Silver.Lelum.pl > Elżbieta Ii

Elżbieta Ii

Lech Wałęsa
20.09.2022 14:42 Lech Wałęsa pokazał zdjęcie z Elżbietą II. Wyglądają na nim jak para serdecznych przyjaciół

Lech Wałęsa pokazał bezcenną, pamiątkową fotografię z Elżbietą II. Zdjęcie ukazuje niezwykły moment. Założyciel „Solidarności” uśmiechał się szeroko, zaś królowa wyglądała, jakby doskonale czuła się w jego obecności. Na pogrzebie Elżbiety II zjawiły się największe osobistości z całego świata. Przywódcy krajów lub ich zastępcy, cała rzesza dostojników i oczywiście rodzina — wszyscy zebrali się w Westminster Hall, aby odprowadzić monarchinię w do miejsca jej wiecznego spoczynku. W Londynie nie zabrakło także Andrzeja Dudy i jego małżonki. Zaproszenie otrzymał także Lech Wałęsa. I choć noblista nie dotarł na ceremonię, wspomniał królową na własny sposób.

Elżbieta II
20.09.2022 00:45 Na pogrzebie Elżbiety II rozpraszała żałobników dekoltem. Żona Borisa Johnsona złamała szereg zasad etykiety królewskiej

Elżbieta II spoczęła już w krypcie świętego Jerzego. Pogrzeb królowej odbył się dziś z wielkimi honorami. Niestety, żona byłego premiera Wielkiej Brytanii złamała sporo zasad etykiety swoim strojem. Cała ceremonia pogrzebowa władczyni była objęta ścisłymi zasadami protokołu. Obowiązywał on przede wszystkim członków rodziny królewskiej, ale pewne zasady obowiązywały także przybywających gości.

Agata Duda
19.09.2022 16:26 Agata Duda na pogrzebie królowej Elżbiety II. Pierwsza dama zmieniła fryzurę, wygląda jak brytyjska premier Liz Truss

Andrzej Duda i jego żona pojawili się w Londynie, aby osobiście uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych królowej Elżbiety II. Podczas tej doniosłej chwili Agata Duda zachwyciła gości swoją elegancją i idealnie dobraną czarną sukienką. Pierwsza Dama zaprezentowała się również w odmienionej fryzurze, w której bardzo przypomina brytyjską premier Liz Truss. W poniedziałek 19 września o godzinie 11 polskiego czasu odbył się pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. W ostatnim pożegnaniu 96-letniej monarchini uczestniczyło mnóstwo znanych osobistości i głów państw, które pojawiły się w Londynie, aby osobiście złożyć hołd zmarłej. Przed trumną Elżbiety II, znajdującą się w Westminster Hall pojawił się między innymi amerykański prezydent Joe Biden, francuski polityk Emmanuel Macron czy brytyjska premier Liz Truss. Nie zabrakło również polskiej reprezentacji. W Londynie zawitał sam prezydent Andrzej Duda ze swoją małżonką.

Elżbieta II
19.09.2022 00:45 Wiemy z czym zostanie pochowana Elżbieta II. Można się zdziwić

Królowa Elżbieta II zostanie pochowana już jutro. Przez ostatnie kilka dni trumna z jej ciałem była wystawiona w Westminster Hall, gdzie wszyscy Brytyjczycy mogli osobiście przyjść i ją pożegnać. Po jutrzejszej ceremonii nie będzie już ku temu okazji. Monarchini zostanie pochowana w specjalnej, ołowianej trumnie, która ma właściwości konserwujące. W niej ciało przetrwa dłużej, ale jak się okazuje, nie tylko ono się tam znajdzie. Co królowa zabierze ze sobą do grobu?

królowa Elżbieta II
17.09.2022 14:54 Niepokojąca sytuacja przy grobie Elżbiety II. Kuzynka książąt nie mogła utrzymać się na nogach, straciła przytomność

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas nabożeństwa w Pałacu Westminsterskim przy trumnie królowej Elżbiety II. Bliska kuzynka księcia Williama i księcia Harry’ego zemdlała przy grobie. Cały świat wciąż pozostaje w żałobie po niespodziewanej śmierci 96-letniej królowej brytyjskiej. Elżbieta II panowała w Zjednoczonym Królestwie przez ponad 70 lat. Zmarła w czwartek 8 września w szkockim zamku Balmoral. Pogrzeb monarchini został zaplanowany na najbliższy poniedziałek 19 września. W tym momencie cała Wielka Brytania przygotowuje się do uroczystości, podczas których ostatni raz pożegnamy zmarłą władczynię. Od środy trumna z ciałem Elżbiety II znajduje się w Pałacu Westminsterskim, gdzie obecnie trwają uroczyste nabożeństwa ku czci królowej.

