Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Ekipa programu „Nasz nowy dom” wyremontowała jej dom. Teraz kobieta pomogła rodzinie z Ukrainy
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 01.03.2022 22:31

Ekipa programu „Nasz nowy dom” wyremontowała jej dom. Teraz kobieta pomogła rodzinie z Ukrainy

Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom
Kadr z: „Nasz nowy dom”, Polsat (2022); instagram.com/katarzyna_dowbor_official

Pięć lat temu Beata Błaziak, samotna matka trójki dzieci otrzymała pomoc od Katarzyny Dowbor i jej ekipy. Teraz zaś przyszedł moment, kiedy to potrzebujący, mimo trudnych warunków, stali się darczyńcami. Dawna bohaterka programu „Nasz nowy dom” wyciągnęła rękę do uchodźców.

Beata Błaziak mieszka wraz z trójką swoich dzieci w małej wsi pod Lublinem. Kobieta straciła męża będąc w piątym miesiącu ciąży i od tej pory musiała sama radzić sobie z wychowywaniem i utrzymywaniem potomstwa, gdyż rodzina nie była skłonna do pomocy.

Kilka lat temu los uśmiechnął się wreszcie do samotnej matki, kiedy ekipa popularnego programu „Nasz nowy dom”, na czele z prowadzącą Katarzyną Dowbor, zgodziła się na wyremontowanie ich chaty.

Choć w życiu bohaterki pojawiło się wiele zła i musiała zmierzyć się z ludzką obojętnością, teraz zdecydowała się na niezwykle szczodry gest dobrej woli. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, Pani Beata postanowiła przyjąć pod swój dach uchodźców.

Niegdysiejsza bohaterka programu „Nasz nowy dom” teraz pomoże uchodźcom

W 102 odcinku programu „Nasz nowy dom” mogliśmy zobaczyć, jak ekipa remontowa Katarzyny Dowbor znalazła się we wsi Chojno w południowo-wschodniej części Polski. Pod dachem przykrytym rakotwórczym eternitem, bez podłóg, ogrzewania czy izolacji żyła czteroosobowa rodzina. Fachowcom udało się dokonać prawdziwego cudu i pani Beata wraz z trójką dzieci mogła wreszcie rozpocząć swoje życie od nowa.

Teraz niegdysiejsza bohaterka „Nasz nowy dom” zdecydowała się przekazać dalej dobro, które otrzymała od obcych ludzi. Na wieść o potrzebującej rodzinie z Ukrainy, pani Beata z miejsca zaproponowała pomoc. Kobieta nie mogła powstrzymać łez, kiedy opowiadała o tym, jak dowiedziała się o trudnej sytuacji uchodźców:

Widok na stronie internetowej tak mnie poruszył, że bez wahania przyjęłam rodzinę pod swój dach — mówiła w rozmowie z Polsatem.

Beata Błaziak gości obecnie Katię oraz dwójkę jej dzieci. To właśnie widok młodszej z dziewczynek, 13-miesięcznej Wiktorii sprawił, że mieszkanka Chojna po prostu nie mogła odmówić pomocy. Kobieta doskonale poznała smak lęku i samotności. Jej partner zginął w wypadku, zanim urodziło się ostatnie z ich dzieci. Z kolei mąż Katii został na Ukrainie, aby walczyć z najeźdźcą.

Dobro wraca. I trzeba pomagać — podkreśliła bohaterka programu „Nasz nowy dom”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Majka Jeżowska w środku nocy przekazała najsmutniejszą informację. Polacy wstrząśnięci wiadomością o śmierci
  2. „Nie udało się uratować”. Dramatyczny komunikat Michała Piróga. Dorota Szelągowska nie wytrzymała
  3. Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk przed śpiączką. „Później już nigdy nic nie powiedziała”

Źródło: Interia