Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Ojciec Beaty Szydło wykonywał niebezpieczny zawód. W tej profesji katastrofy są na porządku dziennym
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 23.07.2019 13:40

Ojciec Beaty Szydło wykonywał niebezpieczny zawód. W tej profesji katastrofy są na porządku dziennym

beata szydło: ojciec
fot. screen z youtube.com Kancelaria Premiera

Beata Szydło: ojciec jednej z najbardziej znanych polskich polityk nie miał łatwej pracy. W tej profesji katastrofy są na porządku dziennym. Mężczyzna nie raz i nie dwa musiał mierzyć się z sytuacjami, które wymagały zachowania zimnej krwi. Kiedy była premier dorosła, zaciekle walczyła, żeby jego zakład pracy nie został zamknięty. Czym się zajmował?

Jedni ją uwielbiają i gorąco popierają, postrzegając jako kompetentną i zatroskaną losem zwykłych ludzi. Inni — ostro krytykują, wytykając nawet najdrobniejsze błędy i potknięcia. Niewiele osób zaangażowanych w życie polityczne kraju potrafi zachować obojętność względem byłej premier. Czy to rodzice członkini Prawa i Sprawiedliwości zarazili ją zacięciem politycznym? Bynajmniej! Beata Szydło: ojciec i matka posłanki, Wiktoria i Zygmunt, zajmowali się czymś zupełnie innym niż ich sławna córka. Oboje ciężko harowali i wpajali córce szacunek do pracy oraz tradycyjne wartości. Czym się zajmowali? Szczególnie mężczyzna musiał na siebie bardzo uważać!

Beata Szydło: ojciec polityk ciężko pracował

Beata Szydło przyszła na świat 15 kwietnia 1963 roku jako Beata Maria Kusińska — dziecko Wiktorii i Zygmunta Kusińskich. Przyszła premier kraju dorastała w śląskiej miejscowości Przecieszyn, dzieląc swój czas między rodzinną wsią a Oświęcimiem, gdzie uczęszczała do kolejnych szkół. Czym się zajmowali rodzice Beaty Szydło?

Ojciec Beaty Szydło pracował jako górnik w miejscowej kopalni Brzeszcze, a matka — w opiece społecznej. Jak czytamy na wnp.pl, kiedy członkini Prawa i Sprawiedliwości została w przyszłości burmistrzem miasteczka, gorąco zabiegała, żeby zakład pracy Zygmunta Kusińskiego nie został zamknięty. Rodowita Ślązaczka, zaangażowana w miejscową kulturę, cieszyła się sporą sympatią mieszkańców.

Jako górnik ojciec Beaty Szydło każdego dnia musiał zachować stuprocentową czujność i dawać z siebie wszystko. W tym zawodzie zdarzają się groźne, a nawet śmiertelne wypadki! Zgodnie z informacjami podanymi wug.gov.pl, według statystyki Wypadkowość w górnictwie od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018 w 2018 roku doszło do 21 wypadków śmiertelnych, 15 wypadków ciężkich, a wypadków ogółem —2117.

Co studiowała Beata Szydło?

Beata Szydło nie zdecydowała się pójść w ślady rodziców i studiowała etnografię. Jako zdolna i ambitna nastolatka podjęła decyzję, że spróbuje dostać się na Uniwersytet Jagielloński.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zanim Beata Szydło poczuła powołanie polityczne, przez wiele lat była pracownicą ośrodków kultury. To właśnie na studiach polityk poznała miłość swojego życia — Edwarda Szydło. Do dziś tworzą zgodne i udane małżeństwo. Doczekali się dwóch synów: Błażeja i Tymoteusza Szydło. Zarówno mąż, jak i ojciec bardzo wspierali Szydło, kiedy startowała w wyborach na premier Polski.

Beata Szydło: ojciec polityk miał trudny i niebezpieczny zawód. Nie da się ukryć, że córka odziedziczyła po nim zamiłowanie do ciężkiej pracy!

ZOBACZ ZDJĘCIA BEATY SZYDŁO:

beata szydło: ojciec

Beata Szydło: ojciec premier pracował jako górnik.

beata szydło: ojciec

Beata Szydło jest rodowitą Ślązaczką.

beata szydło: ojciec

Beata Szydło: ojciec i matka byłej premier ciężko pracowali.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda przerażona wydarzeniami w Białymstoku. „Czy wychodząc u Was na scenę mamy się bać?”
  2. Agnieszka Sienkiewicz URODZIŁA! Pokazała zdjęcie maleństwa, zdradzając płeć oraz imię
  3. Olej z czarnuszki. Czym jest Złoto Faraonów?
  4. Agata Duda mówi po niemiecku! Pierwsza Dama ma perfekcyjny akcent [WIDEO]
  5. Katarzyna Skrzynecka oburzona zachowaniem Polaków nad morzem. Padły mocne słowa

źródła: wnp.pl, pl.wikipedia.org, wug.gov.pl