Elżbieta II
12.09.2022 14:38 Wnuczka Elżbiety II przeczytała karteczki w hołdzie monarchini. Ich treść ją wzruszyła

Elżbieta II i jej rządy przechodzą do historii, a monarchinię ze łzami w oczach żegna cała Wielka Brytania i rodzina. Podczas jednej z ceremonii ukochana wnuczka królowej ze wzruszeniem odczytywała zamieszczone wśród wieńców karteczki. Słowa hołdu poruszyły młodziutką lady. Elżbieta II i Filip doczekali się czwórki dzieci. Najstarszy z nich, Karol III właśnie zasiadł na tronie, zaś jego młodsze rodzeństwo: księżniczka Anna, Andrzej, książę Yorku i Edward, hrabia Wesseksu zgromadzili się w Londynie, by pożegnać głowę rodu. Choć o monarchini mówiło się, jako o osobie zdystansowanej i zasadniczej, wiemy, że wnuczęta widziały w niej także kochającą babcię, gotową zareagować na każdy płacz. Najbardziej przywiązana do królowej była lady Louise.

Elżbieta II
11.09.2022 20:49 Tylko dwie osoby mogły skontaktować się z królową Elżbietą II. Zawsze miała ze sobą specjalny telefon

Choć wydawać by się mogło, że królowa Elżbieta II jest raczej kobietą staroświecką, stroniącą od technologii, okazuje się, że korzystała ze smartfona. Trudno wyobrazić sobie ją z nim w ręce i faktycznie ten używany był dosyć rzadko. Monarchini rozmawiała tylko z dwiema osobami. Mało tego, można zaryzykować stwierdzenie, że nie było drugiej osoby na świecie, która mogłaby pochwalić się tak wyjątkowym telefonem. Ten był bowiem spersonalizowany w niespotykany sposób.

Pytanie na śniadanie Elżbieta II
10.09.2022 16:11 Specjalistka w „Pytaniu na Śniadanie” ujawniła zaskakujące fakty o Elżbiecie II. „Rzadko kiedy się dowiadujemy”

W „Pytanie na śniadanie” ekspertka zdradziła nieznane dotąd historie o zmarłej królowej. Cały świat znał ją, jako dystyngowaną damę, prawdziwą ikonę i niepodważalny symbol Wielkiej Brytanii. Tymczasem opowieści zza murów mogą zaskoczyć niejednego fana rodziny królewskiej. Jej rządy trwały 70 lat. Kiedy wstępowała na tron Rosja była pod wpływem Stalina, a za oceanem prezydenturę sprawował Truman. Za jej czasów rodzina królewska rozkwitła, a ona sama stała się symbolem Wielkiej Brytanii. Dziś w „Pytanie na śniadanie” wspominano zmarłą monarchinię. W studio pojawiła się ekspertka w dziedzinie „royal family”. Zamiast klasycznej lekcji historii widzowie usłyszeli opowieści i anegdoty, które pokazały angielską władczynię w zupełnie nowym świetle. Dystyngowana dama? Dumna głowa rodu? A może kochająca babcia, która dawniej, w młodości modliła się o braciszka?

Jan Kulczyk
09.09.2022 22:19 Joanna Przetakiewicz przewiduje, jak będzie wyglądał pogrzeb królowej Elżbiety. Kiedyś spotkała ją osobiście

Joanna Przetakiewicz miała prawdziwą przyjemność poznać osobiście królową Elżbietę II. Teraz po śmierci brytyjskiej monarchini wróciła pamięcią do tego wyjątkowego wydarzenia. Zdradziła również swoje przewidywania na temat tego, jak będzie wyglądać pogrzeb władczyni. Bizneswoman bardzo często przebywa w Wielkiej Brytanii, z którą od lat łączą ją sprawy biznesowe. Podczas swoich pobytów w Londynie wielokrotnie miała okazję uczestniczyć w wielu wyjątkowych wydarzeniach. Podczas jednego z nich Joanna Przetakiewicz poznała osobiście samą Elżbietę II. Teraz projektantka mody wyznała, jak dokładnie doszło do tego zdarzenia. Przy okazji wypowiedziała się także na temat śmierci brytyjskiej monarchini i tego, jak może wyglądać jej pogrzeb.

