Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Ewa Ciepiela zachwycała urodą i talentem. Jej kariera zakończyła się nagle
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 06.03.2023 08:06

Ewa Ciepiela zachwycała urodą i talentem. Jej kariera zakończyła się nagle

Ewa Ciepiela
fot. kadr z "Janosik"

Ewa Ciepiela była aktorką teatralną i filmową, zagrała w wielu znanych produkcjach, ale to rola Eweliny w "Janosiku" sprawiła, że stała się rozpoznawalna w latach 70. i 80. Niestety choroba zmusiła ją do zejścia ze sceny, gdyby nie pomoc innej aktorki, nie miałaby nawet jak pokryć kosztów leczenia. 

Królowała na ekranach i na deskach teatru, życie rozdało jej trudne karty. Dziś ma problemy z poruszaniem się i ze wzrokiem. Emerytura nie pokrywa nawet kosztów leczenia. 

Ewa Ciepiela: wschodząca gwiazda

Ewa Ciepiela zadebiutowała na ekranie, gdy była jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wcieliła się w Agnieszkę Osiecką w monodramie Wojciecha Jesionki "Kiedy zapomnę". To była jej przepustka to kariery, później pojawiła się w takich produkcjach jak "Znaki na drodze", "Szklany dom" czy "Jowita". 

Po studiach otrzymała angaż w Starym Teatrze w Krakowie, to było miejsce, które stało się jej drugim domem. W latach 1967-1991 aktorka zagrał w wielu spektaklach m.in. "Rewizor", "Opera za trzy grosze" czy "Mąż i żona". 

Nie żyje Eryk Romanowski. Został zaatakowany na ulicy, miał tylko 16 lat

Ewa Ciepiela: wypadek i choroba

Była na szczycie kariery, gdy nagle została zmuszona zejść ze sceny przez wypadek i chorobę, które uniemożliwiły jej sprawne poruszanie się. Wszczepiono jej endoprotezę, ale to nie pomogło, tak samo, jak kolejne zabiegi. 

– W wyniku nieszczęśliwego wypadku doznała bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Następstwem wypadku były problem ze stawem biodrowym — Pani Ewa musiała przejść operację wszczepienia endoprotezy. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności doszło do kolejnych uszkodzeń, a to wiązało się z kolejnymi zabiegami – czytamy na stronie Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej.

Co dziś porabia Ewa Ciepiela?

Lata emerytury nie są usłane różami dla słynnej aktorki, kilka lat temu wyznała, że jej bliscy zmarli, może liczyć tylko na przyjaciół. Pomocną dłoń wyciągnęła do niej Anna Dymna, która w 2021 roku objęła ją opieką swojej fundacji. Ciepiela miała problemy nie tylko z poruszaniem się, ale i ze wzrokiem, zmagała się również z cukrzycą. 

Emerytura gwiazdy "Janosika" nie umożliwia jej pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, Dymna otworzyła dla niej zbiórkę, aby zebrać pieniądze na jej leczenie i rehabilitacje. 

Tagi: janosik