Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Ekspert zdradza, jak schudnąć 5 kg w miesiąc. Ma 5 niestandardowych zasad, już numer jeden zaskakuje
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 05.07.2023 13:08

Ekspert zdradza, jak schudnąć 5 kg w miesiąc. Ma 5 niestandardowych zasad, już numer jeden zaskakuje

Ekspert radzi, jak schudnąć
Ekspert radzi, jak schudnąć. Fot. Canva, Tiktok/@trenerkarolpieczka

Wiele osób ma problem z wagą i z tym, żeby ją zrzucić. W internecie pojawia się mnóstwo poradników, starających się odpowiedzieć na pytanie: jak schudnąć? Czasami warto się nimi sugerować, ale nie można ślepo za nimi podążać. Powinno się za to słuchać rad ekspertów w dziedzinie odżywiania i treningów, aby wszystko odbywało się mądrze. Jeden z trenerów, który cieszy się dużym autorytetem w sieci, przedstawił 5 nietypowych sposobów, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Ekspert radzi, jak schudnąć

Trenera Karola Pieczkę na Tik Toku obserwuje blisko 600 tysięcy osób. Jego nagrania sięgają nawet miliona odsłon. W jednym z nich podzielił się pięcioma krótkimi, ale treściowymi radami dotyczącymi tego, jak schudnąć w 5 miesięcy. Dla wielu mogą one być zaskakujące.

Pierwszą z nich jest picie 1,5 litra wody dziennie i dodatkowo 2-3 kawy oraz herbaty czarne. To przypomnienie o tym, jak ważne jest nawodnienie organizmu, aby funkcjonował on poprawnie.

Katarzyna Cichopek zachwycona ciążą koleżanki z "Pytania na śniadanie". Wybuch radości w TVP

5 kg w miesiąc? Trener przedstawia 5 zasad

Drugą z zasad, która pomoże zrzucić kilogramy, jest codzienna aktywność fizyczna. Może być to rower, spacer, lub lekka przebieżka przez 20 do 60 minut dziennie. Kalorie zostaną wtedy spalone, a my poczujemy się lepiej.

Trzecią z zasad, która może pomóc w znalezieniu rozwiązania na pytanie jak schudnąć, jest jedzenie większej ilości białka, mięsa, ryb, nabiału oraz jajek, a czwartą ograniczenie pieczywa, ryżu, makaronów, sosów i cukrów.

Trener na Tik Toku pomaga schudnąć

Ostatnią z zasad, którą trener Pieczka przedstawia na swoim Tik Toku to zmiana napojów słodkich, na te bezcukrowe. Kroki, które przedstawia w filmiku, nie wymagają dużego wysiłku, a są jedynie zmianą nawyków.

Nie jest to oczywiście dieta cud, ale stosowanie się do tych rad może pomóc schudnąć. Każdy organizm zareaguje inaczej na poszczególne modyfikacje sposobu żywienia czy codziennej rutyny, warto natomiast wziąć je pod uwagę.