Barbara Kurdej-Szatan
09.09.2022 18:15 Barbara Kurdej-Szatan apeluje do fanów po śmierci Elżbiety II. „Przypominała mi babcię”

Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła fanów wzruszającym wyznaniem na swoim instagramowym profilu. Aktorka nawiązała do śmierci królowej Elżbiety II i porównała ją do swojej zmarłej babci. Gwiazda jest niesamowicie aktywna w social mediach, gdzie z chęcią dzieli się z internautami szczegółami swojej codzienności. Aktorka często pokazuje, jak spędza swój wolny czas z dziećmi albo zdradza kulisy swojej pracy zawodowej. Tym razem Kurdej-Szatan podzieliła się z obserwatorami niezwykłym postem, w którym odniosła się do śmierci brytyjskiej monarchini, a także opowiedziała jedną z rodzinnych historii. Gwiazda wspomina swoją zmarłą babcię Irenkę.

Halina Mlynkova
09.09.2022 16:46 Zdruzgotana Halina Mlynkova wyznała, że kończy się niepowtarzalna era. Zareagowała na śmierć Elżbiety II

Od wczoraj w mediach społecznościowych pojawiło się już mnóstwo wpisów upamiętniających królową Elżbietę II. Choć wiadomo, że najbardziej rozpaczają Brytyjczycy, sporo tego typu postów opublikowały też nasze rodzime gwiazdy. Jedną z nich jest Halina Mlynkova. Po wpisie polsko-czeskiej piosenkarki widać, że jest ona mocno poruszona odejściem tak znamienitej osobistości. W jaki sposób ją pożegnała?

Piotr Gąsowski
09.09.2022 15:04 Piotr Gąsowski pogrążony w smutku. „Żegnaj Piękna”, poruszające pożegnanie Królowej Elżbiety II

Wczorajsza, dosyć nagła śmierć Elżbiety II poruszyła cały świat, nie tylko obywateli Wielkiej Brytanii. Pewną więź emocjonalną z panującą przez 70 lat monarchinią miało też wielu Polaków. Jak się okazuje, jednym z nich jest Piotr Gąsowski, który pożegnał królową, publikując post w mediach społecznościowych na jej temat. Aktor wykorzystał do tego kompilację zdjęć długowiecznej arystokratki, która pokazuje, jak zmieniała się Elżbieta w trakcie swojej kadencji.

Kajra
09.09.2022 14:22 Kajra wyznała, co uważa o Elżbiecie II. Będąc w Londynie, za każdym razem robiła jedną rzecz, fani poruszeni

Śmierć Elżbiety II poruszyła całym światem. Choć tylko garstka ludzi miała okazję wejść z nią w jakąkolwiek interakcję, to znacznie więcej osób ma z nią jakieś wspomnienia. Jedną z nich jest Kajra, która podzieliła się swoją refleksją na Instagramie. Przy okazji piosenkarka dorzuciła kilka zdjęć, które pokazują, że w przeszłości bywała pod Pałacem Buckingham. To miejsce, jak i postać królowej są dla niej wyjątkowe.

Doda
09.09.2022 12:30 Doda wywołała burzę w sieci wypowiedzią o Elżbiecie II. „Nie wierzę, że ona to powiedziała”, nie hamowała się

Doda znana jest ze swojego kontrowersyjnego humoru. Już nie raz zdarzyło jej się zebrać krytykę za to, co mówiła. Mimo to jest konsekwentna i wierna samej sobie, dlatego wciąż nie gryzie się w język. Udowodniła to też teraz, przy okazji śmierci Elżbiety II. Wokalistka na kanwie tej tragedii oparła swój żart. Fani piosenkarki mają podobne poczucie humoru do niej, ale te słowa nie przez wszystkich zostały przyjęte z aprobatą. Pojawiło się wiele komentarzy, w których słuchacze dają gwieździe do zrozumienia, że tym razem naprawdę przesadziła.

Ola Kwaśniewska
09.09.2022 11:42 Ola Kwaśniewska długo ukrywała spotkanie z Elżbietą II. „Nawet nikomu nie powiedziałam”, wspomnienia wyciskają łzy

Biorąc pod uwagę to, że Elżbieta II była jedną z najlepiej chronionych i najważniejszych osób na Ziemi, nie dziwi fakt, że tylko malutki ułamek społeczeństwa miał okazję ją poznać. W tym wąskim gronie znajduje się jednak Ola Kwaśniewska. Dziennikarka jest ewidentnie dotknięta śmiercią monarchini, bo opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym krótko uczciła pamięć królowej. Jak napisała, dla niej to koniec pewnej epoki.

