artur Orzech to nie tylko mistrz Eurowizji. Przed laty założył popularny zespół
Sara Karmańska
Sara Karmańska 09.05.2024 15:35

Artur Orzech to nie tylko mistrz Eurowizji. Przed laty założył popularny zespół

Artur Orzech
Fot. KAPiF

Artur Orzech wrócił do komentowania Eurowizji w TVP. Jego sympatycy musieli czekać na to długie lata. Często słyszy się, że wielu widzów ogląda konkurs europejskiej piosenki tylko dla zabawnych i merytorycznych komentarzy dziennikarza. Ale tylko jego najwięksi fani wiedzą, że słynny komentator Eurowizji sam również jest muzykiem i współzałożycielem bardzo popularnego zespołu.

Artur Orzech głosem Eurowizji od lat

Artur Orzech komentowaniem konkursu Eurowizji zajmował się od 1992 roku. Robił to niemal nieprzerwanie przez blisko 30 lat. Jego głos towarzyszył także widzom innych pokrewnych wydarzeń, takich jak Konkurs Piosenki Eurowizji Junior czy Konkurs Tańca Eurowizji.

W 2021 roku Artur Orzech odszedł z TVP. Z tego powodu zmagania poszczególnych krajów na eurowizyjnej scenie w latach 2021-2023 komentował na swoim kanale w serwisie YouTube. 

W tym roku fani dziennikarza wreszcie doczekali się powrotu do TVP. Ogłoszono, że Artur Orzech ponownie zajmie się komentowaniem popularnego konkursu, a także że prowadzi program “Szansa na sukces”. 

Artur Orzech
Fot. KAPiF
Natalia Kukulska nagrała wzruszający teledysk dla córki. Podróż do przeszłości Andrzej Piaseczny zdradził wspaniałą nowinę. Jesienią spełni wielkie marzenie

Artur Orzech założył popularny zespół

Artur Orzech poza Eurowizją i “Szansą na sukces” był związany z takimi programami jak choćby “Muzyczna Jedynka”, “Twoja Lista Przebojów”, “Świat się kręci” czy “Śpiewaj i walcz”. Dziennikarz był także jednym ze współprowadzących program “Pytanie na śniadanie”. 

Zanim jednak zaczął telewizyjną karierę, Artur Orzech zaistniał na scenie muzycznej jako twórca. W 1983 roku razem z innymi muzykami założył zespół rockowy Róże Europy, w którym był gitarzystą i kompozytorem. Jego utwory można usłyszeć na dwóch pierwszych płytach grupy – “Stańcie przed lustrami” i “Krew Marilyn Monroe”.

Artur Orzech
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Halina Frąckowiak przed laty wywołała skandal. Poszło o jej sukienkę

Życie prywatne Artura Orzecha

Podczas kilkuletniej nieobecności w TVP Artur Orzech przeszedł prawdziwą rewolucję w życiu prywatnym. Jak donosiły media, dziennikarz poznał wielką miłość i został ojcem. Na temat jego partnerki nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ para bardzo stara się chronić swoją prywatność. Wiadomo jednak, że są razem od ok. trzech lat. Wspólnie wychowują synka, który jest pierwszym potomkiem Artura Orzecha. 

Wszystko w moim życiu dobrze się układa. Ale, jak pan pewnie wie, staram się trzymać życie prywatne z dala od mediów. Niespecjalnie się nim dzielę. Uważam, że ludzie, szczególnie najbliżsi, nie są na sprzedaż – wyznał jakiś czas temu “Plejadzie”.

Artur Orzech
Fot. KAPiF
Artur Orzech
Fot. KAPiF