Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Danuta Wałęsa naprawdę nazywa się inaczej. Imię pierwszej damy nierzadko sprawiało jej kłopoty
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 23.12.2019 16:07

Danuta Wałęsa naprawdę nazywa się inaczej. Imię pierwszej damy nierzadko sprawiało jej kłopoty

Danuta Wałęsa
Facebook/Jarosław Wałęsa

Danuta Wałęsa tak naprawdę ma kompletnie inne imię! W swojej książce była pierwsza dama opowiedziała o perypetiach związanych z jej imieniem. Na samym początku ojciec nadał jej inne imię, które dopiero po jakimś czasie zmieniono na Danutę. Sprawdź, jak naprawdę ma na imię żona Lecha Wałęsy!

Książki i artykuły, które publikuje Danuta Wałęsa zawsze wzbudzają duże zainteresowanie i wiele emocji. Była pierwsza dama regularnie raczy nas w swoich dziełach ciekawostkami ze swojego życia. Tym razem w swojej książce opowiedziała historię swojego imienia, która jest zadziwiająca. Żona Lecha Wałęsy na początku nazywała się kompletnie inaczej!

Jak naprawdę ma na imię Danuta Wałęsa?

Danuta Wałęsa w swojej książce Marzenia i tajemnice opowiada wiele ciekawych historii ze swojego życia, a także z życia Lecha Wałęsy. Była pierwsza dama w swojej biografii napisała o historii jej imienia, co wbrew pozorom wydaje się zaskakujące i interesujące zarazem. Tak naprawdę Danuta Wałęsa w dokumentach ma inne imię. Jak naprawdę ma na imię Danuta Wałęsa? Była pierwsza dama w papierach widnieje jako Mirosława. Jak do tego doszło?

Gdy jej ojciec rejestrował ją w urzędzie, nadał jej imię Mirosława, a Danutą została dopiero na chrzcie. Jak sama przyznaje, w jej rodzinnym domu każdy zwracał się do niej Danka, więc jeszcze jako uczennica nie kryła zaskoczenia, gdy nauczycielka zwracała się do niej per Mirosława. Wiedzieliście, że Danuta Wałęsa ma inne imię?

td_block_13 limit=”1″ post_ids=”151189″]

Danuta Wałęsa: rodzina

Biografia Danuty Wałęsy zawiera także wiele opisów jej rodzinnego domu, który z pewnością nie był wymarzonym miejscem do dorastania. Danuta Wałęsa urodziła się we wsi Krypy w województwie mazowieckim, gdzie wraz z ośmiorgiem rodzeństwa dorastała w skrajnej biedzie.

Według doniesień portalu fakt24.pl była pierwsza dama, gdy tylko mogła uciekła z rodzinnego domu i zerwała kontakty z rodziną. Portal dodaje, że jej ojciec był uzależniony od alkoholu i nierzadko popadał w konflikty z prawem. Z książki Danuty Wałęsy, Marzenia i tajemnice można dowiedzieć się więcej o życiu pierwszej damy przed poznaniem Lecha Wałęsy. Polecamy serdecznie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa

Danuta Wałęsa tak naprawdę ma na imię Mirosława.

danuta wałęsa

Imię Danuta otrzymała dopiero podczas chrztu.

danuta wałęsa

Z Lechem Wałęsą w tym roku obchodzą 50. rocznicę ślubu!

 1. ZOBACZ TEŻ:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Najbardziej hojne znaki zodiaku. Bez wahania oddadzą innym wszystko, co mają
  4. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać
  5. Kupiła synkowi banany w supermarkecie. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala