Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Będziecie zdziwieni, z kim przyjaźnił się ojciec Rydzyk. Jak to możliwe?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 08.02.2024 16:57

Będziecie zdziwieni, z kim przyjaźnił się ojciec Rydzyk. Jak to możliwe?

Będziecie zdziwieni, z kim przyjaźnił się ojciec Rydzyk, fot. ALEX MARCINKOWSKI/East News
Będziecie zdziwieni, z kim przyjaźnił się ojciec Rydzyk, fot. ALEX MARCINKOWSKI/East News

Ojciec Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w Polsce. Zakonnik, który stoi za Radiem Maryja i Telewizją Trwam, jest znany ze swoich prawicowych i konserwatywnych poglądów, a także poparcia dla partii Prawo i Sprawiedliwość. 

Ojciec Rydzyk ma poważne problemy finansowe?

Ojciec Rydzyk dał się poznać jako wielki biznesmen. Nie tylko założył rozgłośnię radiową i stację telewizyjną, ale jest zaangażowany także w Geotermię Toruń, czyli system ciepłowniczy zasilany przez źródła geotermalne. Ponadto, redemptorysta kontroluje Fundację „Nasza Przyszłość”, jak również jest powiązany z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej oraz zainicjował powstanie „Naszego Dziennika”

W ostatnim czasie ojciec Rydzyk boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Prowadzona przez redemptorystę fundacja Lux Veritatis, miała bowiem odnotować znaczący spadek darowizn, a do tego spadła oglądalność telewizji Trwam. 

Ludzie aż zdrętwieli po tym, co przewidziała dla Polski Siostra Łucja Ksiądz ze szczegółami opowiedział o swoich randkach, nie mógł przestać

Ojciec Rydzyk nie otrzymuje już tyle darowizn, co kiedyś

Jak donosi portal „Wirtualne media”, mimo odczuwalnych spadków wysokości darowizn i dochodów z reklam w telewizji Trwam w stosunku do poprzednich lat, duchowny nie zdecydował się zrezygnować z podwyżek dla pracowników. Ich kwota miała wynosić łącznie milion złotych, co wydaje się zaskakującą decyzją w kontekście spadku dochodów. 

Jak zdradziła Hanna Gill-Piątek z Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, na spadek tej kwoty mogło mieć wpływ ujawnienie, jak duże wsparcie finansowe otrzymywała fundacja ojca Rydzyka od poprzedniego rządu:

Potencjalni darczyńcy nie mogli przeoczyć informacji w mediach, ile na o. Rydzyka przeznaczał rząd PiS. Być może niejeden emeryt stwierdził, że w związku z tym warto dać komuś innemu. Poza tym osoby starsze już nie są takie same jak choćby dziesięć lat temu.

ZOBACZ TEŻ: Kobiety szalały za ojcem Rydzykiem. W młodości był niezłym przystojniakiem [FOTO]

Ojciec Rydzyk ma zaskakującego przyjaciela

Ojciec Rydzyk zdaje sobie sprawę, że obecna koalicja rządząca, nie będzie patrzeć na niego tak przychylnie jak rządzący przez osiem lat PiS. Politycy prawicy i redemptorysta nie kryli wzajemnych sympatii, często pojawiając się na różnego rodzaju uroczystościach. Jak się jednak okazuje, to nie jedyna strona polityczna, wśród której zakonnik ma przyjaciół

Jak się okazuje, Tadeusz Rydzyk ma dość niespodziewanego przyjaciela. Jak donosi „Super Express”, gdy w latach 70. duchowny przyjechał do Torunia, zakonnik porywał tłumy, grając na gitarze. Młody zakonnik miał nawet prowadzić młodzieżowy zespół muzyczny. To właśnie z nim nawiązała się przyjaźń między ojcem Rydzykiem a lewicowym politykiem Jerzym Wenderlichem. Mężczyźni do dziś mają być „na Ty”.  

Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym managerem – wspomniał po latach wieloletni polityk SLD. 

Ojciec Rydzyk, fot.  Jakub Kaminski East News.jpg
Ojciec Rydzyk, fot. ALEX MARCINKOWSKI/East News
Ojciec Rydzyk, fot. KAPiF.jpg
Ojciec Rydzyk, fot. KAPiF

Źródło: Wirtualne Media, Super Express