Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Elżbieta II podjęła przełomową decyzję. Przykre wieści o rodzinie królewskiej
Karol Osiński
Karol Osiński 14.06.2021 23:18

Elżbieta II podjęła przełomową decyzję. Przykre wieści o rodzinie królewskiej

Elżbieta II
fot. AFP/EAST NEWS

Kilka tygodni temu na świat przyszła córka Meghan Markle i księcia Harry’ego. Sussexowie postanowili nadać jej imię Lilibet, na cześć swojej prababci. Według doniesień brytyjskiego tabloidu The Mail on Sunday królowa Elżbieta II postanowiła złamać jedną ze swoich naczelnych zasad. Powodem mają być fałszywe doniesienia w mediach na temat rodziny królewskiej. Jednym z powodów takiej decyzji miał być wybór imienia dla córki książąt, mieszkających w Kalifornii.

Odkąd Meghan Markle i książę Harry opuścili Buckingham Palace z rodziny królewskiej, co chwila wypływają nieciekawe informacje. Teraz królowa Elżbieta II postanowiła polecić swoim dworzanom, by ci korygowali wszelkie nieścisłości związane z królewskim dworem.

Królowa Elżbieta II złamała swoją zasadę

Od momentu objęcia urzędu królowej przez Elżbietę II jedna z jej podstawowych i nienaruszalnych zasad brzmiała: Nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj. Według doniesień zagranicznych tabloidów monarchini postanowiła ją złamać.

Wszystko przez kolejne niejasności z Meghan Markle i księciem Harrym w tle. Tym razem sprawa dotyczy imienia dla ich nowo narodzonej córki, dla której wybrali imię Lilibet, na cześć swojej prababci.

Królowa Elżbieta II wydała polecenie swoim nadwornym sługom, by Ci dementowali i prostowali wszystkie fałszywe doniesienia, dotyczące jej prywatnych rozmów, czy wyższych rangą członków rodziny królewskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sama królowa miała zapowiedzieć, że już nie będzie milczeć, gdy w mediach będą napływały fałszywe doniesienia z dworu królewskiego. Spowodowane ma to być kolejnymi wypowiedziami Meghan Markle i księcia Harry’ego oraz ich znajomych na temat tego, co się dzieje wewnątrz rodziny.

Chociaż Pałac w dużej mierze starał się udobruchać Harry’ego i Meghan – nawet mimo granatów rzuconych podczas wywiadu z Oprah Winfrey w marcu i późniejszych słów Harry’ego o zdrowiu psychicznym – to teraz królowa i inni starsi członkowie rodziny królewskiej pokazali, że ich cierpliwość jest ograniczona – donosi portal The Mail on Sunday.

Książę Harry poprosił królową o zgodę wyboru imienia dla córki?

Wyżej wspomniany portal dotarł do osoby, która zna od kulis sytuację w Pałacu Buckingham oraz między członkami rodziny królewskiej. W mediach pojawiły się doniesienia, jakoby książę Harry miał poprosić o zgodę królową na nazwanie córki imieniem Lilibet.

Te pogłoski miały doprowadzić monarchinię do wściekłości. Po raz pierwszy pojawiły się w jednym z artykułów New York Times. Zaraz po tym do sprawy włączyła się stacja telewizyjna BBC. W jednym z programów podano, że Harry miał jedynie poinformować królową o swojej decyzji.

Co więcej, niedługo po emisji owej wiadomości prawnicy Sussexów mieli wysłać do stacji list, w którym oskarżano ich o zniesławienie. W rodzinie królowej od jakiegoś czasu już nie jest ciekawie, a ona sama ma na głowie również inne zmartwienia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Tagi: Elżbieta II