Elżbieta II
10.05.2022 16:12 Lekarze nie mieli wyjścia, płyną przykre wieści z Pałacu. Elżbieta II nie wygłosi mowy tronowej

Przekazano niepokojące wieści prosto z Pałacu Buckingham. Elżbieta II po raz pierwszy od 59 lat nie wygłosi mowy tronowej. Lekarze stanowczo wyrazili opinię i podali przyczynę. Stan zdrowia królowej już od jakiegoś czasu martwi Brytyjczyków. Zbliża się huczne 70-lecie panowania monarchini i głowy brytyjskiej rodziny królewskiej. W kwietniu Elżbieta II obchodziła swoje 96. urodziny, a już na początku czerwca odbędzie się uroczysta ceremonia jej Platynowego Jubileuszu na tronie. Tymczasem w mediach już od jakiegoś czasu goszczą niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia królowej, która nie tylko przeszła zakażenie COVID-19. Brytyjczycy martwią się o władczynię, a teraz podano kolejną przykrą informację.

Elżbieta II
07.05.2022 14:09 Właśnie podano smutny komunikat z Pałacu. 96-letnia Elżbieta II nie miała wyjścia, podjęła przykrą decyzję

Ostatnich kilka lat nie było prostych dla Elżbiety II i rodziny królewskiej. Na jaw wyszedł skandal dotyczący księcia Andrzeja, którego Virginia Giuffre oskarżyła o wykorzystywanie seksualne. W efekcie Pałac podjął decyzję o pozbawieniu go tytułów królewskich. Jeszcze głośniej zrobiło się o rodzinie, gdy książę Harry wraz z żoną wyjechał do Los Angeles. Syn księcia Karola zrezygnował z królewskich obowiązków i patronatów. Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości z okazji siedemdziesięciolecia rządów królowej. Z tej okazji zorganizowane zostaną cztery dni wydarzeń w ramach Platynowego Jubileuszu. Według BBC i agencji Reuters najprawdopodobniej nie będą w nich uczestniczyć książęta wykluczeni z królewskich patronatów.

Elżbieta II
22.03.2022 21:26 Wiemy w jakim stanie jest Elżbieta II. Smutne wieści, musi jeździć w wózku inwalidzkim?

Elżbieta II pomimo swojego wieku długo trzymała się w naprawdę dobrym zdrowiu. Jak się jednak okazuje, problemy jej nie omijają, a te ostatnie są wyjątkowo poważne. Co się dzieje z królową? Zaskakujące informacje o jej stanie zdrowia podało „GB News”, które dotarło do zakulisowych wieści wprost z Pałacu Buckingham.

królowa
20.10.2021 20:29 Oświadczenie z Pałacu dot. Elżbiety II. Królowa musiała odwołać podróż

Królowa Elżbieta II odwołała podróż do Irlandii Północnej. Zalecili to lekarze monarchini. Co dzieje się ze zdrowiem władczyni Wielkiej Brytanii? Królowa Wielkiej Brytanii miała przebywać w Irlandii Północnej w środę i czwartek. Wizyta monarchini była związana z uroczystościami dotyczącymi obchodów stulecia powstania kraju.

Elżbieta II
14.06.2021 23:18 Elżbieta II podjęła przełomową decyzję. Przykre wieści o rodzinie królewskiej

Kilka tygodni temu na świat przyszła córka Meghan Markle i księcia Harry’ego. Sussexowie postanowili nadać jej imię Lilibet, na cześć swojej prababci. Według doniesień brytyjskiego tabloidu The Mail on Sunday królowa Elżbieta II postanowiła złamać jedną ze swoich naczelnych zasad. Powodem mają być fałszywe doniesienia w mediach na temat rodziny królewskiej. Jednym z powodów takiej decyzji miał być wybór imienia dla córki książąt, mieszkających w Kalifornii. Odkąd Meghan Markle i książę Harry opuścili Buckingham Palace z rodziny królewskiej, co chwila wypływają nieciekawe informacje. Teraz królowa Elżbieta II postanowiła polecić swoim dworzanom, by ci korygowali wszelkie nieścisłości związane z królewskim dworem.

Elżbieta II
20.04.2021 20:52 Nie żyje kolejna bliska dla królowej Elżbiety II osoba

Elżbieta II niedawno pożegnała swojego męża, księcia Filipa, który odszedł w wieku 99 lat. Okazuje się, że to nie koniec tragicznych wiadomości. Zmarł jej wieloletni doradca Michael Oswald. Elżbieta II jest pogrążona w żałobie po śmierci męża. Książę Filip zmarł 9 kwietnia, a kilka dni temu miał miejsce jego pogrzeb, który oglądało miliony widzów w telewizji. Niestety Elżbieta II musi po raz drugi w tak krótkim czasie zmierzyć się ze stratą.